Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Szerintetek felnőttként lehet...

Szerintetek felnőttként lehet azért problémás az emésztésem, mert a szüleim rosszul csinálták a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés

Komoly emésztőszervi betegségem is volt, de alapjáraton érzékeny a gyomrom.


Nemrég született babám, és anyukám elkezdett tanácsokat adni, a hajam égnek állt. Pl 3,5 hónaposan hozzátáplálni, 2 hetesen adjak neki teát, most adjak neki cukros teát, tesóm elutasította a tejet 4.5 hóbaposan és cukros teát kapott helyette, neki még rosszabb az emésztése mint nekem... 80'as évek, meg 90'. Őszintén megmondtam neki, hogy nem fogom ezt csinalni mert nem ajánlott, és meg is jegyeztem, hogy lehet akkor megoldotta a problémakat de mai napig pl utalom a vizet, édeset szeretek inni.

Egy imádnivaló, édes nő, nagyon jó anya, és láttam hogy kicsit megbántottam.

Rosszul tettem? Nem ez okozta a rossz gyomrom meg rossz táplalkozasi és ivási szokásaim?


2021. jan. 5. 13:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%

Atyaég mintha csak én írtam volna a kérdést. Mostanában én is elgondolkodtam ezen. Anyum mindent megcukrozott, agyonfűszerezett nekünk, 2 hónaposan húslevest adott, 4 hetesen reszelt almával tömött és arra akart rávenni, hogy a babámat is így etessem. Csak én határozott ember vagyok, simán megmondtam neki, hogy ebbe ne avatkozzon bele, én tudom mi a jó a babámnak.

Nekem kialakultak evészavaraim, durván túlevő lettem, a natúr ízeket gyűlölöm, csak azért eszem egészségesen, mert így tudom csak rendben tartani magam. De legszívesebben cukrot ennék sóval és zsírral.

Szerintem igenis nagyon nagyon sok köze van a babakori táplálásnak a felnőttkori életmódhoz, és nem akarom, hogy a lányom is ezzel küzdjön.

Ne érezz bűntudatot, hogy megbántottad, csak őszinte voltál. Ha nem tudja feldolgozni, nem gondolkodik el magán, az már az ő problémája.

2021. jan. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%

Nem tudom mennyire van jelentősége. Engem is pár hét után már tehén tejjel meg mindennel etettek 80-as években aztán nem lett semmi bajom szerintem ettől (vagy ki tudja..)


Persze a mi gyerekeinkkel most úgy csináltuk, hogy 6 hónapig kizárólag anyatej. Most épp ezt tartják jónak, többség így csinálja, mi is.

Abban a korban régen meg úgy csinálták, akkor az volt az elfogadott.

2021. jan. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
83%

Nem hiszem, hogy ez okozta.

A cukros tea nem egészséges, de nem vágja haza a gyomrát egy babának.

A cukorral kapcsolatban annyi jutott eszembe, hogy a lányom nagyon édesszájú, inni két és fél koráig csak vizes almalevet ivott, akkor meggondolta magát és azóta megiszik napi másfél liter vizet, gyümölcslevet nem issza azóta, evésben édesszájú maradt.

Nem hiszem, hogy a csecsemökori dolog befolyásolná ezeket, maximum akkor ha valaki nagyon őrült módon csinálja, pörkölt a 3 hónaposnak, ilyesmi.

2021. jan. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy az volt az elfogadott, csak azt hittem anyám a kivétel. Meg 110% hogy sírni hagyott minket. Mindegyik gyerek full idegbeteg, én is, de ezt örökölhettük apai ágról. Mikor indokolatlanul dühös vagyok, mindig azt mondom kiütközött megint a "Kovács" vér (most random vezetéknevet mondtam) mert apám is full idegzsába. De egyre többet gondolkozok ezen is. Nekem életveszélyes betegségem lett, tesóm meg MINDEN allergiás. Nála a tejalapú étkezés abba is maradt ugye. Jószandék tuti megvolt, meg szeretet, de utálok folyton fosni meg székrekedni, na.
2021. jan. 5. 13:30
 5/14 anonim ***** válasza:
81%
#1 vagyok: Még kiegészíteném, hogy nálunk a szeretet és az elismerés kifejezése az étel volt. A jutalmazó evés átült belém, ha valamit jól csináltam, vagy sokat szenvedtem, felnőttkoromra is mindig az evéssel ünnepeltem, jutalmaztam, nyugtattam meg magam, mert gyerekként is ezzel vigasztaltak. Egy felnőtt lelke pedig mindig a gyerekkori kielégülést keresi.
2021. jan. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
85%

Sok minden hozzajarulhat, nem feltetlenul okozta onmagaban ez, de generaciokon ativelo osszefuggest talaltak kutatasok sajnos a korai hozzataplalas es az etelerzekenyseg kozott, tehat akar olyan is lehet, hogy egy generacio tunetmentes, a kovetkezon pedig kijon, illetve lehet, hogy amit o csinalt mar semmi nem volt ahhoz kepest, ahogyan ot magat taplaltak csecsemokent, es az is okozhatja nalad, megha neki latszolag rendben is van a gyomra. Az akkori ajanlasok nagyon masok voltak, minket is nagyon koran hozzataplaltak, 88-ban szulettem, 2 hetesen mar gyumolcslevet is kaptam, anyukam naplozta. Nekem a fruktozzales a glutennal vannak gondjaim, es ferjemnek es a gyerekeknek is, demar anyukam is anno tejfeherjes tapszert kapott, es sokaig orditott tole osszehuzva magat a kisagyban, mire rajottek, hogy nemjo neki :( Ferjem pedig 3 honapos koratol feles tejet kapott.


Szoval igen, lehet ez is a hatterben, de nemfeltetlenul csakez.

2021. jan. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
96%
1-es, detto ugyanez nalam is, mint amit a valaszaidban irsz.
2021. jan. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
86%
Én is megdöbbentem, mikor kiderült, hogy a 80-as évek közepén kb. két hétig kaptam anyatejet, utána már paradicsomlét, gyümölcslét, mindenféle leveseket, négy hónapos koromra gyakorlatilag a felnőttek ételét ettem, csak pürésítve. Az itatásról nincsenek feljegyzések, de gyanítom, a cukros tea nálam is megvolt. Emésztési gondjaim ugyan nincsenek, de a vércukorproblémáimat ide vezetem vissza. Kisgyerekkoromban volt, hogy lopkodtam a kristálycukrot a szekrényből és kanállal ettem. Nem vagyok szoptatásfanatikus, de ez a 80-as évekbeli módszer biztos, hogy sokaknak nem tett jót.
2021. jan. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
67%

A mostani gyerekek meg azt fogják kérdezni, hogy azért lettek e mind allergiásak mert a szulok az oskovulet béna 2020-as hozzataplalast követték...

Szerintem ennél sokkal nagyobb az ember turese, és az egész modern elelmiszeripar sőt ipar (vizszennyezodes, növényvédőszerek, nanomuanyagok) hatása sem ismert.

2021. jan. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
76%
#9, szerintem az, hogy nem használunk a babáknál ennyi cukrot meg sót, és nem terheljük meg egy pár hónapos csecsemő hasát mindenféle nehéz étellel, annak csak előnye lehet.
2021. jan. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!