Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hol/hogyan tudnék elkezdeni...

Hol/hogyan tudnék elkezdeni norvégül (bokmal fajta, nem a norsk) autodidakta módon tanulni?

Figyelt kérdés

Szeretnék az egyetem elvégzésével Norvégiába kimenni dolgozni, ehhez viszont gondolom eléggé javasolt a norvég nyelv valamilyen szintű ismerete.

Most csóringer egyetemistaként nem tudok pénzt szánni rá és az időm is elég kevés (talán majd később változik), meg gondolom ez nem egy olyan nyelv, amit minden nyelviskolában tanítanak. De azért szeretnék néha magamtól tanulgatni, mikor van egy kis időm.

Tudtok valami lehetőséget?

Nagyon hálás lennék bármilyen ötletért.



2014. dec. 2. 20:40
 1/9 anonim ***** válasza:
7%

[link]

Angolul tudsz tanulni dánt, az majdnem teljesen ugyan olyan, mint a norvég, csak kiejtésben más.

2014. dec. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

köszi a tippet :) tényleg ugyanolyan? de ha más a kiejtés, akkor úgy nem sok értelme van, nem?

ja igen, nem gáz, ha angol-norvég a dolog, tudok angolul azért rendesen.

2014. dec. 2. 20:52
 3/9 A kérdező kommentje:
Úgy látom, itt lehet svédet is tanulni. Melyiket érdemesebb, dánt, vagy svédet, ha a norvégnál szeretnék kilyukani?
2014. dec. 2. 20:58
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Jó kérdés.

Szerintem dánt lenne, mert az írásban tényleg nagyon nagyon hasonló a norvéghoz.

Kiejtésben pedig a svéd hasonlít jobban a norvéghoz.

Igazából a dán kiejtése olyan, mintha norvégul beszélnél, csak összemosod a szavakat.

2014. dec. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
hmm...most ez dilemma :) mert ha norvégiában fogok élni, akkor svédekkel gyakrabban találkozom majd, meg az van közelebb, nem dánia.
2014. dec. 2. 21:27
 6/9 anonim ***** válasza:
47%
Norvégiában szinte mindenki tud angolul (kivéve a némákat, némely 70 év fölöttieket, 2 év alattiakat stb.), a munkaadót is beleértve, ezért el lehet tölteni az életet ott angol tudással - norvég tudás nélkül. Nyilván a bolti eladó és a buszsofőr is tud angolul, ezért nincs szükség ott a norvég nyelvre.
2014. dec. 3. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Nem értem minek akarod bonyolítani dán/svéd nyelvvel, ha kifejezetten Norvégiába akarsz menni. Sok angol és egynyelvű norvég tankönyv létezik, amiből tudsz tanulni.


Hiába beszél mindenki angolul, néhány szakmát és kisegítő munkát kivéve elvárják a norvég, vagy más skandináv nyelv ismeretét.

2014. dec. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

orvos leszek, szerintem elengedhetetlen, hogy ismerjem a nyelvet legalább valamilyen szinten,

Nem bonyolítani szeretném dánnal meg svéddel, hanem most egyszerűen nincsen arra pénzem, hogy drága tankönyveket vegyek, a szüleim már így is sokat költenek rám, nem szeretném még jobban terhelni őket.

2014. dec. 3. 19:08
 9/9 Ezeöccá ***** válasza:

Nem lehetetlen egyedül megtanulni norvégul, de sokáig fog tartani, mire nem hangzol teljesen külföldinek.


Az igaz, hogy a norvég nagyon hasonlít írásban a dánra, de a norvég és a dán kiejtés jobban eltér, mint az amerikai és a brit angol, a norvégok kevésbé értik a dánokat, mint fordítva.


Én svédül és rövidebb ideig dánul tanultam, mind a három nyelvet értem, a norvégnak 2 eléggé különböző változata van, de a bokmålt mindenhol értik és használják, a nynorsk egy eléggé érdekes kísérlet, Norvégiában egy elég fura kétnyelvűség áll fenn, két hivatalos nyelv van: a az egyik norvég és a másik norvég.


Szerintem, ha mást nem találtál még eddig, akkor töltsd le ezt:


[link]

2014. dec. 4. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!