Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szeretnék egy kis segítséget...

Szeretnék egy kis segítséget kérni és választ kapni a kérdéseimre. Ma reggel teszteltem pozitívat, aminek nagyon örülök, de egyben félek is. Válaszolna nekem valaki egy két kérdésemre? Többit részletesen kifejtem lent!

Figyelt kérdés

7 nap késés után teszteltem erősen pozitív. Mikor meg kellett volna jönnie (1héttel ezelőtt) gennyes mandulagyulladással mentem orvoshoz és kaptam erős antibiotikumot,3napig kellett szednem.Tegnap felfázással mentem orvoshoz gennyes vizelet miatt kaptam szintén antibiotikumot,mivel még mindig nem jött meg teszteltem és pozitív lett.Vissza mentem az orvoshoz azt mondta ezzel a 2db gyógyszerrel amit felfázásra vettem be mg nem ártottam a babának,de nem beszélt arról,hogy előtte is szedtem antibiotikumot.

Nagyon félek,hogy mi lesz a babával??

Mondtam is,hogy görcsölgetek,mintha meg akarna jönni,hasonló. Azt mondta nem feltétlen kell megijedni ezektől a fájásoktól,szerintetek?

Viszont csaj január 10.-re kaptam időpontot nőgyógyászhoz,ami szerintem nagyon későn van.Jövő héten megyek vizeletet leadni laborba és a házi orvos mondta,hogy utána megbeszéljük,hogy milyen gyógyszert tud adni a felfázásomra. Nagyon aggódok,volt már valaki így,hogy mikor nem tudta,hogy terhes akkor szedett gyógyszert?

Félek a méhen kívüli terhességtől is,de csak a görcsök miatt.



2012. dec. 28. 17:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ne aggódj. Nem lesz semmi baj!

A görcsök "természetesek" mindaddig míg nem erős mensi szerű! MagneB6-ot nyugodtan, és folsavat is szedhetsz!

Gratulálok a babóhoz!

2012. dec. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
nagyon gyakori a mindjárt megjön érzés a terhesség elején, nincs ezzel baj, sem a gyógyszerszedéssel. Amíg be nem ágyazódik a baba, addig egyébként sincs olyan ártalmaknak kitéve állítólag. Gondolj a szerelemgyermekekre. Lényeg, hogy ezentúl beszéld meg a dokival, hogy mit szedhetsz és mit nem.
2012. dec. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a megnyugtató válaszokat. Azért is aggódtam mert egyik barátnőm aki már szült,azt mondta neki soha nem fájt a hasa a terhesség elején sem. De mivel fel vagyok fázva sajnos,így gondolom azt is érezhetem,hogy attól fáj a hasam.
2012. dec. 28. 18:02
 4/11 anonim ***** válasza:

Nyugi nem lesz semmi baj!!A lényeg,hogy tudja az orvosod,hogy babát vársz,ha nem szedhetnéd a gyógyszert akkor már mondta volna,hogy ne szedd tovább!!Sok kismama,akik nyár végén esnek teherbe,a tél előtt megfáznak és gyógyszert kell szedniük,és azoknak a babáknak sincs semmi bajuk!!Én 13 hetesen voltam annyira megfázva,hogy antibiotikumot szedtem 1 hétig,és nincs semmi baja a babámnak!A görcsök pedig normálisak,mindaddig amíg nem kezdesz el vérezni picit is!!Ha esetleg ez történne,azonnal irány a kórház!!!Nem az ügyelet meg orvos,hanem a KÓRHÁZ!!Nekem a mai napig vannak menzesz szerű görcseim,szedem rá a magnerotot,te is szedj vagy magne b6-ot,vagy magnerotot!!Nekem pont 25. én volt olyan görcsölésem,hogy azt hittem,mindjárt megjön,meg estére a hasam alja is annyira elkezdett fájni,hogy alig bírtam kiegyenesedni amikor kikeltem az ágyból!!Vettem be magnerotot és hála Istennek elmúlt.Néha olyanokat hasít a hasam aljába a fájdalom,hogy teljesen lenyilall a hüvelyemig.Ha nagyon görcsölsz,akkor pihenj sokat,ne erőltesd meg magad,ne emelgess és ne legyél sokat talpon,hanem feküdj és pihenj!!

És nyugodj meg,nem lesz semmi baja az antibiotikumtól sem a babának!!Van olyan,amikor maga a védőnő írja fel a terhesség vége felé,amikor elmegy a nyákdugó,mert olyankor már a fertőzések be tudnak jutni a babához.


