Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Tancsot kérnék.10 hónapos...

Tancsot kérnék.10 hónapos babám nem fogadja el a darabos ételt. Még turmixolok neki.6 foga van. Mit tehetnk, hogy elfogadja?

Figyelt kérdés
már próbálkoztam mindennel,de semmi.pufit,kiflit,babapiskotát elnyámnyog de főt darabos ételt nem.már attól félek sose fog rendes ételt elfogadni.
2015. okt. 22. 12:22
 1/6 anonim ***** válasza:
73%

Lányom 13 hónapos és ő sem fogadja el a darabos étlet.

Persze amúgy megeszi ő is a babapiskótát, kekszet, kiflit, szóval tud rágni, foga is van hozzá 12.

Nem tudom... a védőnő azt mondta, hogy nem kell aggódni, majd eszik darabosat ha akar.

Neten ezt találtam... Most nem tudom, hogy ha amúgy a kekszet elropizza, csak a "rendes" ételt nem, akkor az baj-e...

"Nem kell aggódni, ha 8-9 hónapos korban még nem fogadja el a kicsi a darabos ételt vagy öklendezik tőle. Fokozatosan próbálkozni kell és kínálgatni neki először a főzelékben, majd puffasztott gabona formájában. Nem szabad ráhagyni a dolgot a babára: sokan úgy gondolják, hogy kényelmesebb a megszokott módon etetni, ezért nem is próbálkoznak mással, így viszont sokkal később alakul csak ki az önálló étkezés.


1 éves korig nem kell aggódni, ha folyamatosan kínálgatod a kicsinek az ételeket, idővel elfogadja majd. Koraszülötteknél még ennél is tovább lehet várni 1-2 hónappal. Ha még 1 éves kor után is nehézséget okoz a legegyszerűbb darabos ételek elfogadása is, akkor érdemes gyermekorvos segítségét kérni."

2015. okt. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
És ha villával töröd össze neki?-az már a turmixnál darabosabb, de mégsem teljesen kell rágni.
2015. okt. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Próbáltam úgy is.belecsempészve pici darabosat a lturmixltba de kikőpi.
2015. okt. 22. 13:31
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

ELső lányom már bőven elmúlt 1 éves, mire elfogadta a darabos ételeket. (most 4 éves és mindent szépen eszik persz) Nem kell erőltetni, a tiéd még nagyon pici, és ne aggódj, előbb-utóbb megszokja majd.

Szerintem kb 2 hétig most pihentesd ezt a témát, aztán tegyél ki neki a tálcára különféle dolgokat pl, főtt répa, buláta, stb, hadd válogassa. Illetve én még azt csináltam hogy a pépjében hagytam nagyon pici puha darabkákat egyben.

De mondom még nem vagytok elkésve semmiről!

2015. okt. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
74%
Ha szereti a gyümölcsöket próbáld meg azzal, pl banán, az puha és csak azt adni neki kicsi falatokat vagy körtét. Csak amiatt hogy megszokja a rágást. Vagy szőlőt, igaz ez kicsit macerás mert le kell hámozni és kimagozni, de a kisfiam imádja így, ez is jó puha.
2015. okt. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2015. okt. 25. 17:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!