Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Kukacos meggytől lesz valami...

Kukacos meggytől lesz valami baja a babának ?

Figyelt kérdés
Nyáron tettem el házi meggyet fagyasztóba a picurnak, most főztem neki egy adagot, leturmixolom és kis adagokban beraknám a mélyhűtőbe, de ahogy fő, pár pici kukac kiúszott a tetejére. Szerintetek dobjam ki egészet úgy ahogy van, vagy ha leszedem kukacokat akkor nekiadhatom ? Lehet baja ?
2022. febr. 6. 11:15
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
65%
Ha te megennéd, add oda. Ha nem ennéd meg, ne add.
2022. febr. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
48%
Baja nem lesz tőle. Sok élő kukacot is meg fog még enni ha nagyobb lesz és maga szedi a gyümölcsöt 😂😂
2022. febr. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
62%
Hát én nem adnám oda. Nem azért, mert baja lenne tőle, hanem mert gusztustalan. Te magad megenned?
2022. febr. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
75%
Baja nem lesz tőle, de most komolyan felmerül benned, hogy kukacos meggyet adj a gyerekednek?
2022. febr. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
66%

Én biztos nem adnám, én magam sem enném meg.

Más az, mikor a leszedett friss gyümölcsöt eszi meg úgy az ember, hogy talán kukacos, de úgy, hogy látványosan belefőttek a kukacok... kizárt. Gusztustalan.

2022. febr. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
81%
Baja nem lesz, de én nem adnám oda, és én sem enném meg!
2022. febr. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Én megenném. 1 kg meggyből kiúszott kb 5 kukac, amit kiszedtem.

Bolti üvegesben is lehet kukac szerintem, sőt....és legalább erről tudom hogy bio.

2022. febr. 6. 11:56
 8/20 anonim ***** válasza:
58%

Akkor minek kérdezed?

Baja nyilván nem lesz tőle, mi lenne? Ha pedig te is megennéd, add a gyerekednek, felesleges a közvélemény kutatás.

2022. febr. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
41%

Erről van szó, Kérdező.

Ezeket a karótnyelt pi....-at meg hagyd. Jobban jártál volna, ha ki sem írod a kérdést.

Ők csak hadd adják az agyonpermetezett gyümölcsből készült befőtteket a gyerekeiknek, mert abból mire a szemük elé kerül, kiszűrték a kukacot és az akkor már hű de jó. Nem láttak ezek még rendes, fán termett gyümölcsöt. De ész osztani azt nagyon szeretnek.

2022. febr. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
46%

Én láttam rendes, fán termett gyümölcsöt, gyerekként alaposan traumatizált is néhány megtermett féreg, amint kikúszott a cseresznyéből, pedig imádtam a fa ágán hűsölni az árnyékban és egyenesen onnan leenni mindent. Azóta nem is tudom úgy megenni az ilyen tipikusan kukacosodó gyümiket, hogy nem vágtam fel és bizonyosodtam meg róla, hogy nincs benne gusztustalanság. Ez van, én rettegek a kukacoktól és tuti, hogy nem enném meg a kukacos kaját. Nekem nincs fétisem a bio dolgokra, szóval nem zavar ha permetezve és vegyi anyagokkal kukactalanítva van az étel, amit megeszünk.


De amúgy baja nem lesz tőle sem a babának, sem neked. Fehérjeforrás, sok kultúrában hagyománya is van a kukacevésnek. Én mondjuk nem mennék ilyen vidékekre, az is biztos, de ha neked van hozzá gyomrod, akkor váljék egészségetekre!

2022. febr. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!