Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Lehet baja negyed almától?

Lehet baja negyed almától?

Figyelt kérdés
6 hónapos múlt a babánk, kizárólag anyatejes, de a védőnő mondta, hogy próbálkozhatunk nála almával. Már adtam neki kétszer félbevágott almát, amit annyira vadul nyalogatott, hogy lejöttek darabok, akkor elvettem tőle, de nagyon sírt utána. Most szereztem egy etetőhálót és abba tettem egy negyed almát meghámozva, egészben és ennek is nagyon nekiesett, fél óra múlva szabályosan eltűnt az alma. Félek, hogy sok lehet neki, a védőnő kávéskanálnyi mennyiségeket emlegetett…

2022. jan. 12. 18:28
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Egyelőre nincs reszelőnk, viszont van etetőhálónk, ami arra (is) jó, hogy ne kerüljön a szájába nagyobb darab. Nyilván reszelő nélkül is pürésíthető egy alma, csak az energiaráfordításban van különbség, mert az etetőhálóba meghámozva be lehet tenni egy nagyobb darabot, nem kell foglalkozni a pépesítéssel. Illetve a kiskanállal etetés a baba számára - leszámítva az eszköz megszerzésére irányuló kísérleteket - egy passzív tevékenység, az etetőhálót viszont ő tartja, fogdossa, igazítja a szájába. Ilyenünk van: [link] Köszönöm a segítő hozzászólásokat, a verbálisan bántalmazó hangvételűeken meg szerintem gondolkodjon el a tulajdonos, miért van erre szüksége. ;)
2022. jan. 13. 14:57
 12/14 anonim ***** válasza:
16%

11

Eddig normálisnak gondoltalak...

2022. jan. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell neki üvegreszelő, 1-2 alkalommal a sima sajtreszelő kis részen is letudod neki, és kisebb lesz a fulladásveszély. Az etetőháló, inkább puha gyümölcsökhöz/zöldségekhez való.
2022. jan. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Ja és 6 hónaposan nyugodtan lehet kezdeni a hozzátáplálást/kóstoltatást ha blw-zni fogsz akkor néz utána vagy szoktasd a kanálhoz.
2022. jan. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!