Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Annyira fusztrál hogy nem...

Annyira fusztrál hogy nem tudom mit adjak reggel tízóraira a babának alig akar enni, a védőnőn kívül kitől kérjek segítséget?

Figyelt kérdés
2021. okt. 14. 22:42
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
53%
Család, idősebb nők, akik már felneveltek 1-2 gyereket. Mit jelent pontosan, hogy nem akar enni? Mennyi idős a baba?
2021. okt. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

A tápszert nem fogadja el , bármennyire adnám neki nem kell, és már alig van tejem.

Kétségbe vagyok esve mert alig fogad el bármilyen kaját.

2021. okt. 14. 22:45
 3/20 A kérdező kommentje:
9hónapos lett , de levolt tapadva a nyelve azért alig tudott enni, szerencsére sok volt a tejem , de most nagyon apad . És már felvagtak a nyelvét pár napja , könnyebben is szopik de az evéssel továbbra is baj van.
2021. okt. 14. 22:47
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj tejbegrízt rizstejből, villával összetört banánt, házi babafőzeléket esetleg tejpépet. Lehet már adni főtt tojást, sajtot, joghurtot. Ezek nálunk tuti siker volt a nem jól evő babánál.
2021. okt. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Puha gyümölcs vagy zöldsègdarabot, kiflicsücsköt, főtt tèsztàt.
2021. okt. 14. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Babacsinta!!! Ha még nem kapott a babád tojás fehérjét, akkor lehet anélkül nélkül is (kicsit sűrűbb mondjuk, de fincsi). Az én receptem:

2 dkg liszt

1 db közepes méretű banán

1 db tojás sárgája (vagy 1 egész tojás)

2-3 ek natur joghurt

icipici só


Összekevered, sűrűbb lesz, mint a palacsinta tészta. Kisméretű palacsinta sütőben szoktam 4-5 db-ot sütni ennyi alapanyagból.

Magában is jó, nem kell lekvár, ilyesmik. Azt majd, ha picit nagyobb baba lesz 😉😊

2021. okt. 15. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
88%

Nálunk az volt a gond, hogy kevés mintát adtunk neki a közös étkezésekre és túlzásba vittem, hogy neki mindenből csak bio legyen és emiatt sose azt adtam neki enni, amit mi is ettünk, emiatt nem volt meg a minta. Nálunk nem testi oka volt, de ugyanez volt a helyzet. Iszonyúan pánikba estem, mert a tejem apadt, de a tápszer és semmi nem kellett neki.

Nálatok lehet oka a letapadt nyelv is, ami miatt eddig nem volt kedve enni.

De próbáljatok meg ti is mintát adni.

Simán kórházban köthettünk volna ki, ha akkor nekem nem segít valaki.

A tanácsára felhagytam azzal, hogy mereven ragaszkodjak a hozzátáplálási táblázatokhoz és a biohoz. Azt mondta, vonjam be a babát a főzésbe. Kavargathat, kóstolgathat bármit, kivéve nyers húst és nyers tojást. Így is lett, nekiálltunk együtt főzni, nekem magamtól eszembe nem jutott volna 9-10 hós babát bevonni a főzésbe. Tényleg kíváncsi volt, nekiállt kóstolgatni. Tilos volt erőltetni az evést. Azzal csak ront az ember. Lehet az a legfinomabb étel is, ha neki még az anyatej a táplálék, akkor nem fog rávetődni csak azért, mert beletömöd. Látnia kell, ahogy együtt eszik a család és a saját kíváncsisága miatt kell megkóstolnia. Én babám eleinte mindent ledobott a földre, bármit tettem elé. Szerintem érezte a feszültségemet és erre még rátett ezzel egy lapáttal. Végül leköltöztünk a földre, minden nap ott reggeliztünk, vacsoráztunk. Nagy tálcákra tettem mindenféle finomságot, gyümölcs, zöldség, főzve, nyersen, kenyér, szendvics, tojás, hús...Mindenféle verzióban. És a férjemmel ott ettünk a földön. A kicsi nagyon hamar utánozni kezdett minket, megkóstolt ezt-azt. Csak addig kellett így a földön enni, amíg megszokottá nem váltak az ételek az anyatejen kívül. Mindez simán kialakult volna menet közben észrevétlenül, ha nem ragaszkodtam volna ahhoz, hogy csak azt eheti, ami a hozzátáplálási táblázatban fel van sorolva, tehát véletlenül sem azt, amit mi is ettünk, emiatt ritkán is ültünk le egyszerre az asztalhoz. Ha minden étkezéshez leültünk volna együtt és engedtem volna a kíváncsiságának, amikor meg akarta kóstolni azt, amit az a hülye táblázat még nem engedett, akkor soha nem jutunk olyan krízisbe, mint amibe jutottunk, amikor már apadt a tejem, de ő még nem állt készen az egyéb ételekre. Engedni kell a kicsit kíváncsiságból megkóstolni azt, amit a felnőttek esznek. Nem lesz tőle semmi baja. És tényleg tilos erőltetni. Mi 1-2 hét alatt teljesen rendbejöttünk ezzel a módszerrel, elkezdett enni mindenfélét és így már nem volt olyan nagy baj, hogy apad a tejem. Teljesen nem apadt el egyébként és még éveken át volt valamennyi tejem és engedtem is szopizni, ha szüksége volt rá, főleg lelkileg. De onnan kezdve, hogy már mindent evett, egy nagy nyomás alól szabadultam fel én is és nem kellett azon rettegnem, van-e még tejem.

