Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikor kezdjem a hozzátáplálást?

Mikor kezdjem a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés
4hósan vagy várjam meg az ötöt? Pürével kezdeném, nem töltött káposztával.
máj. 3. 14:58
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
6 hónapos kor előtt nem javasolt. Ezt 2 mp kigooglezni.
máj. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
29%
Tápszeres vagy anyatejes? Védőnőd mit mond?
máj. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%
WHO ajánlása szerint anyatejes és tápszeres babák esetében is a 6 hó a legoptimálisabb, természetesen ha ezt gyermekorvos nem rendeli el másképp.
máj. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%
Fél évesen
máj. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
6 hónapot is megvárnám, de akár többet is, ha nem mutatja az érettség jeleit, vagy a kezdeti próbálkozásnál még elutasító. Tökmindegy, hogy tápszer vagy anyatej, eleinte úgyis csak kóstolgat, aztán meg bőven lesz ideje még rendes kaját enni, nem ezen a pár hónapon múlik semmi. Cserébe ártani árthatsz nekik, ha túl korán nekikezdesz (pürével is és töltöttkáposztával is), mert még fejletlen az emésztőrendszerük, érnie kell ugyanúgy, mint a gyerek többi részének is.
máj. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
36%

Csak tudnám, hogy hova ez a nagy sietség!

Drága a tápszer vagy macera szoptatni?

Régen azért tápláltak hozzá korán, mert nem vagy csak szar tápszer volt, ami nem is volt olcsó, anyateje meg nem mindenkinek volt elég, ezért siettek, hogy éhen ne haljon a gyerek. De most hova ez a sietség?

máj. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Egy egyszerű kérdés volt, kitudom googlézni csak érdekelt hogy ki mikor kezdte, de itt mindenkiből kilehet hozni az állatot.Sosem szoptattam 4es tápszeres a babám betegség miatt amit tudtam mikor teherbe estem. Szóval nem a tápszer ára a probléma. Nem sietek sehova sem. Nem irtam azt hogy holnap hozzáakarok táplálni. 4 hós lesz a kislányom a jövőhéten.Nincs védőnőm, legalabbis nem olyan eszementek mint Magyarországon, gyerekorvosom van ő engedélyezi 4 hós kortól amit korainak találok. Köszönöm mindenkinek a kedves válaszát.
máj. 3. 17:13
 8/10 A kérdező kommentje:
Bocsi nem 4es hanem 6os.!
máj. 3. 17:14
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
6hónap
máj. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
45%
6 honap elott semmikepp
máj. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!