Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikortól evett rendes mennyisé...

Mikortól evett rendes mennyiséget az igény szerint hozzátáplált babátok?

Figyelt kérdés

Mi ugyan BLW-zünk, de tökmindegy, tudom, hogy pürével is lehet igény szerint hozzátáplálni (ez alatt értem, hogy csak annyit és azt eszik a gyerek, amit és amennyit ő szeretne, nem erőltetem le a torkán az extrát - nem mintha tudnám a lányom esetében xD). Mikortól jött el nálatok az a pont, amikor már többet evett, mint egy jóllakott kismadár?

A lányom 1 éves, mindenfélét eszik, nagyon érdeklődő és kíváncsi, de jellemzően 2-3 falat után repül minden a földre. És ugyan nem akarok erőltetni semmit, de már a tököm kivan vele, hogy az elé rakott étel 98%-a (jó esetben) megy a kukába. Ilyenkorra már tudom, hogy nagyon sokan csak reggel és este, esetleg altatáshoz szoptatnak, de nekem ez így jelen tempóban még távoli álomnak tűnik.

Most tudom, meleg is van meg a foga is jön, szóval tényleg szerencsétlennek minden baja van, de azért én határozottan keveslem amit eszik így is.

Mai menü (egyelőre, bár az elmúlt napokból kiindulva nem is lesz sokkal több):

- egy koktélparadicsom fele (kiszopogatta a belsejét, a lényegi rész repült szegény macska arcába)

- megrágcsált egy kb 4 centis hasábra vágott uborkát, kérdéses, hogy lejutott-e valami

- egy banán (yay - ez volt a tízórai)

- egy előre szeletelt sajtszeletke fele

- a mellem, végtelen mennyiségben


Alapból annyira nem lenne ezekkel a "mennyiségekkel" bajom, de amikor kezdtük a hozzátáplálást 6 hónapos korában, akkor is nagyjából ennyi fogyott.


Néha vannak jobb napok, nem hazudok, meg ha valami foga alá való kaja van, akkor azt is simán bepuszilja, de az is olyan esetleges, fogalmam sincs, hogy mikor mihez van hangulata. Ami egyik nap nagyot ment, a másik nap kb meg se nyalja, csak dobálja minden irányba. És egyébként ezen az sem javít, ha direkt nem adok neki cicit, mielőtt jöttek volna ezek a nagy melegek, délelőttre már nem adtam neki, de akkor se evett semmivel se többet. Most a meleg meg a foga miatt is megint iszsz lett, amivel amúgy nem lenne gondom, ha ennek ellenére is enne rendesen.


Szóval, kérdés (azon túl, hogy most kicsit nyafogok), nálatok ez hogy alakult? Mikor kezdett el ennél többet enni a gyerek? Nem jelentősen, csak úgy szemmel látható mennyiséget?


Amúgy kis hurkás így is és vidám, mosolygós, kiegyensúlyozott baba, már jár, guggol, egész nap tesz-vesz, amikor éppen tudja, hogy rossz fát tett a tűzre, akkor még szaladni is tud, szóval elég aktív baba, így nem az egészsége miatt aggódok, inkább az én melleim nyugalmát hiányolom már, meg ez a végtelen mennyiségű pazarlás az, ami bosszant. Én próbálok környezettudatos lenni, de így azért elég nehéz.


2021. júl. 12. 14:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Fiam másfél évesen kezdte, de igazán normális mennyiséget kb 3 évesen kezdett el enni. Lányom az első perctől mennyiségi evő. Pedig fiam tápszeres volt, a lányom iszsz.
2021. júl. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én sosem néztem így mert állandóan szettúrja. Nem megítélhető. Viszont mostanában alig alig eszik de sztem ez a meleg miatt van. Most 22 hos. Kb sztem 10honapos korától 18honapos korig evett, már amennyire meg tudom ítélni. Most meg egy ideje nem.
2021. júl. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Főtt ételt is kínálsz neki?

Nálunk akkor kezdett látható mennyiséget enni, amikor azt kezdtem adni amit mit eszünk. Imádja a pestos tésztát és a lasagnét. Most lesz 15 hónapos. Persze kell még segíteni neki felszúrni az ételt a villájára, de egész ügyes már.

2021. júl. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A fiam ugyan nem blw-s,és eszik és szeret is mindent,de ő sem eszik annyit,hogy azt mondjam rá,mennyiség. Eltolja a kanalat ha elég. Cici az viszont neki is bármikor. Kaja után is. 11 hónapos,6 hónaposan keztem a ht-t.
2021. júl. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
#3 persze, hogy kínálok. BLW-s, az első naptól kezdve azt eszi, amit mi. Ma pl lecsós csirkemell volt az ebéd nokedlivel, két falat nokedli le is ment, a többi meg a kukában végezte (mármint amit neki adok, nyilván).
2021. júl. 12. 21:17
 6/6 anonim ***** válasza:

Enyém 10 hónapos, pürezünk, de már kap a miénkből is.

Pár hónapja még elég jól evett mennyiseget. Ma már kb alig pár kanál püre. Kétszer kínálom, a darabost meg ahogy mi eszünk, vagy tízórai, uzsi. Abból se megy le mennyiség.

Már teljesen ki vagyok. Kiborulok.

Ráadásul éjszaka is sokat kel.

Teljesen ellentmondás van benne. Egyszer elég az anyatej, majd eszik, aztan már biztos keves neki, miért nem eszik?! 😢

Akkor se aludt mikor mennyiséget evett,de ez is bennem van, hogy lehet azért kel, mert éhes. Itt is ellentmondás nem eszik, azert kel, de van akinek jól eszik és ugyanúgy ébred..

Néha ezen bőgök, hogy se nem eszik, se nem alszik, nekem meg már sehol a türelem 😭😭😭

2021. júl. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!