Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mit adtok enni reggel este? A...

Mit adtok enni reggel este? A zabpelyhet gyümölccsel hogy készítitek pontosan lépésről-lépésre? 10hós

Figyelt kérdés

És milyen gyümölcsökkel?

A zabpelyhet mennyit főzitek és miben? Vízben vagy tápszerben?

A gyümit összetöritek villával , és kb mennyit kevertek bele?


Megköszönném a segítséget!


2022. jan. 22. 22:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
10%

Sehogy. Ilyet nem készítek. Én sem eszek ilyesmit. 10 hónaposnak még reggel-este tápszert adtam.

De miért akarsz mindenáron zabpelyhet adni? Adj neki baba müzli ha már…

2022. jan. 22. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
87%

1, mondjuk mert a zabpehely egészséges, míg a műzli nem? És miért szokatná rá bármilyen "babaműzlire", amikor a hozzátáplálás célja a normál érelekre való fokozatos áttérés? Ha nem eszel babaműzlit, a gyereknek se kell.


Ugyanúgy adtam, mint magamnak. Vízzel felfőzöm, menet közben bele a gyümölcs és kész.

Lehet mikróban is, ha csak egy adag.

Legtöbbször reszelt almával fahéjjal (10 hónaposnak csipetnyi fahéjjal, mert lehet érzékeny rá). De bármivel lehet. Banán, barack, bogyós gyümölcs, ami van otthon (nyilván amit ehet).

Arányok pl: 40 g zabpehely (kb. 4 ek) és egy alma

2022. jan. 23. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
69%

Zabpelyhet szoktam adni, de tízóraira, gyümölccsel, reggelire 10 hósan még szopi vagy társszer kell.


Én egyébként úgy csinálom a 9 hónaposomnak, hogy egy kevés zabpelyhet vízben felfőzök 4-5 perc alatt, és reszelek, nyomkodok bele valamiféle gyümölcsöt. Tegnap egy kis szilvát főztem neki előtte, az kivettem összetörni, és a levében főztem meg a zabpelyhet.


De nyilván nem sokat kap, mert ez csak tízórai, nem az a cél, hogy később ne ebédeljen. Illetve, nem mindennap ezt kapja.

2022. jan. 23. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

1es: mert csak a szopizást fogadja el, a tápszert nem , és már kevés a tejem.

A muzliket nem tudja enni , vagyis megragni és lenyelni rendesen ezért puhabbal pepesebbel kezdek.


Meg irhattok ötleteket, köszi az eddigieket!

2022. jan. 23. 09:57
 5/18 anonim ***** válasza:
87%
Natúr rizskását felöntök forróvízzel, kikeverem, majd mehet bele a gyümölcs.
2022. jan. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Fél 6-6 körül szopizik, fél 8 körül reggelizünk. Én Nestlè vagy Milupa tejbegríz vagy tejberizs pépet szoktam még adni, cukormenteset, és teszek hozzá gyümölcsöt/gyümölcspürét. Mostanában sokszor eszik vajas kenyeret is, mellé szoktam adni valami zöldséget/zöldségpürét. Vagy kenyér avokádós tonhalkrémmel, házi májkrémmel, padlizsánkrémmel, egy kocka mackósajttal. Néha csinálok natúr joghurtból és túróból krémtúrót gyümölccsel, esetleg teszek bele 7 gabonás port, hogy laktatóbb legyen. Arra figyelek, hogy ha tejeset eszik reggel, uzsonnára már ne azt adjak. Nálunk fél 5 körül van az uzsi, mert akkor kel az alvásból, vacsora fél 8 körül már csak tápszer. 10 hónapos.
2022. jan. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
67%
Előző vagyok, a gyümölcs mennyisége változó, kb fél üveg pürét eszik meg, ha tejpépbe teszem. De 3 gerezd narancsot lehártyázva, vagy 1/3 banánt is megeszik kásával. Vagy 1 kisebb szelet kenyérhez fél avokádó, vagy egy 160 g-os zöldségpüré. Mondjuk a lányom elég jól eszik szerintem.
2022. jan. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%
10 hónapos és nem tud rágni? What???!
2022. jan. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
67%
Hát kemény dolgokat, pl. müzli nem fog tudni megrágni, még nincs rágófoguk...meg van olyan baba, akinek nehezebben jön el, hogy átszokjon a darabos ételekre, ismeretségi körben is volt, akinek ez 1 év körül jött el. Aki blw-zik, annak biztos másabb.
2022. jan. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%
Mondjuk ha pépekkel tömik akkor nem is fog tudni rágni.
2022. jan. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!