21+3 hkm

2012. dec. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az első 6 hétben nem jut el a gyógyszer a babáig. A megjön érzés nagyon gyakori, én is folyton azt hittem, hogy na most megjön, és mégsem. Pedig elég erős görcsök voltak, és nem is tudtam, hogy terhes vagyok! Gyógyszert is szedtem, cigiztem, alkoholt is ittam. (Pozi teszt után semmit, de akkor már 8 hetes voltam.) Egészséges kislányom született! :) Ne stresszelj, élvezd ki minden percét, mert nagyon-nagyon gyorsan elmegy az a 9 hónap, amiből már egy el is telt!
2012. dec. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
November 28-án volt meg a menstruációm,a párommal úgy döntöttünk dec. 8-án , hogy elkezdjük a babaprojektet. A 14. napon mint mindig fáj a hasam alul gondolom ilyenkor a legnagyobb esély a babára?!! Azóta folyamatosan görcsöl a hasam mintha megjönne. Most kellett volna 26-án de nem jött meg eddig (szerencsére) és a hasi görcsök is már 2 napja nincsenek! Szerintetek lehet baba a dologba?? Jah és együttlét után 1 héttel volt barnás nyák folt a wc papíron 2x is.
2012. dec. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szia. Először is gratulálok a babához. Kérdésedre: tényleg nem kell aggódni. Az első hetekben lényegében nem ártasz a babádnak szinte semmivel, nincs beágyazódva, ezért nincsen közvetlen kapcsolatban a vérkeringéseddel. Velem az volt, hogy mivel nem tervezett baba volt, ezért éltem a 23 éves végzős egyetemista életem: cigiztem, sokat szórakoztam, alkoholt is ittam, táncoltam, fesztiváloztam stb., most itt szuszog mellettem a makk egészséges 2 hetes kisfiam. Nekem az orvosom azt mondta, amikor megkérdeztem, hogy ebből lehet-e baj, hogy bármennyire is durván hangzik, hogy ha olyan károsodásokat szenvedne, akkor lényegében észrevétlenül egy vérzéssel elmenne anélkül, hogy kb. megtudnád, babát vársz. Másfelől az antibiotikum nem olyan káros, még akkor sem, ha bejut a babába később... egy esetleges fertőzés sokkal nagyobb bajt tud okozni: terhesség elején vetélést, később koraszülést. Én a 29. héten pont azért kaptam intravénásn antibiotikumot, mert megindult a szülés, visszatartották, és az orvosom ki akarta zárni egy fertőzés veszélyét (hogy amiatt indult be a szülés), így inkább az antibiotikum! úgyhogy ne aggódj. A görcsök is bármilyen meglepő, tök normálisak. Én azért teszteltem viszonylag későn, 7. héten, mert folyton úgy fájt a hasam, mintha meg akarna jönni, ezért sokáig eszembe sem jutott, hogy terhes lehetek, csak néztem, melyik pillanatban jön meg. Úgyhogy emiatt meg végképp ne aggódj. Engedd el magad még az ünnepek alatt, pihenj és készülj fel kicsit lelkileg a babád várására. Sok örömöt és boldogságot a következő időszakra!!!
2012. dec. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Csak azt tudom mondani: NYUGI. (Igen, nagybetűvel. :)) Hasonló cipőben járunk. Elsősorban azért, mert nálunk is úgy fogant a baba, hogy betegek voltunk a párommal, gyógyszert szedtünk (antibiotikumtól kezdve neocitranig át mindent, amit az orvos mondott), mégis megfogant a baba és az orvos szerint egészséges is. Szóval, nem kell aggódni, az első napokban még nem ágyazódik be, nem kapcsolódik a vérkeringésedre az övé.

A görcsök... amiatt szintén csupa nagybetűs NYUGI. :) Teljesen normális, én most vagyok 6 hetes és 2 napos, nekem is vannak. Azt mondta a doki, hogy magne b6, napi 3x1, ha erősebbek lesznek, simán beleférhet napi 3x2 is. Nem a méhen kívüli terhesség jele (én is ettől paráztam), hanem a méhed szalagjai húzódnak, igazodnak, a hormonok dolgoznak csupán. Szóval ez természetes. (Minden valaha volt várandós barátnőt megkérdeztem, igazolják :))

Szóval ne aggódj! Én is ezen estem át a napokban, meg tudlak érteni, de hidd el, minden rendben lesz. :) Ha valami kérdésed van, írj nyugodtan privát üzenetet, mivel hasonló cipőben járunk, hátha tudunk eszmét cserélni. :)

Sok boldogságot a babához és gratulálok!

2012. dec. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem lesz baj!Nekem a görcsökre anno 3x2 magne b6-ot kellett szednem!Tünetmentes lettem tőle!
2012. dec. 29. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is hasonlóan kezdtem a terhességet. Felfázással mentem orvoshoz, Sumetrolimot írt fel. Beszedtem az első adagot, aztán eszembe jutott, hogy mi van, ha baba van. Megkérdeztem pár hozzáértőt (orvos, szülésznő), azt mondták, ilyen korán még nem árthat neki, de ha mégis árt, akkor meg annyira, hogy meg sem marad a baba. Utána a gyógyszertárba mentem, ott a gyógyszerész azt mondta, hogy ha esély van babára, ne szedjem be. Adott tőzegáfonyát, én attól is helyre jöttem (nem volt annyira súlyos a felfázás).

Ugyanígy kezdett fájni a hasam, először én is azt hittem, a felfázástól, aztán rájöttem, hogy testhelyzettől is függ. Utána pár nappal teszteltem pozitívat. Most 14 hetes vagyok, a genetikai uh rendben volt.

2012. dec. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!