Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hozzátáplálás-napirenddel mi...

Hozzátáplálás-napirenddel mi a helyzet, ha elmentek itthonról?

Figyelt kérdés

8 hós lesz a baba.

Mindig ugyanakkor (pl 15-16 órakor) kellene kapjon uzsit, de mi van ha program jön közbe vagy menni kell épp valahova?


Gondolom nem baj ha ilyenkor az uzsit emiatt kesobb kapja, pl 18 kor a 20 órai alvás -vacsi előtt..


Ne az órát nézzem ugye?



ápr. 24. 14:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem kap olyat uzsira, amit a program közben is megehet?

Mi 18-kor már vacsizunk, nem tolnám 8-ig, pláne lefekvés elé az evést.

ápr. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Egy kicsit lehet tologatni, hogy mondjuk utazás előtt egyen, de az is jó, amit 1-es ír, hogy vannak jó útiételek is. Nálunk tipikusan ilyen a banán, de kis dobozban is vihetsz mondjuk más gyümölcsöt vagy pürét, ha épp nem a kanáldobálós időszakát éli. Közvetlenül fürdetés és lefekvés előtt én sem etetném.
ápr. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
vigyetek kaját. gondolom neked se baj, ha kimarad egy étkezés a program miatt? :P
ápr. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
76%

Hat nemtudom, mi ujszulott koratol mentunk ide -oda, minden nap valahova.

Az nem jutott eszedbe, hogy utkozben adj neki ? Vagy eddig 8 honapon keresztul nem mozdultatok ki otthonrol ?

ápr. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
80%
Nálunk mindig volt mondjuk babakeksz vagy ilyesmi. Nem kell ennyire rástresszelni a dologra.
ápr. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
86%

Én elég morcos lennék, ha 2-3 órával később kapnék csak enni.

Úgy gondolod nem lesz éhes?

ápr. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

4 évesnek is készülök nasival, ha elmegyünk itthonról, nemhogy kisebb gyereknek. Amúgy amióta elkezdtük a hozzátáplálást, mindkét gyerekre gondolva, amint kiléptünk a házból, mindig volt nálam pár falat, egy kulacs víz, ha esetleg kérne, akkor legyen nálam. Inkább feleslegesen, minthogy kelljen, de ne legyen.

Amúgy tökéletesen jó útravaló kaják: banán, szeletelt gyümik, pogácsa, pár szelet sajt, fasírt, sajtos muffin, tasakos gyümipüré, ezek mind viszonylag kevés maszatolással, könnyen fogyaszthatók és kis helyet foglalnak a táskában (amit úgyis viszel magaddal, mert hát pelus, popsitörlő, váltás ruha, kedvenc játék, stb úgyis van nálad).

ápr. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Nekünk a délelőttök voltak ilyenek. Mentünk ilyen-olyan programokra és nem mindig ugyanabban az időben. Egy kicsit tologattuk az evést meg az alvást. Pl ha 10-kor szokott tízóraizni, de 9:30-10:30 között baba program volt, akkor vagy előtte vagy utána evett. Ez attól függött, mikor kelt reggel és mennyit reggelizett. Nyilván éhesen nem hagytam.
ápr. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Istenem.. :D

Mivel még NINCS kiváltva 1 étkezése sem, csak hozzátáplálunk, továbbá anyatejes baba, így sose volt eddig ez kérdés. Sőt, nem eszik még mindig mennyiségeket… 40-50 g max. De van, hogy annyi sem. Ettől még szeretném öt ugyanígy kínálni, de gondolom az okosok fent levágták, hogy nem az éhség csillapítàsát szolgálja nála ez még, csak nem szeretném a rutint megborítani. Vagy ezzel hátráltatni, mivel még mint láthatóan nem igazán eszik így sem mennyiséget…


2.: Nem, nem mentem el 3-4 óránál tovább, kapaszkodj. ha mégis így alakult, meg szoptattam közben valahol, ennyi. Mivel semmit nem fogadott el korábban anyatej én kívül. Kapaszkodj megint: azt is csak tőlem.


3 Darabossal még csak most ismerkedik, pufi félékkel hol lakik jól?

Kapott már így a 7 hó végén banánt ( kezdi most a napokban ugyesen harapni, de kicsúszik, nagy mennyiséget ebből sem eszik.. babacsintát: pár harapás volt egyelőre még csak ebből is.


Aki értelmesen válaszolt, nem idióta módon, annak azért köszi.


Délután egyébként főzelék felet szokott csirkével vagy hasonlóval, azt meg enn szívesen vinném el 4-5 órákra. Továbbá nem is mindig van lehetőség előkapni.


Nyilván ha le utazók valahova, ahol van normális konyha/asztal, Oda készültem mindig.


Éheztetem a gyereket igen….fu bazzmeg

ápr. 24. 20:45
 10/16 A kérdező kommentje:

7-8 koszi: pont arra irányult a kérdésem, amit 8 is irt: hogy uzsinál elotte vagy utána érdemes kínáljon a mi esetünkben.


7 ez tok jó, nálam is van víz neki mindig, volt hogy pufi is, ő még csak eszeget a szilárdból, eddig mint írtam nem is vittem el több időre, hogy éhes legyen, illetve előtte megetettem MINDIG.


Most lesznek majd lassan hosszabb kinti programok, erre szeretnék előre készülni. Így is rohadt nehezen eszik….. Csak hogy mindneki megnyugodjon.

ápr. 24. 20:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!