Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Miért csak néhány kanállal...

Miért csak néhány kanállal eszik a 9 hónapos kisfiam?

Figyelt kérdés

Nem tudom mivel kössem le evés közben, én főzök neki mindig, szereti is, már nagyon sok mindent eszik, de csak néhány kanállal képes megenni mindenből, utána megunja a kanalazást, így tápszert kell utána adjak , úgy 180-210 ml -t.

Nem szeretnék sem mesét nézetni vele , sem telefont adni, hogy el legyen ezekkel, mert igy biztosan enne, lekötné.

Bármit adok a kezébe, néhány percig nézegeti majd eldobja, a következőt is, míg a végen már nem érdekli semmi, így maximum 8 -10 kanállal képes megenni.

Légyszi segítsetek, mit csináljak??


2022. febr. 17. 12:07
 1/10 anonim ***** válasza:
74%

Ezek szerint te is ugyan úgy megunod, és inkább adsz neki tápszert.

Ha hagynád, hogy kicsit éhes legyen, akkor többet megenne legközelebb.

2022. febr. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
61%
Tedd ki elé, legyen néhány eltérő állagú étel. Had tapicskolja, nyalogassa, játszon vele. 1 éves korig még a tej/ tápszer a fő táplálék. Had ismerkedjen az ételekkel. A kiéheztetés nagyon hülye ötlet, nem hiszem el, hogy valakinek van gyereke és ezt javasolja.
2022. febr. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm kedves utolsó! Rendben , megpróbálom.

Első! Nem megunom, egyszerűen nem fogom beletuszkolni a kaját, annak ellenére, hogy szinte már könyörög , hogy vegyem ki, szinte sír már. Te így is türelmesen beletömnéd?

2022. febr. 17. 12:18
 4/10 anonim ***** válasza:
90%
ha tévét / telefont bámulva tömi meg valaki az miben más? 🤣
2022. febr. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Jó tudom 😅
2022. febr. 17. 12:29
 6/10 anonim ***** válasza:
62%
4. Az is nagyon rossz technika. Azt éred el vele, hogy zombi mód megtömöd. De 1 éves kor alatt nem az a lényeg, hogy nagy mennyiségéket egyen, hanem, hogy megismerkedjen a játékon keresztül az ízekkel. Semmi baj nem történik ha a tápszer fedezi az étkezés nagyobb részét. Ne erőltessük az ételt.
2022. febr. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is! Igazad van, akkor csak 10 kanalakkal eszünk :))
2022. febr. 17. 12:40
 8/10 anonim ***** válasza:
61%

1. Vagyok. Ki beszél itt kiéheztetésről?! De amikor kanalas kaja van, nem adok utána tejet/tápszert. Simán megy az, hogy 2 étkezés során próbálkozunk a kanalas étellel. Aztán meg ha keveset evett, akkor majd a következő étkezés már tej/tápszer lesz. De a kettőt nem keverem, olyan nincs, hogy 5-6 kanál kaja után jön akkor a tej inkább, merthogy megunta a kanalazgatást.

Szóval kettes válaszoló, de, hidd el. Csak tanulj meg előtte szöveget értelmezni, mert "kiéheztetésről" szó sem volt. Vagy ha ez szerinted olyan szörnyű, akkor írj privátban, és ott megadom a címet, hogy hová küldd a családvédelmiseket, mert hogy éheztetem a gyereket :D Basszus :D

2022. febr. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
8-10 kanál egész jó egy ekkora gyereknek. Hagyd, had ismerkedjen az étellel, rakj elé olyat amit egyedül meg tud fogni és a szájába venni.
2022. febr. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Tényleg? Én mind olyanokat olvasok hogy már a 150-200 g főzeléket megeszik ekkora korban, örülök ennek akkor
2022. febr. 17. 13:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!