Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Miért nem támogat az orvos?

Miért nem támogat az orvos?

Figyelt kérdés
Teljesen tápszeres a gyerekem sajnos, ezért elkezdtem a védőnő tanácsára 4 hósan hozzátáplálni, ami túl jól is megy… imádja a püréket(tápszert soha nem evett ennyire élvezetesen) viszont az orvos előtt titkolóznom kell mert ő ragaszkodik hozzá hogy csak 6 hónaposan kezdjem el… én nem értem miért nem támogatja tápszeres babánál a ht-t. Szerintem ebben semmi rossz nincsen, főleg hogy én kerti alapanyagokból főzök itthon neki. Ti mit gondoltok erről?

2021. szept. 8. 09:33
 1/5 anonim ***** válasza:
76%

A hozzátáplálás során a baba egyéni tulajdonságait, és érettségét kell figyelembe venni.


A 6 hónapos hozzátáplálás a javasolt a WHO legújabb kutatásai szerint, viszont ez a 6 hónap egy átlagolt időpont. 4-8 hónaposan kell elkezdeni a hozzátáplálást, aminek ugye az átlaga 6 hónapos kor.


Nagyon sokan azonban szentírásnak veszik, köztük az orvosod is az ajánlást, és nem veszik figyelembe, hogy ez az időpont azért van megadva, mert elmaradott országokban ahol nincs tiszta ivóvíz, minél tovább ki kell tolni a hozzátáplalást, hogy megerősödjön addig a baba.


Amennyiben te, mint a gyerek szülője indokoltnak és időszerűnek láttad elkezdeni egy 4 hónapos babával a hozzátáplálást, abban az esetben senkinek, még az orvosnak sincs semmi köze hozzá, és megkérdőjelezni a szülői kompetenciát (amíg kárt nem okozol persze) káros hozzáállás a szakemberektől.


Te vagy az anyja, te döntesz, a 4 hónapos kor a leghamarabbi egészséges időpont, de nem korai.

2021. szept. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
62%

Az én babám anyatejes volt és a védőnő azt mondta nekem,hogy ráér hozzátáplálni hat hónapos kora után is mert kicsit duci volt a kisfiam.

Nem vártam hat hónapos koráig mert az első gyereknél betartottam amit mondott és iszonyat nehezen ment a hozzátáplálás. Hiába főztem neki csak a bébiétel volt hajlandó megenni. Mai napig nagyon válogatós.

Nem muszáj betartani amit mondanak. Te babád.

2021. szept. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
60%
Nálunk a védőnő is 4 hónapos kortól ajánlotta a hozzátáplálás megkezdését tápszeres babánál. Az orvos nem szólt bele. Vannak olyan gyerekek, akiknél még korai a 4 hónap, például nem fogadja el az ételt. Mindkét gyerekem elfogadta már 4 hónaposan az új ízeket és jó étvággyal ettek. Ilyen esetben nincs semmi baj, nyugodtan lehet kóstoltatni.
2021. szept. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
64%

100%anyatejes volt a fiunk, nálunk meg pont fordítva.

Áprilisi gyerek. A dokinenink azt mondta nyugodtan kezdjük el 4 hósan, vetek lenne az idénygyümölcsöket kihagyni.

Védőnő gyámüggyel fenyegetőzött, mert ezzel a 4 hos kezdéssel veszélyeztetem a gyereket 🤦‍♀️


2 éves múlt, imád enni.

Tesó hó végén jön, akármi lesz, vele is 4 hósan kezdjük

2021. szept. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
67%

A te gyereked, végeredményben akkor is az történik, amit te akarsz, hogyha az orvos pörög a hátán, mint a büdös bogár.

Ha akkora tudomány lenne egy csecsemő etetése, hogy ahhoz orvosi ellenőrzés kell, akkor nem lenne itt az emberiség. Sz@rd le. Nálunk a rokonságban van sok mindent is jobban tudó orvos, nagyon gyorsan lerendezem őket azzal, hogy ehhez nem kell orvosi diploma (én már csak tudom, én is az vagyok :D).

2021. szept. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!