Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hozzátáplálást hogyan kell?

Hozzátáplálást hogyan kell?

Figyelt kérdés

Lassan 9 hós a babánk, de nem vagyok tisztába a hozzátáplálással. Eddig kizárólag a gyümölcspüréket és zöldségpüréket adtam neki, amit mappy-val készítettem el Neki. Szerencsére nagyon szeret eddig mindent. De pl. a glutént, ha bevezetjük milyen gyakran kell a babának adni? Már adtam Neki az imént említett ételekkel keverve, de szeretném tudni mennyiszer kell adni.

Ti mit kezdtetek el bevezteni a babátoknak, amikor betöltötte a 9. hót?


2021. jan. 29. 23:50
 1/6 anonim ***** válasza:
82%

A glutént 7 hónapos korig ajánlott bevezetni, és húst, proteint is adni kellene, nem csak gyümölcsöt zöldséget. Tejterméket pl sajt, joghurt, már rég ehetne, meg hol van ebben a zsírféle? Sok vitamin csak abban oldódik. Hal, tojássárgája.

Van olyan babakása ami 7 féle gabonát tartalmaz, azzal érdemes a glutént bevezetni, de a sima kiflivég is megteszi.

2021. jan. 30. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%
Az én lányom 9 hónapos, már 7 hónaposan kapott fokozatosan glutént, azóta( nem tudom pontosan mikor) de be lettek vezetve a tejtermékek, tojás sárgája. Minden reggel valami tejes( tapszerrel készítem) pépet eszik, vagy 7 gabonasat, vagy zabpehely, griz, mindbe teszek egy kis gyümit.Eszik darabosat is, olyat is amit ő csipeget, kézbe fog vagy az én kezemből harap belőle. 4 foga van egyébként. Sokszor azt kapja vacsira amit mi( vagy egy részét, köret pl), még sózás előtt veszek ki neki, vagy darabosan vagy kicsit villával összetörve. Most azon vagyok hogy minden nap este olyanokat főzzek amit ehet. Napi 3x-4x eszik szilárdat. Eddig mindent megevett szívesen, egyedül a joghurt nem megy annyira, csak pár kanállal eszik belőle.
2021. jan. 30. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm Nektek! A glutén bevezetése után napi szinte mennyi glutént kell neki adni? Emelni kell a glutén mennyiséget? Ha igen mennyivel?
2021. jan. 30. 09:27
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Úgy adj neki mintha magadnak adnál, tehát ne számolgasd. Én úgy szoktam hogy minden nap mindenből.


A reggeliben általában van tejtermék, gyümölcs, az ebéd valamilyen húsos vagy egyéb proteines zöldség alapú étel, a vacsora pedig valami amit csipegethet, ebben szokott glutén lenni,mert van hogy csinálok szendvics csíkot kis vajjal, sonkával, sajttal, mellé uborka, paprika ugye blw alapján, ujjnsi csíkokra vágva hogy ne fulladjon meg.

2021. jan. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
64%

Kérdező, nagyon túlbonyolítod. Nincs ilyen, hogy mikor kell bevezetni a glutént és mennyit kell adni. Pontosabban van, de kb. ahány tanulmány, annyi verzió.

Én úgy csináltam, hogy megnéztem a bébiételen hány hónapos kortól ajanlott. Azt megvettem, ha ízlett a gyereknek, elkészítettem házilag is az adott fogást.

2021. jan. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én sem variálom túl. Az elején kapott 2 vagy 3 napig egy egy kiskanállal 7 gabonasat a gyümölcsbe aztán elkezdtem neki adni tesztás kaját, pirítós csíkot ilyesmi.

Legtöbbször úgyis az kell neki amit én eszek 😊

2021. jan. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!