Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ha rizspelyhet vagy zabpelyhet...

Ha rizspelyhet vagy zabpelyhet adtok a 6-7 hónapos babátoknak, azt milyen formában?

Figyelt kérdés

Együtt turmixoljátok a zöldség, gyümölccsel vagy egyben hagyjátok?


Még csak most fogom kezdeni a hozzátáplálást, alma, krumpli, répa stb-vel , és lövésem sincs milyen formában dúsíthatom majd, de gondolom homogén pürét kellene kapnom a végére...🤔

Igaz?🙃


2021. dec. 28. 18:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát attól függ, hogyan állsz neki a hozzátápláláshoz. Mi BLW-ztünk, a zabpelyhet simán elkevertem joghurttal és málnával, hagytam kicsit állni, hogy összeszottyadjon és így adtam a gyereknek. Most is szereti így (mondjuk én is :D ), egyik kedvenc desszertünk, pedig már másfél éves.


Ha a hagyományos pürés hozzátáplálás mentén haladsz, akkor eleinte még nem kell dúsítani nagyon semmivel, a glutén bevezetésekor beleturmixolod a kekszet az akármibe, egyébként meg állagjavítónak a krumpli az egyik legjobb szerintem, vagy esetleg valami por-jellegű dúsító, mint a sinlac vagy akár a zabpehelyliszt (vagy gondolom ha beleöntesz egy kanál zabpelyhet/rizspelyhet az akármibe és összeturmixolod egyben, az is ugyanaz az eredmény).

2021. dec. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kezdesnek en nem dusitottam a zoldseg gyumolcs pureket. Az kb csak kostolas szinten megy.

Kesobb amikor mar kivaltasz esetleg egy tizorait, akar rakhatsz bele. Baja amugy nem lesz tole, esetleg kakit fog jobban. En a dmben vettem babaknak natur rizspelyhet, a zabot meg forro vizzel ontottem le, gyorsan megszottyadt, amit vagy joghurtba, vagy siman gyumolccsel osszekevertem es ette.

Egyébként en edesburgonyaval javitottam az allagot. Azt kapott zoldsegek kozul eloszor. Nagyon szeretik altalaban.

2021. dec. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!