Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 6 hónaposan adhatok délelőtt...

6 hónaposan adhatok délelőtt és délután is gyümit/zöldséget a babámnak?

Figyelt kérdés

100% iszisz anyatejes babómmal 4 hónaposan védőnő javaslatára elkezdtük (volna) a hozzátáplálást, de nem jött be neki a dolog így vártunk. 5,5 hónaposan újra neki láttunk. Alma,barack, edesburgonya, szilva, répa amit eddig kapott, de nem nagy mennyiségeket.Viszont kb 1 hete nem hajlandó meginni a tejcsit, még ha le fejem cumisüvegből sem :( reggel félálomban illetve éjszaka cicizik csak :( én ettől már teljesen kivagyok, mert a tapszer sem kell neki, pedig próbáltam.

Tizoraira kiprobalunk valami új ízt mindig és utána 3 napig kapja azt.

Az lenne a kérdésem, hogy adhatok-e neki mondjuk délután is valamilyen gyümit vagy zöldséget? Tudom tudom, ha éhezne sirna és cicizne de nem akarom, hogy a súlygyarapodás meg álljon :(

Most délelőtt evett cukkinit és arra gondoltam délután, ha megint szopi sztrájkol adnék neki mondjuk alma-barack bébiételt rizzsel? Ezt így lehet?



2021. júl. 3. 13:15
 1/10 anonim ***** válasza:
14%

Nekem 10 hónapos koráig nem evett meg semmit, csak anyatejet, hiába kínáltam. A védőnő eröltette, hogy, de muszáj... Aha, persze... Egy nagy f@szt! Egyik gyerek sem "tankönyvi eset"! Ha erőltetned kell a hozzátáplálast akkor az már rég rossz a gyerekednek! Ha nem kéri akkor ne add neki, mert azzal mindent elrontasz.


Szóval köszönd meg a védőnek, a "segítségét".

2021. júl. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én anno napi 2x kóstoltattam,délelőtt az újakat,délután amit már kapott. Csak piciket,hogy szokja.

Ahogy az első is írja, nem minden baba tankönyvi,a fiam 11 hónapos és most sem eszik mennyiséget, inkább cici..

Ha éhes lesz,fog enni. Sok a front, néha a fiam is kevesebbet eszik, úgy rendes ételt,mint anyatejet.

Ha mégis fogyna,lehet ki kellene vizsgálni,nincs-e reflux vagy allergia. De szerintem csak ilyenje van most,hogy nem olyan az étvágy,nekünk se mindig egyforma.

4 hónaposan szerintem is korai,nekem is mondogatták anno,de nem foglalkoztam velük,megvártam a 6 hónapot.

Ha nem indokolja eü.probléma,nem kell erőltetni.

2021. júl. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Első lehet én fogalmaztam rosszul, de nem a ht a baj, hanem nem tudom hogy amiatt-e, de nem cicizik és nem fogadja el sem a lefejt tejet sem a tápszert :/ viszont a barack, alma stb az johet

Én azon aggodok hogy miert nem

Kell a tejcsi :/

2021. júl. 3. 17:51
 4/10 anonim ***** válasza:
78%

Első vagyok. Bocs, de kivagyok akadva a védőnőkre és az ő okos ötleteikre. (Az nem tűnt fel nekik, hogy a fiam pár naposan emeli a felét, befeszül, eldől-jaaaj, de űgyes... Volt a reakció. Aztán kiderült, hogy túl feszesek az izmai hordani kellett tornára, bezzeg, ha valamit nem úgy csináltam, ahogy ők mondták akkor....)


Amúgy a cicimegvonás lehet nála a front. De én elgondolkoznék a helyedben változott-e az étrended, szadsz e valami gyógyszert. Vagy bármi, mert változhat a tej íze és már nem kell neki.


Amúgy nem vagy terhes? Tudod, a szoptatás nem fogamzásgátló, és a terhesség is eltudja rontani a tej ízét.

2021. júl. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Sajnálom nagyon a rossz tapasztalatot a vedononel :( mondjuk tény, hogy a miénk sem egy észlény 🤣 éppen ezért nem fogadom meg minden tanácsát 😁

Rendbe jottek aztán az izmok? Nálunk is lehet van letapadas, viszem majd dévényeshez.


Nem vagyok terhes, csináltam tesztet 😅 lehet meg fog jönni az nem kizárt. Aztán hátha rendeződik majd ez a szopi dolog

2021. júl. 4. 02:20
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, megoldódott a letapadás. Szerencsére találtunk jó gyógytornászt aki nagyon gyorsan pár alkalom alatt megodotta a problémát. 🙂

Biztos rendben lesz minden.

2021. júl. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hogy vagytok kedves kérdező? Visszatért a cicihez?
2021. júl. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Kedves vagy, hogy érdeklődsz :) visszatért, bár ez idő alatt megcsappant egy picit a tejcsi mennyisége és úgy érzem már nem fogom tudni vissza hozni. Kap pótlást, tápit :/ illetve voltunk dévényesnél és le van tapadva szinte mindenhol az izom :( úgyhogy jövő héttől fogunk járni. Sőt a nyelvcsapját is be kellett nyisszantani, mert az is le volt tapadva. Sajnos nagyon későn derült ez ki, tudom rossz anya vagyok, magamat hibáztatom, hogy nem vettem észre hamarabb :( de remelem ezek után már rendben lesz szegénykém
2021. júl. 23. 22:26
 9/10 anonim ***** válasza:

Dehogy vagy rossz anya!!!

Tedd nagyon sokat cicire, kináld óránként is akár. Simán vissza tud jönni a mennyiség!

Nekem kovid után csappant meg, de szépen feltornázta!

Ügyes vagy menni fog!

2021. júl. 24. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Aranyos vagy :) 2x már vissza tudtam hozni korábban is, igyekszem meg próbálkozom :)
2021. júl. 24. 09:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!