Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 7 hónapos babámnak csinálhatok...

7 hónapos babámnak csinálhatok itthon tejbegrízt?

Figyelt kérdés

Ahogy néztem a kecskeméti tejbegríze 6 hónapos kortól adható. Abba is rendes tej van, szóval semmi extra. Evett már olyat és szereti is. De én egy üveg árából csinálok egy literrel és akkor nekünk is megvan a reggelink pl.

Azért kérdezem, mert a tej ilyen tiltó listás valamiért, de a fiamnak semmilyen tejes dologtól nem volt eddig baja. A joghurtos bébiételt is simán megeszi gond nélkül. Csak nem tudom esetleg ezekben csinálnak e valamit a tejjel.


2020. szept. 16. 16:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
44%

Én nem adnék még..

Nem vagyok maradi, 3 kamasz gyerkőc van, szóval még várnék 9-10 hós koráig minimum.

Azért a joghurt más mint egy házi tejbegríz 🙂

2020. szept. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De a házi mennyiben más mint a kecskeméti tejbegriz bébiétel? En ezen gondolkodtam.
2020. szept. 16. 16:43
 3/11 anonim ***** válasza:
39%
De mi szüksége van egy 7 hónapos gyereknek tejbegrízre, hogy annyira akarod?
2020. szept. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Igazából nem arról van szó, hogy mennyire van vagy nincs szüksége. Mindent megeszik és a kecskeméti bébiétele ízlett neki. Annak összetevői tej, búzadara, gyümölcsök.

Igyekszem minél többféle ételt adni neki, ne mindig ugyanazt a pár félét.

És pont ez a lényeg, hogy mondjuk itt is ez a dolog úgymond ellenállásba ütközik, bébiételben meg simán 6 hónapos van belőle. Ezért is piszkálta a fantáziámat, hogy vajon mi a különbség? Van e.

2020. szept. 16. 17:33
 5/11 anonim ***** válasza:
72%
A kecskemétiben nincs rendes tej! Kivonják az allergén anyagokat belőle. Ennyi idősnek nem lehet tejet adni, tejbegrízt sem csak max üvegeset.
2020. szept. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi 5-os erre lettem volna kiváncsi, mert a címkéből ez nem derült ki 🙂
2020. szept. 16. 17:52
 7/11 anonim ***** válasza:
78%
Csinàlhatsz anyatejjel vagy tàpszerrel is tejbegrìzt, azt eheti màr.
2020. szept. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ú ez tök jó ötlet 🙂🙂 köszi.
2020. szept. 16. 18:05
 9/11 anonim ***** válasza:
36%

Főzni lehet a tejjel, a kecskeméti bébiétel se "szed ki" belőle "allergén anyagokat". A tej megkötése egy éves kor alatt mindössze annyi, hogy ne itasd vele, mint ÖNÁLLÓ italt, vagy ne azt add kiegészítő táplálásnak, mert erre egy éves kor alatt anyatejet vagy tápszert kell neki kapjon a gyerek, az felel meg az igényeinek a legjobban. De ha összetevőként kerül ételbe, az nem probléma, sőt egy éves kor alatt kell az ilyesmit bevezetni.


Ez a nyugati, amerikai gyermekorvosok ajánlása. Lehet őket lefikázni, meg lobogtatni a magyar táblázatot, de az a nagy helyzet, hogy mi is őket követjük, csak évekkel lemaradva. Csak Amerikában kb. 3.8 millió gyerek születik évente, sokkal nagyobb esetszámmal dolgoznak mint mi, feltűnnek a trendek allergia, érzékenység szempontjából, higgyétel el, több értelme van az ő hivatalos ajánlásuknak, mint annak, hogy "a körzeti aszondta ne adjak egy éves koráig, mert... öööö azért mert ő 30-40 éve ezt mondja".

2020. szept. 17. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi 9. En mogyorót nem mertem meg adni neki. En is olvastam, hogy mindent 1 éves kor alatt de a doki meg a védőnő is lehurrogott, hogy azt nem. Tok tanácstalan vagyok. Pedig direkt megvettem a 100% bio mogyorovajat.
2020. szept. 17. 18:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!