Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Baja lehet a gyereknek később...

Baja lehet a gyereknek később abból, ha nem fokozatosan vannak bevezetve az ételek, ajánlásnak megfelelően?

Figyelt kérdés

Gondolok arra, hogy nem tartják be az ajánlásokat, hogy a kóstoltatás napokig tartson, fokozatosan, hogy lássák a reakciót, idő előtt kap zsíros, fűszeres ételeket, tejterméket, tojást, allergéneket, nincs rendszer az etetésében.

Több féle ajánlás is van, ezer táblázat, nyilván védőnőtől is függ, de azért egy "arany középút" nyilván létezik. Régebben nem foglalkoztak ezekkel?


2021. febr. 10. 00:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha valamire allergiás, akkor nehezebben derül ki, hogy mire, ha nagyon komplex és/vagy sok különböző ételt kap egyszerre. Korábban bevezetni meg azért nem jó egyes ételfajtákat, mert még nem tudja rendesen feldolgozni az emésztőrendszere. Pl. a lányomnak eleinte ment a hasa a tejföltől, úgyhogy időről időre próbálgattuk, és már nincs vele probléma.
2021. febr. 10. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Csomó BLW-s baba van, akiknek semmi baja, ott ugye nincs ilyen hozzátáplálási táblázat, néhány kivételtől eltekintve (pl méz, füstölt húsok, stb) első naptól kezdve azt eszi a gyerek, amit a szülei. És hacsak a szülőknél nem három napig tart a párolt répa-korszak, akkor...


Ezek az ajánlások amúgy egészségügyileg annyiban megalapozottak, hogy sosem tudhatod, mire érzékeny a gyerek és ha huzamosabb időn keresztül tisztán egyfélét kap, akkor egyértelműen kiderül, hogy van-e valamivel gond. De ha a családban nincs senkinek érzékenysége, a szoptatás alatt nem volt probléma, akkor nincs előzetes ok az óvatoskodásra.


Nyilván vannak dolgok, amiket érdemes kerülni bizonyos kor/kg alatt, mint pl a mézet a gyerek 10 kg-s, illetve 1 éves koráig szigorúan tilos adni a botulizmus veszélye miatt, ugyanez a füstölt hústermékekre, vagy a teljes kiőrlésű gabonákra (ott nem botulizmus, hanem valami furminát vagy miatököm ami para). De ésszerű keretek között, odafigyelve az esetlegesen felmerülő gondokra (hasmenés, allergia-jellegű tünetek) nem lesz baja a gyereknek, ha nem fokozatosan vezeted be a kajákat.


Nálunk az első ebédje pásztorpite volt, még meg se akartam kezdeni a hozzátáplálást, simán csak belemarkolt a tányéromba és tömte a kis szájába :/ Azóta is a nagy kedvenc a mandarin és a narancs, amiket pedig elvileg a hagyományos táblázatok szerint még be se vezethettem volna. Ha nincs baja tőle, akkor nincs okom kontrollálni.


Ja, és gondolj bele, te szívesen eszed ugyanazt 3-4 napig? Ha nem is BLW-ztek és egyszerre csak egyfélét kap, abból aztán tuti nem lesz baja, hogy egyik nap kap répapürét a másik nap meg brokkolis krumplit.

2021. febr. 10. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%

Én 1db táblázatot nem néztem a fiammal. Azt adtam neki, amit jónak láttam.

Semmi baja, makk egészséges nagyfiú.

2021. febr. 10. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem

Teljesen mindegy almat repat vagy burgonyat kap elsore.

Arra figyelj az uj bevezetesenel nem e lep fel reakcio.

Van par dolog amit erdemes kesobbre halasztani. Pl tej, fustolt, zsiros, tulfuszeres, csipos..

De alapvetoen a sorrend kb mindegy.


Ja es arra h sok sarga etelt ne adj neki egyszerre. Mi igy jartunk a kedvemce a repa narancs sargadinnye sutotok volt. Falta ezerrel. Csak ugye besargult tole 😂 nekem nem tunt fel mert nyaron jol le is barnult a gyerek hozza. A doki mar panikban (mi is) volt h biztos majbeteg a gyerek, mikor a vedono rakerdezett h mit eszik a gyerek. Onnantol ment a rohoges h bakker milyen benak vagyunk. 😂

2021. febr. 10. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Sosem adtam 1 ételt 3 napig. Ha valamire allergiás érzékeny az az első evésnél kibukik.
2021. febr. 10. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Az enyémeknek nincs baja

Sőt nekünk se a férjemmel pedig tuti más volt az ajánlás 30 éve :D

2021. febr. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Próbálom majd lazábbra venni én is a dolgokat. Első baba, védőnő is adott táblázatot, olvasok csomót, stb. A legelején én is óvatosabb voltam, most már picit lazábban kezelem.

2021. febr. 10. 11:35
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én öcsém semmit, de semmit nem volt hajlandó megenni a gondosan kitalált, időszakokra beosztott bevezetős kajákból. Aztán 13 hónapos volt, mikor nagyapánk a szájába tett egy darab birkapörköltet krumplival. Mint aki találkozott a megváltóval, úgy zabálta kétpofára. Tanulság, hogy a gyerek igényeit is érdemes figyelni, néha felnézni a táblázatokból és őrá koncentrálni.
2021. febr. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
69%

a fiam meg 8 hónapig minden kiköpött elég volt neki az anyatej ... mondjuk addigra 10kg felett volt (4180g született)

majd az első étel amit megevett az a krumplii volt :)

elcsórta a tesó tányérjáról

2021. febr. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Sosem néztem a táblázatokat, bár én még a "régi iskola" teremtménye vagyok bár mostanában úgy veszem észre, hogy a BLW eléggé hasonlít arra). Mindhárom gyerekem folyamatosan kapta az újabb ízeket, 1 éves korukra mind teljes egészében azt ették, amit a család többi tagja. Fiam 10 hónaposan a dédinél bevágott egy tányér húslevest, utána meg 2 db palacsintát. Ma ezért sokan máglyára vetnének, de ő köszöni jól van (mindjárt 29 éves), igen erős gyomra van, ételallergiákat max. hírből ismerjük.
2021. febr. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!