Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Vegán családokban a baba sem...

Vegán családokban a baba sem eszik húst?

Figyelt kérdés

Mi kb. 2 éve vagyunk vegánok, imádjuk a húst, a fenntartható fejlődés miatt nem eszünk állati eredetű dolgokat, szeretek vegán lenni, nagyon jó ételeket főzünk, de úgymond ez kissé lemondás részünkről a bolygóért. Valamint sokkal jobban vagyok vegánságom óta.

Született egy babánk, most indult a ht. Először csak gyümiket kap. Szerintetek később adjak neki husit? Vagy egyáltalán ne ismertessem meg vele? Bölcsibe, oviba megoldható majd a vegánság? Nagyon komoly dilemmában vagyok. Köszönöm, ha megosztjátok gondolataitokat.



#vegán #dilemma #vegánbaba #fenntarthatófejlődés #Vegáncsalád
2021. jan. 1. 13:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%

Azèrt ha ezt meg kell kerdezni akkor adjatok neki hust mivel fogalmatok sincs a mikro es makrotapanyagokrol...azaz valamilyen hianyt fog szenvedni ami egy novekvo szervezetnek nem biztos, hogy kifizetodo.


Dietetikus vagy vegyes taplalmozas.

2021. jan. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
59%
Majd a gyerek döntse el akar e enni húst...
2021. jan. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
70%
Nekem mindig érdekes hogy ezt valaki itt kérdezi mikor pontosan tudja, hogy rögtön 20an fognak neki esni és le szar anyázni. Van annyi vegán csoport a facen, szerintem keress rá.
2021. jan. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
93%
Ha valaki vegán, akkor a húsból származó tápanyagokat valahonnan pótolni kell. Gyereknek is, felnőttnek is. De a gyerekek fejlődése szempontjából nagyobb probléma, ha hiányt szenvednek ezekben. Úgyhogy ha nem tudod pontosan mérve megtervezni, hogy miből mennyit tudsz majd a gyereknek adni, hogy megfelelő legyen a táplálkozása, mindenképpen érdemes húst adni naponta. A bölcsődében, óvodában nem valószínű, hogy megoldható a vegán táplálkozás, állami intézményben biztos, hogy csak orvosi igazolással kaphatnak az allergiások is más ételt.
2021. jan. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
79%
A gyerekorvossal beszéld ezt meg, ne laikus idegenekkel.
2021. jan. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
28%

Mi 10+ éve vegánok vagyunk egyik gyerekünk sem evett húst vagy bármi állatit. Nem is vezettük be nekik.

3-6 évesek rendeljüK vagy csomagoljuk az oviba az ételt. Ott nem ehetnek bent csak amit mi viszünk.

2021. jan. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Orvosi szempontból semmi kára nem lesz a gyereknek, ezen nem is vitázok. Rengeteg tápláló etelt eszünk, mi is egészségesek vagyunk.

Engem a kérdés etikai/,emberi oldala érdekel. Van e jogom megvonni a gyerektől olyat, amit nem is ismer, ha mi vágából vagyunk, az nem fura e,hogy neki meg csinálom a húst stb..

2021. jan. 1. 16:19
 8/14 anonim ***** válasza:
79%
En nem eszem hust, de a gyereknek be fogom vezetni, es majd o eldontheti, hogy mit akar. Ti is felnottkent jutottatok erre a dontesre, en ugy gondolom, hogy a gyereknek is meg kell adni a lehetoseget. Egyebkent meg semmi sem fura, ami nektek jo, max nem kell masok orrara kotni, hogy ti mit csinaltok otthon. Egyebkent sincs masoknak kozuk hozza, hogy hogyan etkeztek.
2021. jan. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
22%

"Van e jogom megvonni a gyerektől olyat, amit nem is ismer"


Most extrém példát mondok, a piát meg a drogot is meg fogod vonni, pedig azt sem ismeri.

Akár etikai, akár eü szempontból hagytál fel a hússal, elég fura lenne ha e mellett a gyereknek meg adnád. A vegánság lényege, hogy nem kell hús nincs rá szükség. Nincs hiánybetegség, ellenben más betegség se nagyon.

Aki divat miatt vegán az agyal.ilyenejen.

2021. jan. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem meg felesleges cimkezni es masokhoz hasonlitani magunkat. Kerdezo, csinald ugy, ahogy te jonak latod, csak ez szamit!
2021. jan. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!