Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mekkora adag kajával váltjátok...

Mekkora adag kajával váltjátok ki az egyes szopizásokat?

Figyelt kérdés

Pl tízóraira, amikor végül kiváltjátok a délelőtti szopizást, mekkora adaggal teszitek? Igény szerint szoptatok, sose tudom, mennyit eszik egy-egy alkalommal, honnan tudjam mennyi gyümölcsöt vagy akármit adjak neki egyes étkezésekre, ami azt kiváltja?

Most kezdjük majd a hozzátáplálást, nyilván nem várom el, hogy egyből mennyiségeket egyen, ugyanakkor 1 éves korára a nappali szopikat már ki szeretném váltani mert vissza kell mennem dolgozni. Lefejt anyatejet kiköpi, tápszert még nem kapott, nem tudom azt elfogadná-e a hozzátáplálás megkezdése után, de őszintén szólva nem szeretnék adni neki, ha nem muszáj.


2021. jan. 24. 09:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Tudni fogod, minden babánál más az egy adag. Evések után kínáld meg mindig cicivel, ha csak nyammog rajta, vagy nem kell neki, és hogy szív egy kicsit, akkor elég volt neki az a mennyiség amit evett.
2021. jan. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
65%

Ezt nem lehet így. Iszisz babával ideális esetben 1 éves koráig csak kóstoltatás megy, reagálva az igényeire, azaz a hozzátáplálás is iszisz (ennek egy jó módja a blw). Kínálod ahányszor ti is esztek és vagy kéri, vagy a tejet kéri.

Ha érett a ht-ra és "jó a huzata", akkor hamar eljuttok oda, hogy nappal alig kéri.

Ha nem jó evő, akkor a gyors ütemű elválasztással csak még rosszabb evő lesz.

2021. jan. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
BLW-t tervezek amúgy is, aztán persze majd meglátjuk, mi lesz az ő véleménye. Sajnos nem tudom az ideális esetet tartani, muszáj visszamennem dolgozni, hiába maradnék szívesen még 2 éves koráig is nagyobbrészt szoptatni (tudom, hogy a WHO szerint kb addig jó lenne megtartani a 2/3-ad tej/tej alapú ital étrendet). Az esti szopikat nem szeretném megszüntetni, de szerencsére a lányom nem egy nagy cicirajongó, neki csak kaját jelent a szopizás, ő inkább bújni és az ujját szopni szereti (simán van, hogy lekapcsolódik a ciciről félálomban miután már jóllakott, és fordul az ujjacskájához visszaaludni) szóval nagyon nagy lelki sérülés nem hiszem, hogy lenne ebből.
2021. jan. 24. 10:30
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Tök mindegy, hogy te mit akarsz tartani, a gyereken múlik minden.

Megtömni nem tudod, vagyis persze igen, de visszafelé fog elsülni, aztán aggódhatsz, hogy míg dolgozol, éhen vesz.

Ha vevő lesz a szilárd ételre, könnyű dolgod lesz. Ha nem, legyen B-terved.

2021. jan. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

2 évig szoptattam igény szerint a lányom.

Sosem mértem meg, mennyit eszik.. Evett, amennyit kért, utána meg még szopott egy kicsit.

Sosem idegeskedtem az evése miatt, nem stresszeltem őt se.

Eszik mindent azóta is.

2021. jan. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!