Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ki mivel kezdte a hozzátáplálást?

Ki mivel kezdte a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés

ti készítettétek az ételeket? Mit adtatok először? Melyk egészségesebb?

Doktornő mondta,hogy 4 hónapos kortól kaphat kaját.Szerintetek mennyire jók a bolti babaételek?



2021. szept. 23. 22:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindkettő jó, én a hippet szerettem a legjobban.
2021. szept. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%

Én pontosan fél éves korában kezdtem répával. Nálunk (SK) a répa az ajánlás. Aztán pedig a krumpli...es minél több zöldség amit táblázat szerint megehet...mikor már eszik legalább 3-4 fajta zöldséget akkor jöhet a gyümölcs (alma, barack) ezek szoktak lenni az elsők. A kislányom novemberi ezért májusra esett a ht kezdete. Igyekeztem itthoni cuccokból főzni már ami szezonális volt. De májusban még nem volt nagy választék gyümölcsökben amit már kaphatott és a kertben terem. Szóval én felváltva adtam házi kosztot és bolti bébi ételt. Hipp bio ételeket vettem mert én úgy gondoltam h még mindig jobb mint a lidl vagy tescoban kapott "gyümölcsök".

A lányom nemsokára 2 éves. Gyönyörűen eszik szépen fejlődik...ugyh szerintem jó volt igy :)

2021. szept. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
72%

A dokid nagyon elmaradot..

6 hònapisan kezdtük, banànnal. Az elsők közt volt mèg a levesben főtt rèpa. Akkora darabokat adtam neki, amit kezbe tudott venni, es tudta csócsàlni.

2021. szept. 23. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
79%
A naggyal almával, a kicsinél répával kezdtem, 5,5 hónaposan, pürével. Én főztem mindent, talán ha 4-5 alkalommal kapott összesen a 2 gyerek üveges kaját.
2021. szept. 24. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
68%

6,5hónaposan kezdtük alma-répa-krumpli ágyon sült csirkével😆 (darabosan kapta már ezt is)

Azóta is mindenevő a lányom, igazi zabagép. Imád enni, bármit elérakok falja be (most 9hónapos)

Egyedül a spenót volt kiköpködve:D

2021. szept. 24. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
60%
Őszi barackkal, majd répával, majd krumplival. Első alkalmakra főztem, majd kapott bébiételt is. Azóta is néha házi néha bolti. Ha van otthon friss szép idény gyümölcs vagy zöldség főzök.. ha nincs, lekapok egy üvegeset a polcról. Üvegesben próbálok olyat venni, amit én valamilyen okból nem készítenék el otthon (drága, nehezen beszerezhető, macerás...) például a héten sütòtökös marhât kapott üvegesben. Mi sose eszünk marha húst, így nincs is itthon.. ha már üvegeset veszek, akkor valami új legyen🙂 univer vagy kecskeméti amit venni szoktam
2021. szept. 24. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
73%

6hósan almával kezdtem volna de az nem jött be neki így édesburgonya, sütőtök, krumpli, banán, a banánt utána babakekszel adtam a glutén bevezetés miatt.

Én mindent előre pároltam/sütötte, botmixerrel pürésítettem és jégkockatartóba tettem. Amikor megfagyott bedobozoltam és így mindig csak egy kockát kell kivennem. A püré lazításához meg van anyatej a hűtőben.

Ajánlom az Anya, kérek még című könyvet. Ebben a jelenlegi ajánlások vannak, sok sok recepttel.

2021. szept. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
20%

4 hónapos kortól csak a tápszeres babákat lehet hozzátáplálni, a tisztán anyatejeseket csak 6 hónapos kortól!!!


almapürével kezdtünk.

2021. szept. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
3 hete kezdtük el 6 hónaposan a hozzátáplálást. Előszőr alma levét kapott 2 kanállal, következő nap 6-al. Utána adtam neki rendesen almapürét. Aztán őszibarackot ugyanígy, mivel láttam nincs gond a meggyel már nem szórakoztam ennyit, evett amennyit elfogadott belőle elsőre. Aztán burgonya főzve,párolva. Ezután sárgarépa szintén főzve/párolva. Sütőtököt hiába próbálom saját kezüleg(még úgy is, hogy őszibarackot adok mellé, mert azt imádja), próbáltam a bolti univereset, hát az még rosszabb volt, mint a saját. Aztán most délelőttönként kap már egy hete almával fél Foszfovit kekszet.(Addig nem változtattam semmit az étrendjén, ugyanazt kapta mint előtte napokban, hogy lássam hogy is bírja a glutént, de hála az égnek nincs gond. Kopp-kopp). Holnap kap rizskását délelőtt, aztán ha 2 napig nincs gond, akkor ezt bevezetem délután uzsira gyümölccsel. Aztán jönni fog a banán,körte,gesztenye,édesburgonya,fehérrépa,zöldborsó(passzírozva) stb. Ja és mindenképp a csirke,pulyka hús, máj,hal. Valamint olajat is be kell vezetnem az ebédjéhez a zsírban oldódó vitaminok miatt. Mint látod nem sietjük el a dolgokat, de nem is tudnám, mert ahogy észrevettem a gyümölcsök csúsznak, de pont ebédre a zöldséges főzelékek nehezen. De hát türelem rózsát terem.
2021. szept. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Idény gyümölcsökkel és zöldségekkel: sárgadinnye (nagy kedvenc), őszibarack, karfiol.


"4 hónapos kortól csak a tápszeres babákat lehet hozzátáplálni, a tisztán anyatejeseket csak 6 hónapos kortól!!!"


Nem lehet, hanem ajánlott, és elég nagy a különbség a kettő között :) ha tényleg ilyen szigorú lenne egy baba hozzátáplálása, nem lenne itt az emberiség, elég nehéz elképzelni az ősasszonyt a Szavannán, ahogy számolgatja a napokat, meg a száját húzza a reggel talált bogyóra, mert azt a táblázat szerint csak 8 hónapos kortól lehet. A 6 hónap egy átlag, ami jó a 34. hétre születettnek és a túlhordottnak is, a jól táplált, jó körülmények között élőnek ugyanúgy, mint a putriba 16. purdénak érkezettnek. A hozzátáplálást akkor kell elkezdeni, ha megérett rá, ennek pedig vannak jelei. Mivel vannak persze gyengébb képességűek is a nagyvilágban, ezért nekik egyszerűbb azt mondani, hogy 6. hónap, mert Kolompár Eszmeralda a büdös életben nem fogja felfogni, hogy mik ezek a jelek. A hozzátáplálási táblázatoknak is pont ennyi értelmük van: hogy mi az az alma meg krumpli, még Kalányos Dzsesszika is tudja és még lopni is font tudni valahonnan, de ez nem jelenti azt, hogy amúgy ne lehetne mást. Pl itt Magyarországon többen visítottak, mert én adtam karfiolt a babámnak 6 hónaposan, miközben tőlünk nyugatabbra, holland barátaink konkrétan azzal kezdték a hozzátáplálást.

2021. szept. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!