Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogyan kell elkezdeni a HT-t?

Hogyan kell elkezdeni a HT-t?

Figyelt kérdés
Először adok neki egy kiskanál almapürét pl., aztán, ha nincs tőle baja, másnap már 2 kiskanállal? Utána harmadik nap mennyit? Amennyit megenne vagy csak 3 kiskanállal? Kicsit el vagyok veszve ebben az egészben. És utána, mikor pl. már elég sok pürét eszik egyszerre, akkor van kiváltva egy étkezés? Tudom, hülye kérdések, csak valahogy se elméleti, se gyakorlati síkon nem tudom elképzelni xD Egyébként 100% iszsz baba. Evés után meg kell kínálni cicivel?
2021. júl. 15. 20:59
 1/5 anonim ***** válasza:
44%

Először csak almalevet adj kiskanállal. Minek sietni? :) Másnap kaphat egy kis almalével kevert pürét 1-2 kanállal. Utána friss barack, meg ami utána következik. Nem emlékszem már pontosan, a lányom már 5 éves. :)


Az én lányom is iszisz baba volt 2 évig.


Nem muszáj az én példámat követni, de mivel 2 éves koráig szopott, én nem váltottam ki hagyományos értelemben étkezést. Hamar elengedtem a dolgot, mert mindig szopott utána.

Ezért vagy nem ezért, de jó evő lett a lányom, a spenóttól a céklán át a csirkemájig bármit megeszik, mert sosem volt erőltetve.

2021. júl. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kezdheted pürèvel vagy puha darabos ètellel. Pürèt szoptatàs utan ideàlis kòstoltatni, hogy ne csökkenjen a tej mennyisège. Darabosat àltalàban szoptatàstòl függetlenül szoktàk kìnàlni.

Bàrmi olyan ètellel kezdheted, ami ritkàn allergizàl ès nem okoz fulladàsveszèlyt. Pl. ne a tojàssal vagy a nyers rèpàval kezdd.

2021. júl. 15. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Jaj ezt az almalevezest ereszd el sztem. Lassan már oda jutunk, hogy az almát tegye egy zacskóba aztán vegye ki, aztán azt a levegőt ami marad utána, csak szaglasszak az első hónapban, nem?


Igen. Úgy jó ahogy írtad.


Egy kanállal adjál valamit, vagy pár kanállal, aztán többet.. aztán meg pár nap után egy másik valamiből adjál pár kanalat, aztán azt is add neki nehany napig magában. Aztán keverd össze őket, stb. Látni fogod a babán, hogy mennyire nyitott rá.


Vagy ha bevállalós vagy, akkor blw. Én pl az elsőszülöttemmel pancsoltam a sok pürés szirszart reszketve követtem a ht tablazatot.. féltem, hogy majd allergiás lesz.. na a másodikkal meg nem.


A ht táblázat is egy nettó baromsag. A modern szakkonyvek amik a ht-rol szólnak, mind leírják, hogy majdnem mindegy mi a sorrend. Szóval az, hogy te almával kezdesz, vagy édesburgonyával vagy cukkinivel, az mindegy. Az is mindegy, hogy 8 hósan adsz majd neki epret vagy 12. Akkor érdemes, mindent amikor szezonja van és jó minőségben elérhető ott, ahol ti éltek.


Ha az iszsz része érdekel, nekem a kicsi iszsz és én egyáltalán nem törekedtem arra, hogy kivaltsak vele étkezést, de én a hosszútavu szoptatasra rendezkedtem be, szóval nekem mindegy volt mennyit eszik. Érdekes módon, mivel egyáltalán nem volt semmiféle elvárásom (ahogy írtam is fentebb) a lányom nagyon jó evő lett. Nem válogat, önállóan eszik evőeszközökkel kb 1 éves kora óta.


A praktikus tanácsom meg ha purezel akkor az elején érdemes saját készítésű dolgokat adni. Nem azért mert a babaetelek nem jók. De. Kiválóak. És még csak nem is aazért,mert valaki szaranya lenne azért, mert nem áll neki Gordon Remsay-t játszani egy fél almával, hanem mert az 1, meg 3 kanál az az üveg kb 2%-a és bontás után kb 48 órával később kuka...

És hát azért annyira nem éri meg kidobalni a tobb100Ftos babakajakat.


Szóval... Erre is van megoldás: Venni kell pár jegkockatartot és ha készítesz mondjuk 15dkg párolt valamit akkor abból 10dkg-ot szépen be kell kockazni a fagyoba és akkor napokig nem kell pacsalni újat. Kiolvasztod és csókolom.

Van olyan, hogy bébiétel készítő. Az állítólag nagyon praktikus, nekem nem volt. De tuti lesz aki elmeséli.


Nos.. ennél több dolog most hirtelen nem jut eszembe de sok sikert. Jó buli lesz ha szeretsz takarítani. Najo, csak viccelek.. nekem a hátamon felállna a szőr ha lenne az egésztől ha újra kellene kezdenem..főleg a pureset.

2021. júl. 16. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, mindenkinek ment a zöld pipa! :)
2021. júl. 16. 09:36
 5/5 anonim ***** válasza:
Anya, kérek még! című könyv nagyon jó a témában. Mindent megtalálsz benne amire kíváncsi vagy.
2021. júl. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!