Sokat akar enni elsőre?

Figyelt kérdés

Kóstoltattam 2 hétig különböző gyümiket zöldségeket, 1-2 kanállal mindenből de kb mindig kiköpte eddig. Most viszont ahogy adtam(sütőtök püré volt) a kanalat egy csepp se folyt ki csak nyelte nyelte. Nem tudom mennyit szabad megennie így elsők között??

Nem akarom a gyomrát leterhelni, kb 10 kis kanállal adtam végül és utána meg a tápszert kb kiköpdöste(amúgy utálja ezt a tápszert alig eszi, szinte mindig fintorog rá, vannak is ebből problémák)

Ti ha kéri a babátok adnátok neki annyit amennyit kér vagy nagyon fokozatosan emeljem az adagot?



2021. aug. 29. 13:32
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha új az étel, akkor csak pár kanállal adj. Ha már kapta, és legalább két héten át kóstoltattál már, akkor adhatsz neki annyit, amennyivel jól lakik (kb 150 gramm).

Nekem legalábbis ezt mondta az orvos és a védőnő is.

Az én babám is rettentő gyorsan átállt a tápszerről a pürékre.

2021. aug. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Kb mennyi idő alatt váltottál ki étkezéseket?

2021. aug. 29. 15:18
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Fél éves korára a tízórai és az ebéd ki volt váltva. Tízórait kb 2 héttel már kivaltottuk azután, hogy elkezdtük a hozzátáplálást. Ebédet ezután egy 3 héttel kb. Aztán fél évesen az uzsit is. Most vacsorára tápszer mellé tejpépet is kap. Természetesen ezeket mind leegyeztettem a védőnővel.
2021. aug. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!