Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Meddig evett püréset, kását...

Meddig evett püréset, kását (darabos mellett) a gyerkőcöd?

Figyelt kérdés

14 hónapos.8 foga van, most jönnek a szemfogak, a hátsók még nem.

Jobban szereti, nagyobb mennyiséget eszik a pürésebb, kásásabb ételekből. Gyümölcspürék, zabkása, köleskása, tejbegríz stb.

Eszi a darabosat is, de abból inkább csak falatozik. Nem eszik mennyiséget belől.

Meddig normális?



2021. nov. 30. 20:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is így van, 13 hónapos.
2021. nov. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
83%

8-9 hónaposan hagytam abba a pürézést.


Az mindegy hány foga van, mert az íny az alatta lévő fogak miatt kemény és eltudja őrölni a dolgokat vele.


Húst viszont nem volt hajlandó sokáig enni, azt nem tudta sehogy megrágni, csak mikor már kibújtak a hátsó fogak is.

2021. nov. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
76%
Darabossal kezdtük a hozzàtàplàlàst, akkor kapott pürè àllagú ètelt, amikor tudott kanalazni.
2021. nov. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
55%
17 hónapos, kb másfél hónapja eszik csak darabosat, addig 90% pürét evett.
2021. nov. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
En vegyesen adom, bar az enyem darabosbol is megeszi a magaet, neha egy nagy karaj kenyer felet pl. Nekem egy eves es adok pureset is neki,mert szereti ezeket az eteleket is.
2021. nov. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
87%
A lányom 1,5 éves koráig kizárólag a teljesen pürésített babakajákat ette meg
2021. nov. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
90%
Nekem a most 16 hónaposom eszik 90 %-ban pürésített ételeket. Egyetlen rágó foga jött még csak ki. A darabosból csak nagyon kis mennyiséget tud megenni.
2021. nov. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
87%

Egyik 7.5 hónapos korában ordított a püré láttán, másik 8.5 hónaposan váltott.

DE barátnőm kislánya 2 éves korig csak bolti pürét volt hajlandó enni, a darabostól hányt.

2021. nov. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
76%

16 hónapos a kislányom és még nincsen foga, szóval elég sokat eszik még püréset. Kiflit,ilyeneket szokot elnyammogni. Én nagyon adnám már neki rendesen amit mi eszünk, de fog nélkül, hogy egye meg a csirkehusit?

Off kérdés:

Vagy lehet én vagyok a hülye és attól, hogy nincs foga, lehetne adni már normálisan az ételt és az ínyével összetörögeti tök mindegy mit adok neki?

2021. dec. 1. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Oké, msot olvasom a #2 válaszát. Akkor ezek szerint adhatom neki normálisan is az ételt:)
2021. dec. 1. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!