Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 11 hónapos még ülni nem képes...

11 hónapos még ülni nem képes babánál hogyan alakul a hozzátaplalas?

Figyelt kérdés
Ízre kb mindent megeszik, ha csak kicsit darabos püré de lassan már darabosabb étel kéne neki nem? Viszont nem tud ülni és úgy olvastam, hogy akkor veszélyes lehet. Félig döntött helyzetben van a pihenőszékben mikor etetem.
2020. okt. 23. 15:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
58%
Ennyi idősen már felállnia kéne. Ha még ülni sem tud, akkor ott komoly problémák vannak.
2020. okt. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%

Ha a mozgásfejlődése legalább a mászásnál jár, akkor ölben az etetés idejére ültethető. Pl: úgy.

Egyébként 8-9 hónapos kortól ajánlott a darabos (fingerfood) bevezetése, ha nincs probléma.

Ha pedig van, akkor nyilván tolódik.

De pürével se egészséges félig döntve etetni.

2020. okt. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
28%
A HT elejétől ültethető kitámasztva az etetés idejére, nem kell megvárni, hogy magától üljön.
2020. okt. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
40%
6 hónapos korra azért van már olyan erős, hogy evés idejére ülve tudjon maradni. Nem lesz semmi baja ha csak addig ülteted. Legalább így is erősödik a háta.
2020. okt. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
67%

1-es vagyok. Tudtam, hogy le leszek szavazva, de nem zavar. De még mindig azt mondom, ha egy gyerek ennyi idősen még ülni sem tud, akkor ott elég nagy fejlődésbeni probléma van. Én javasolnám, hogy keressetek fel egy orvost.

Lehet megint leszavazni, mert mertem normális tanácsot adni.


Amúgy már 4 hónapos kortól lehet neki főzeléket és reszelt, vagy pürésített gyümölcsöket adni. Így fejlődik az ízérzékelése, és hamaroabb fog rákapni a normális ételre is. Plusz olyan válogatós sem lesz. Nem kell 11 hónapos koráig várni vele.

2020. okt. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
65%
Ilyenkor már gáz van ha nem ül.
2020. okt. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
2020. okt. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Lányom az ölemből eszik, mondjuk ő 7 hónapos (blw), még nem tud ülni. Próbáld meg te is így.
2020. okt. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
80%

Nem az ülésre vonatkozott a kérdés. Gondolom, hogy kezelve van a probléma.

Kisfiam sem ült 13 hós koráig. De kezdetektől tudtuk, hogy gond van. Kezelve volt. Most olyan mint minden más 2 éves.

Miért kell egyből kötözködni meg okoskodni?

2020. okt. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
4%
Ültetni nem szabad a babát amíg magától nem ül. Addig kitámasztva lehet csak. Az én fiam 11 hónaposan már ment. Ennyi idősen már azért illene ülnie, védőnő nem mond semmit? Gyerekorvos? Tudom nincs 2 egyforma gyerek, de olyan 8 hónapos kor körül már megerősödik annyira h képes ülni. Sztem ennek kérdezz utána.
2020. okt. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!