2021. okt. 15. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
82%
9 hónaposan a gyerekeim még csak egy-két étkezésre ettek ételt. Ha szoptatsz, lehet többre mennél azzal, hogy odafigyelsz a tejtermelésedre. Pihenés, kevesebb stressz, 3 liter víz, szénhidrát illetve bőséges evések. És evésnél együtt lehet csipegetni a picivel. Mi is együtt ettünk, szívesebben ettek így.
2021. okt. 15. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
51%
8-as, sajnos amikor az ember elkezd stresszelni, akkor ez már nem segít. A stressz miatt nem egy nőnek apadt már el a teje és óriási stressz van az anyán, ha azt érzi, hogy a baba élete függ tőle, mert mást még nem fogad el. Az én babám a lefejt anyatejet se fogadta el, nemhogy tápszert, a hozzátáplálásban még csak ott tartott, hogy hajlandó volt néha belenyalni ebbe-abba. A szoptatási tanácsadó teljes meglepetésemre eltiltott attól, hogy a szoptatásra koncentráljak, tilos volt méregetnem a szopott mennyiségeket, mert az is stresszforrás és ördögi kör, nem működik a tejleadó reflex, ha az anya szorong, főleg ha azon szorong, hogy van-e teje. Határozottan arra utasított, hogy azonnal kezdjük el a mintaevést és a közös főzéseket a babával. Ezzel tulajdonképpen megmentett attól, hogy elapadjon a tejem, mert onnan kezdve, hogy nem méricskéltem és nem anyatejjel akartam életben tartani, lekerült rólam egy nagy lelki teher és így valamennyire megmaradt a tejem is, bár soha többé nem volt annyi, mint korábban. Előtte pont azt csináltam, amit gondolnánk, hogy egy szoptatási tanácsadó ilyen esetben tanácsol: szaporító fejés éjszaka órákon át alvás helyett, stb...Na ettől tiltott el a szoptatási tanácsadó. A szaporító fejés akkor kell, ha a baba nem tud szopni és nem ürül a mell. Az én babám tudott szopni, csak hiába, mert a tejleadó reflexem nem indult be. És ez egy ördögi kört alakított ki, mert a stressztől nem volt tejleadó reflexem, de az is stresszelt, hogy nincs tejleadó reflexem. A legjobbat tette velem azzal, hogy felszabadított ennek a súlya alól. Így maradt meg a tejem. Nagyon neves szoptatási tanácsadó az illető, én nagyon örülök, hogy segített nekem.
2021. okt. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Jol irta itt valaki..En a 10 hosommal reggelizek,ebedelek, s evyutt is vacsizunk, ha apa is hazaer altalaban. Azota miota igy csinaljul sokkal jobban eszik, szinte mindent. Mindig kunyeral. Hagytam maszatolni, allagokkal ismerkedni. Eleinte mindent ledobalt, vagy meg sem akarta fogni. Utana mar megfogta, de csak nyomdosta szet, ledobalta, be sem tette a szajaba. Most mar ott tartunk, hogy a fott repat, zoldsegeket, kiflit, kenyeret, mindent eszik szepen magatol. Nagyon nagy valtozas tortent, a darabosat is eszi, nagyon orulok. Mindig latka, hogy fozok, keszitem a reggwlit, fozom a kavet. Telepakolom az asztalt, bekapcsolom a radiot es egyutt eszunk. Nalunk bevalt ! :) De hozzateszem nem veszek semmibol sem mar bio-t en sem es koranak megfeleloen szinte ugyanazokat eszi, amiket en...
2021. okt. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!