Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 10 hónapos baba ehet kalácsot?

10 hónapos baba ehet kalácsot?

Figyelt kérdés
A védőnőtől kapott hozzátáplálási táblázat szerint a tojás fehérjét csak 1 éves kor felett adható. A kalácsban van egész tojás. Számít, nem számít? Elbizonytalanodtam.

#tízhónapos
2021. ápr. 19. 17:35
A kérdező szavazást indított:
Ehet kalácsot.
Inkább ne egyen még kalácsot.
39 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
Az én védőnőm szerint lehet 1 éven belül tojásfehérjét adni, így a lányom kapott kalácsot amint bevezettem a fehérjét is főtt tojás formájában.
2021. ápr. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%
Ugyan már. Nem kell ezt ennyire szigorúan venni. A legújabb amúgy is az, hogy ha nincs kizáró ok akkor 1 éves korra már minden mehet. Nekem 9 hónaposan már a málnát, epret ette a kicsi
2021. ápr. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
94%
Nyolchónapos múlt a gyerekem, egy hónapja eszik tojást. Már évek óta az az ajánlás, hogy ha nincs súlyos allergia a közeli rokonságban, akkor minden allergén menjen hamar.
2021. ápr. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
68%

6 hónaposan az első kaja, amit érdemben evett, az a bundás kenyér volt, teljes tojással :) Ha nincs előzmény a családban vagy a szoptatás során nem merült fel érzékenység gyanúja, akkor szerintem felesleges óvatoskodni.


Kalácsot a tojás ellenére viszont nem adnék neki. Gondolom cukor van benne, vagy ha sós, akkor meg azért. Ha te sütötted, és egyik sincs benne (vagy csak nagyonnagyon minimális), akkor viszont bátran.

2021. ápr. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
85%
Én kislányom 15 hónaposan kapott először kalácsot, nem volt semmi baj :)
2021. ápr. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
86%
A legújabb ajánlások szerint minden allergént be kell vezetni 1 éves korig.
2021. ápr. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!