Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Miért nem fogadja el a darabos...

Miért nem fogadja el a darabos ételt?

Figyelt kérdés
9 hónapos a babám. Jó evő, eddig talán 1-2 olyan étel volt ami nem tetszett neki. A tízórait és az ebédet már kiváltottuk, a többi étkezés tápszer. Gyümölcsök közül az őszibarack a kedvence, megpróbáltam neki nagyon apró kockára vágni, de vagy kilöki a nyelvével vagy a szájában tartja, ha véletlenül le is nyelni öklendezik tőle. Tegnap burgonyás cukkínis főzelék volt ebédre, botmixerrel pépesítettem de benne maradt egy pici darab krumpli, megpróbáltam odaadni neki, ahogy megérezte, hogy valami darab elkezdett sírni. Alul 2 foga már kibújt, a felső szemfogai jönnek most.
2021. júl. 28. 12:34
 1/5 A kérdező kommentje:
Próbáltam puha kenyérbelet is adni mackósajtal de az se jözt be.
2021. júl. 28. 12:34
 2/5 anonim ***** válasza:
94%
nálunk is pont ugyan így volt, mi banánnal szoktattuk meg végül a darabos ételt (azt nagyon szereti). Talán 1-2 hét kellett hozzá. Egyik nap még kiköpte, meg fuldokolt a pici banán darabtól a következőn meg már egyáltalán nem. Egyszer csak megszokta. Utána a kenyérrel is így jártunk,de ott már 2-3 nap kellett csak a megszokáshoz. A kenyér feltapadt a szájpadlására. Szerintem nálatok is hamar megfogja szokni.
2021. júl. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
78%

Nálunk is ez volt a probléma, mindenáron erőltetni akartam neki a darabos kaját. Erre a védőnőm ezt mondta: Persze hogy nem tudja elrágni, hiszen nincs meg hozzá a megfelelő mennyiségű fogazat. A hiányos fogsorú öregek se eszik meg a kemény ételt, mert nem tudják elrágni. Mellesleg a babáknál ilyenkor még a garatreflex elöl van, ami hivatott azért működni, hogy a fulladást megakadályozza. Az étel kilökése egyfajta ösztön. Én azt mondom, pépesítsd ameddig elutasítja a darabost, majd megérik a darabos ételre, és akkor már nem fogja kiköpni. Idővel hátraszorul a garatreflex, lesznek fogai is. 9 hónapos, még nagyon pici, ott van előtte az egész élet mogyorót és krumplicukrot enni :D

De most komolyan. Biztosan lesznek itt BLW-hívő válaszolók, akik lepontoznak, én nem ítélem el az ő módszerüket, csak feleslegesnek gondolom. Előbb utóbb mindenki eszik majd darabos ételt, felesleges korán erőltetni. Hidd el, ennyi idős babának még nem kell a darabos kaja.

2021. júl. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
94%

A puha kenyeret (és a mackósajtot) az én gyerekem se csípte, viszont a pirítóst nagyon szereti simán vajjal.


Ne apró falatra vágd mert az fulladásveszélyes, hanem hüvelyk ujjnyi méretűre amit meg tud fogni.

2021. júl. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
65%

Minden gyerek kb így kezdi, idő és türelem, nem baj ha öklendezik, lassan hozzászokik.

Gondolj bele eddig csak folyékony vagy püréset evett, de ne add fel pár hét és jó lesz, de muszáj, mert láttam olyan gyereket aki 2 évesen nem tudott rágni.

2021. júl. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!