Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 7 hónapos kislányom semmilyen...

7 hónapos kislányom semmilyen ételt nem fogad el, van tippetek?

Figyelt kérdés

7 hónapos kora ellenére alig eszik. Születésétől kezdve nagyon keveset evett, most odáig haladtunk, hogy 60 milit körül iszik anyatejet (sokszor lefejve mert két mellemben gyűl összesen 60 mili, és nem szopizza ki mindkettőt)

Naponta 7-8x eszik 60miliket, tehát 420-480 mili tejen él.

A HT-t 5 hónaposan megkezdtem, mert egy ideig tápszerrel próbáltam pótolni a tejadagot, de semmilyen tapszer izet nrm szereti, sinlac nestle aptamil - mindent probaltam.

Egy ideig szerette az alma/banán/keksz kombót es a husis zöldséges bebietelt, azokból napi 1x evett kb 2 leveseskanályu adagot. Közben engem baleset ért, és gondolom a stressz meg a kapott antibiotikum visszadobta az étvágyát, de én csak 5 napig kaptam, előtte meg utána is rossz evő (volt).

Négykézláb rugózik, nem kúszik még és nem ül még.

A kedve jó, kacagós édeklődő hamis kislány.

7 hónapos ma és 6600 g a súlya

Van még valaki, akinek a babája ennyire minimálisat evő?

Van valami tipp, étel vagy vitamin vagy bármi, ami segítene?

Orvos látta 6, mindegyik csak hümmögött és emfejet vakart, mert nem tudják az okát. Nem akarok több haszontalab orvosi konzultációt fizetni. Hátha akad tapasztalatból eredő ötlet:) köszönöm


2022. jan. 29. 20:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Megmutatnám egy dévényesnek, az arc izomtónus problémája okoz olyat, hogy nem tud megfelelő adagokat kiszopni valamint a hozzátáplálás sem megy emiatt. Barátnőm gyerekénél 3 éves kora után derült ki, hogy ez a gond, addig kínlódtak minden evéssel, csak pépeset tudott enni és a beszédfejlődése sem tartott szinte sehol. Speciális oviba kellett mennie és most logopédiai iskolákba, mert még mindig sok elmaradása van.
2022. jan. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
41%
A mozgása is le van picit maradva az átlaghoz képest, úgyhogy igen, elgondolkdnék rajta, nem hipotón-e, azoknál a gyerekeknél szokott olyan lenni, hogy kevesebbet esznek izomtónus probléma miatt.
2022. jan. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szia. Az én kisebbik gyerekem ilyen volt. Egy ideig én is mertem, hogy mennyit szopig de az is csak idegesített, mert sosem szopott szerintem eleget... Aztán jött az eves. Az is tragikus volt.. Én egy idő után beláttam, hogy őt nem lehet megetetni. Kb 8 hónaposan nem próbálkoztam tovább azzal, hogy kanállal megetetem, mert semmit sem fogadott el. Úgy döntöttem, hogy meghagyom neki a döntést, ha akar egyen.. amikor én ettem kivitték magammal a konyhaba, betettem a székébe és elé tettem olyasmit a tanyerombol, amit meg tud ő is enni egyedül. (Nyilván olyanokat főztem és olyan méretre vágva, hogy meg tudja enni) O végül ilyen falatkasan lett hozzataplalva. Egész "jó evő" lett. Nem válogat.. sosem gondoltam rá, hogy majd az elsőszülött gyerekemnél jobb evő lesz. Vele minden simán ment és most meg, hogy ovis, olyan válogatós, hogy csak na.
2022. jan. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Én a szopizását erősnek érzem, és volt már olyan, hogy 120-150 milit is evett, de ez csak párszor fordult elő. Nálunk nincs dévényes sajnos:( szoptatási tanácsadó és orvos nem tudná megállapítani, csak dévènyes?

Hasról hátra és fordítva forog, zokniját tépkedi, felhúzva felül csak nem tartja magát, nègykézláb ringatózik előre és hátra. Már kellene tudnia kúszni mászni?

