Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy etessem? 9 hónapos a...

Hogy etessem? 9 hónapos a kisbabám, talán a foga jön, mert egy ideje nem fogadja el az ételt ha kanállal kínálom, csak darabosat enne. Ezzel nincs is baj, csak keveset eszik.

Figyelt kérdés
...nem lakik jól, és hiába próbálok neki adni még nem fogadja el, viszont tápszert iszik evések után, mert azt elfogadja.Lehet ezt így csinálni? Pl. ma megevett 1 szelet kenyeret reggelire, ette ette, egyszer csak elfordította a fejét, nem nyitotta a száját, ha oda adtam neki akkor csak játszott a kenyérrel. Gondoltam jól lakott, de nem. Sírdogált, nyafka volt, mindig mászott a lábamra. Megint megkínáltam kenyérrel, nem kért. Kínáltam neki tápszert és még 120 grammot megevett az 1 szelet kenyérre! És mindig ezt csinálja, eszik egy kevés valami darabosat, de kéri a tápszert. Nem lesz ettől baja? Csinálhatom így?
2012. márc. 12. 15:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Mi baja lenne? Nyugodtan. Fájdalmas a fogzás, megviseli őket. Ne aggódj, pár nap/hét és visszaáll.
2012. márc. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nálam ugyanez volt majdnem 1,5 hétig. Az első két foga bújt most ki, és rendesen a délelőtti gyümölcsöt volt hajlandó megenni, a főzeléket szinte egyáltalán, a tejpépet úgy ahogy. A főzelékezés most is nehezebb, még jön a két fog, de már kibújtak egy hete, de azért már jobb a helyzet.

10,5 hónapos leányzó anyukája

2012. márc. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

A sok tápszer miatt aggódom, hogy nem baj e az neki, hogy ennyi tejet iszik.

Sajnos már elég régóta csinálja ezt több mint 1 hete. Ma pl inkább nem is ebédelt szegénykém:-( Már a darabosat sem kérte, de még a tápszert sem. Úgy feküdt le aludni, hogy nem is evett. Bár nem aggódom, mert ha éhes biztos, hogy nem alszik el.

2012. márc. 12. 16:51
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem a tápszertől baja nem lesz, ha esetleg tovább csinálná, akkor érdemes orvost megkérdezni, olvastam olyat is, hogy ha vashiányos a baba, akkor is produkálhat ilyesmit. Nálunk is olyan másfél hét volt, bár a gyümit és a tejpépet azért megette és babakekszet is majszolt.

Utolsó voltam.

2012. márc. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!