Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » A zöldségeket hogyan szerettet...

A zöldségeket hogyan szerettethetném meg a 7 hónapos kislányommal? Fog ez a helyzet később változni?

Figyelt kérdés
Anyatejes baba, 6 hónapos korában kezdtük a hozzátáplálást. A gyümölcsöket szereti, viszont a zöldségekkel hadilábon állunk. Amiket én készítettem, nem fogadja el. Próbáltam gyümölccsel is adni a zöldséget (pl. almát sárgarépával), de nem ízlik neki. Egyedül az üveges sütőtököt eszi meg. Mivel próbálkozhatnék? El vagyok keseredve.
2016. szept. 28. 11:14
 1/5 anonim ***** válasza:
83%

Édeskrumpli, cékla? Azokat általában szeretik a babák.

Próbàld meg a sütõtökhöz keverni màs zöldséget...elõször kiscsit, majd nagyobb adagot. Nem lehet, hogy amit te csinálsz az sūrū?

2016. szept. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az édesburgonyát is próbáltuk almával, de nem fogadta el. Mindig hígabb állagúra csinálom neki az ételeket. Így ezt kizárnám.
2016. szept. 28. 11:29
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Lehet még nem áll készen rá. Fiam 11 hónapos korától fogadta el a zöldségeket.

Előtte hiába kevertem gyümivel megérezte.

Nálunk a főzelékek segítettek a helyzeten, édesebb répa főzelék volt a kedvence :)

2016. szept. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon gyorsan haladsz, adj neki több időt. Egy hónapja kezdted el bevezetni az ételeket, és már több gyümölcsöt és egy zöldséget is elfogad, ez egyszerűen szuper, sőt, egy kicsit sok is (heti egy újdonságnál többet nem jó bevezetni, mert ha elkezd fájni a hasa, nem tudod, mi okozza a tüneteket).


Gyümölcslevet, zöldséglevet elfogadja? Én eleinte adtam neki például krumplipürét sárgarépalével vagy paradicsomlével (DM-ben lehet kapni saját márkás bio zöldséglevet, kiöntöd jégkocka készítő zacskóba és egy-egy evéshez csak egy-két jégkockát veszel elő, amit beledobsz a forró krumpliba -a jégkocka elolvad, a krumpli meghűl, pont tökéletes lesz a hőmérséklete). Később tettem bele egy kis turmixolt husit is.

2016. szept. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget mindenkinek!
2016. szept. 28. 14:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!