Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Korszerű hozzátápláláshoz...

Korszerű hozzátápláláshoz könyv, internetes oldal, saját tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Keresek mindent a korszerű hozzátáplálásról, illetve kinek mi vált be, hogy kezdtétek el a kóstoltatást, mikortól lehet komplett szopizásokat kiváltani kajával stb. Sajnos nincs kitől kérdezzek, Covid miatt védőnő sincs érdemben.

BLW nem érdekel, csak pürés ht! Köszönöm!



2020. dec. 12. 19:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%
Anya, kérek még c. könyv nagyon bevált :)
2020. dec. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Nekem ez a könyv van meg. Egész jó receptek vannak benne. Plusz én még neten szedtem le.

2020. dec. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
85%

Mit értesz korszerű alatt? Blw? Vagy azt, hogy nem kell halogatni az allergéneket?

Amúgy nagyon sok függ a gyerektől is. Mi pl nem váltottunk ki csak 1 éves kora után étkezést, mert nem evett mennyiséget.

2020. dec. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Blw-t nem szeretnék. Szerintem 6 hós nem is alkalmas rá, és 8,5 kiló a gyerek, kell neki a ht, nem elég már a tej.

Allergének korai bevezetése meg ilyesmire gondoltam. Még nem tudom, hogy pl egy hétig csak sütőtököt ehet, ha azzal kezdünk? Úgy tudom az is csak úgy ki lett találva,hogy alma, nem törvényszerű.

2020. dec. 12. 20:01
 5/12 anonim ***** válasza:
78%
Kiskanál Kommandó könyve szerintem az egyik legjobb a témában.
2020. dec. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem muszáj almával kezdeni. 2-3 napig adod ugyan azt, és utána mehet más.

Én 1 éves korára mindent bevezettem neki a tejet és a mézet kivéve. Annyi, hogy a puffasztö dolgokat és a durvára allergéneket később és óvatosabban vezettem be. Pl málnát, epret először csak 1 szemet. De azt úgy telibe maggal együtt.

2020. dec. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

És először csak egy kanállal adom? Vagy mennyit ehet meg? Anno azt hallottam, hogy 3 napig csak 1-1 kanál almalé ( amit te nyersz ki friss almából)

Ha holnap elkezdem kóstoltatni pl sütőtökkel, akkor mikor válthatok ki vele teljes étkezést? Először a kisétkezéseket kell kiváltani vagy lehet rögtön reggeli/ebéd/vacsora?

2020. dec. 12. 20:22
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Csak 2-3 kanál mert nehéz még neki megemészteni. Volt egy ismerős anyuka. Egyből annyit adott a gyereknek amennyit meg bírt enni. Borzasztó szorulása lett szegény kicsinek. Szép lassan kell emelni az adagot.

Először a kis étkezéseket kell kiváltani. Tízórai majd uzsonna. Aztán jöhetnek a nagyok. Havi 1 étkezést ajánlanak.

Azért ne tervezz annyira. Sok múlik a gyereken is. Mint mondtam mi 1 éves koráig nem tudunk kiváltani. Egyszerűen nem evett 3-4 kanálnál többet. Sokszor még most sem. Pedig nem is kap 5ször csak 4szer. 🤷

2020. dec. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
82%
Én is a kiskanál kommandót ajánlom.
2020. dec. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én 6,5 hónaposan kezdtem neki anyatejes baba

Reggel cici

Tízórai időben pár kanál almalé

Másnap ugyanígy tízórai időben Almapure

Utána édesburgonya pár kanál

Másnap megint édesburgonya, itt már engedtem h annyit egyen amennyit akar.

Első pár hétben minden tízórai után cicizett is.


Fokozatosan mindig más gyümölcsöt, zöldséget kínáltam neki tízóraira.

Miután ki váltottunk egy étkezést és már nem cicizett nagyon utána, akkor jött a második étkezés kiváltasa.

Azt is ugyanígy csináltam, hogy kapott egy keveset, utána cici, majd szép lassan ki lett váltva.

Miután evett egy jó pár zöldséget, gyumit, utána elkezdtem a csirke mellet pl sütőtök csirke, stb

A glutén 7 hónapos kortól adtam neki. Vettem rossmannba saját márkás gabona pépet, és abból először egy nagyon kicsi kanálal tettem a pure be, és fokozatosan emeltem az adagot.

Ezek után pedig már tok jól tudtam variálni a dolgokat.

Most 10 hónapos, és kB majdnem minden, amit lehet, be van vezetve, tízórai, ebéd, uzsi, teljesen ki váltva.

És most vacsira és eszik fürdés előtt már egy fél adag pürét.

Minden étkezés után kínálom vízzel, ez még annyira nem megy. Nem akar valami sokat inni

Én pl a tejes dolgokkal várok, és azt még nem adok neki.

Amivel én vigyáztam az ugye a glutén, a tojás, és a zeller.

Ezeket azért gyakori allergének és ezekkel óvatos voltam.

A tojasnak csak a sárgáját kapta azt hiszem úgy 8 hónapos kortól és nagyon kicsit először.

2021. jan. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!