Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Növényi tejből adhatok tejbegr...

Növényi tejből adhatok tejbegrízt?

Figyelt kérdés

6 hónapos a babám. Tejfehérje érzékeny egyelőre. Nagyon nehezen eszik, gyűlöli a tápszert, sinlac túl eltelíti, nem jó az sem. Nagyon válogatós, nehezen is hízik emiatt.

Mit gondoltok arról, ha rizs vagy zabtejből csinálnék neki tejbegrízt? Szabad szerintetek? Anyukám mondogatja, hogy mi régen azt ettünk ilyenkor, de hát ugye én nem adhatok tejet. Illetve, a reggeli és az ebéd van kiváltva(ez a két étkezés mikor eszik érdemben mivel ez püré vagy főzi) és a tejbegrízt gondoltam tízóraira, vagy uzsira, néha reggelire és akkor gyümi tízóraira stb.


2021. nov. 7. 22:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Inkább zabtejből de nyugodtan adhatsz neki. Esetleg próbáljátok ki a rizs és a kukorica kását is ugyanígy.
2021. nov. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%
Rizs- ès zsabtejből is mehet neki. Jó ètvàgyat hozzà!
2021. nov. 7. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A rizstej nem ajánlott 5 éves kor alatt.

[link]

Szerintem inkább kérdezd meg a dokit,aki diagnosztizálta a babádat, hogy melyikből készítsd.

2021. nov. 7. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
65%

Nem csodálom, hogy nehezen eszik, hát 6 hónapos!


Ennyi idősen egyáltalán nem szabadna két étkezésnek kiváltva lennie, max. egynek, de még az sem muszáj. Nem eszik jól, mert nem érett még rá.


Tejbegríz még dettó nem babának való.


Komolyan, ember, olvassál már után a normális hozzátáplálásnak, mielőtt teljesen tönkrevágod annak a szegény babának az emésztését egy életre.

2021. nov. 8. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Glutént kellene előbb bevezetni! Persze lehet grízzel, de én nem egy tállal indítanék.
2021. nov. 8. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
4. Hanem a mi életünket élet szerintem fogd be de nagyon gyorsan. Csináld utánam végig ezt az elmúlt félévet és akkor majd beszélgethetünk. Volt olyan hogy a gyerekem 230 mili tápszert evett meg 24 h alatt. A gyerekorvossal attól féltünk sokszor hogy kiszárad a gyerek. Három hetes kora óta nem hajlandó se tápszert inni se anyatejet. szerinted miket éltem meg???? Végre hogy eszik a gyerek normális adagokat mióta püréket kap. Úgyhogy csak hálát adok magamnak hogy már négy hónaposan elkezdtem neki pürét adni és azóta valamennyit hízik. Fogyatékos.
2021. nov. 8. 10:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!