Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogyan szoktattàtok rá a...

Hogyan szoktattàtok rá a babátokat a darabos étre?

Figyelt kérdés

9 hónapos a fiam.Ilyenkor már darabost kellene ennie gondolom.De hogy szoktassam rá!Van hogy kínálom reggelire pl kenyérrel de sokszor oklendezik pedig tényleg csak kicsike falatokat adok neki.

Mikor fogja megszokni vagy hogyan csináljam?Félek hogy megfullad :(

Érdekelne ti hogy csináltátok illetve hogy néz ki egy napi étkezése?!


2022. febr. 22. 04:13
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
Szia. Nehéz ügy. Az első fiamnak meg 11 honaposan is turmixolt ám mert oklendezett mindentől, meg fulladt. Borzasztó volt. A pürébe se tűrte a darabkakat, mert egyből öklendezés. Aztán pici kis kockára vágtam mindent, amitől igazából nem tud megfulladni, és bőven elmúlt 1 éves mikor már elfogadta. Ellenben a második fiam most 7 hónapos, és szépen rag... Mondjuk vele nem pureztem direkt, hanem csak villával törtem mindent. Így ő ezt szokta meg, és álom vele a hozzátáplálás. Az nagyfiam al késő kezdtük, ez volt a gond, és az hogy nem volt foga, nehezen tanulta meg a technikát is.
2022. febr. 22. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%

Az öklendezés is természetes a darabos ételnél. Meg kell tanulniuk, hogy mennyivel bírnak el, azt hogyan rágják. Fontos, hogy ne döntött legyen a szék, amiben ül és hogy te semmiképp sem nyúlj bele, vagy ütögesd a hátát, mert ezek nem jó technikák. A fulladás néma, hangtalan, az öklendezés pedig nem. Nem kell feltétlenül kisebb falatok legyenek, lehet ujjnyi csíkokra vágva pl párolt répát, zöldséget, vagy akár készítesz babapalacsintát, annak az állaga is megfelelő kezdéshez. Ha biztonságot ad, nézz ilyen egészségügyi, fulladással kapcsolatos videókat, hogy magabiztosabb légy, mert gyakran van, hogy az anya görcsössége a gyereknek átmegy és aztán emiatt sem eszik a gyermek úgy, ahogy anya azt szeretné.


Mi a blw elvein haladtunk. Nem azért, mert nem próbáltam a pürés hozzátáplálást, szimplán csak amiatt kellett azon az úton haladnunk, mert még egy sima nurofenszirupot sem tudtam beadni, mert hányásig öklendezett a pürés állagtól. A darabostól is sokat öklendezett kezdetben de nagyon hamar megtanulta és abbamaradt.

2022. febr. 22. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
70%

Én időnként megpróbáltam hogy a pépben van valami, ami csak villával van összetörve. A rizs vagy a kis lyukon reszelt alma pl nem jó, mert az önmagában elég szilárd egy puhára főtt répához képest. Szóval keresni valamit ami igazán puha és azt villával szét nyomni.


Nálunk ugyan nem voltak öklendezések, de rágás hiány igen, a nagyobbik fiam 1 éves kora után kicsivel tanult meg csak rágni és darabosat önállóan enni. Családban viszont van egy öklendezős kislány, most 9 hónapos szintén. Nála is biztosan későn jön el a darabos ételek bevezetése, de kiemelném: EZZEL NINCS SEMMI GOND!

Ha most nem is megy, nem szabad erőltetni, időnként próbálj rá, de nézd távolabbról a dolgot: minden egyes ember megtanul enni (járni, beszélni, stb.). Nem lesz baj nálatok sem. :)

2022. febr. 22. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is sokára múlt el a túlzott öklendezés. Már elmúlt 9 hónapos, mire javult a helyzet. Én egy szelet vajas pirítóst 3 csíkra vágtam neki reggelire. Ezt magától kézbe vette,és valamennyit nyammogott rajta. Az elején csak morzsák fogytak. Aztán ebédre sokszor kapott rizsszem alakú tésztát jó szaftosan. A banánt már nem turmixoltam tízóraira, hanem villával törtem össze. Virslit bevagdostam, félbe vágtam, szintén maga fogta és rágcsálta el. Az üveges bébiétel is jó, rengeteg szaftban van pl a bulgur. Most már reggelire megeszik egy szelet szendvicset 1x1 cm-res darabokra vágva, 13 hónapos. Az olyan zöldségeket mint paradicsom uborka még nem tudja megenni, talán majd ha lesz örlőfoga.
2022. febr. 22. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem szabad apró falatokat adni.


Neki kell adagolnia magának.


Add neki a kenyércsíkot, kukot ( tescoban van sótlan,nagy, 18-20 cm hosszú)

Puha rèpát, amit meg tud fogni, nem karikàra vágva.


A garatreflexe elöl van mèg, előfordul öklendezés, ez messze nem fulladozás.


( blw-ről olvastam sokt, ott vannak illusztráló videók,hogy mennyire erős öklendezés is normàlis.. nem csak védekezésben, hanem az előemésztésben is szerepe van, főleg, hogy ilyenkor még nincsenek őrlőfogaik.)

2022. febr. 22. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Az öklendezés normális, nem fog megfulladni, ha odafigyelsz rá hogy adod az ételt. Könnyen rágható, marokra fogható csíkok, csipegethető morzsák. Próbálkozni kell. Gyerekenként eltérő, mikor tanul meg enni. Unokaöcsém 1 éves múlt, mire végre sikerült elhagynia az öklendezést, kislányommal blwztünk az elejétől, ő már 8 hónaposan biztonságosan evett.
2022. febr. 22. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!