Konkrétan ma 7 hónapos

2022. jan. 29. 20:55
 5/10 A kérdező kommentje:

Kedves 3-as

Milyen adagokat szopott amíg mérted?

2022. jan. 29. 20:56
 6/10 anonim ***** válasza:

A max a 80 ml volt, de inkább ilyen 50. Viszont sokszor egy nap és még mindig szopik. 🙈 2 és fél éves amúgy. Most 12 kilós.

Az enyémhez is járt devenyes. O azért (is) lett ilyen későn falatkas mert nem ült még fel 6 hosan. 9hosan nem 'kutyazott'. (Ez volt amúgy az a pont amikor kezdtük a Devenyt) Aztán mindent behozott szépen, de mondjuk neki feszes volt a combhajlito izma, emiatt volt a lemaradás, nem volt hipoton.

2022. jan. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell egyébként kusznia masznia 7hosan. Dehogy..
2022. jan. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
En is ugy olvastam, hohy megnyugodtam, hogy pont azt tudja csinalni ami elvarhato. Csak jonnek az ilyen ijesztgeto hozzaszolasok. Bar ez az eb felelossegem, ha gyakorin kerdezek😂
2022. jan. 29. 21:20
 9/10 anonim ***** válasza:

:) azért elég tág idointervallum van megadva arra, hogy meddig nem számít lemaradasnak valami.


Én továbbra is arra szavazok, hogy nézz utána a falatkas ht-nak, tegyel elé pár puhára főtt zöldséget és hagyd, hogy felfedezze. De ha ezzel esetleg nem lenne meg a biztonsagerzeted, akkor adj a kezébe egy kanalat amit előtte belemártasz valami pépesbe.

Ami szerintem anyukaként nehéz (vagy úgy fogalmazok, nekem a nehéz az volt)… hogy el kellett fogadjam, hogy lehet a "más gyereke" megeszik egy egész bébiételt meg szopizik 2 decit, az enyém nem evett sosem ennyit. De, (majdnem) mindig hízott annyit, mint amennyi a minimum elvárás. Na de persze nekem ez is rettegés volt, hogy ugye az a mondás járja, hogy az anyatejes baba első időkben hízik 1 kilót havonta meg hogy megduplázza a súlyát fel éves korra... Na az én gyerekem jó ha hízott 3 kilót az első fél évében. Mondjuk.. hozzá tartozik, hogy 4kg felettinek született, szóval állandóan kaptam a cseszegetést, hogy a 90% feletti percentilisbol hogy lett 25%… na de ez is szépen beállt olyan másfél éves korára átlagosra.


Én bevallom egyáltalán nem bánom, hogy nem lett egy husika baba belőle. Szép formás és egyébként mindig is mosolygós volt, meg akkor is ha fényevőnek néztem az első hónapjaiban.

2022. jan. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Dehogy van lemaradva a mozgasfejlődése!

Az étkezés nálunk is hasonló volt. Sokszor szopizott keveseket. Hozzátáplálásnál az összes létező pépet kipróbáltam, de csak 8,5 hónapos korában fogadott el először az anyatejen kívül bármi mást. Mégpedig a strandon hekket. 🤦

Onnantól kezdte hagytam a pépes bohóckodást, csak darabosat kapott, azokat csipegette szépen apránként. Mindig együtt ülünk asztalhoz, nézte ahogy eszem, és csipegetett. 1 éves koráig azonban még 80%ban anyatej volt a menü.

Az orvos és a védőnő sose hümmögött, pedig 1 évesen duplázta meg a súlyát, épp elérte egy kis jóindulattal a 8kilót. Mindketten a genetikát emlegették, mert tényleg okos, ügyes, aktív kisgyerek. Csak enni nem szeret, még most 2 évesen se (9,5kg). Talán néha megugrik az étvágya, de utána napokig elvan a nagyjából semmin.

Vitamin szerintem 1 éves kortól van, de kérdezd meg a gyógyszertárban, biztos tudni fogják.

És igen, csak megerősíteni tudom, hogy próbáld ki a blw-t.

2022. jan. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!