Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Van mirelit gyümölcskeverékem,...

Van mirelit gyümölcskeverékem, szilva-barack-ribizli. A szilvából és barackból csinálhatok pürét a 7 hónapos babámnak? A ribizlit kiválogatnám.

Figyelt kérdés
3 hónapja kezdtük a hozzátáplálást. Kicsit székrekedéses lett, ezen szeretnék javítani a szilvával és barackkal. A ribizli miatt bizonytalanodtam el, mert azt 1,5 éves kor előtt nem lehet adni a babának. De ha azt kiveszem a gyümölcskeverékből akkor a többit nyugodt szívvel adhatom neki?

2022. febr. 24. 19:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen
2022. febr. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, hogy nem idevágó, de miért nem lehet adni ribizlit 1,5 éves kor előtt? O.O


Amúgy miért ne csinálhatnál? Mert mirelit? Attól még adhatod. (Megjegyzem, minthogy én nem tudtam erről a ribizli-tiltásról, a lányom 10 hónaposan kapott bőven, merthogy akkor volt szezonja, és őszintén, fel sem merült bennem, hogy valami baj lenne vele)

2022. febr. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem lehet a ribizlit adni?
2022. febr. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
2-es és 3-as, az aprómagvas gyümölcsök elvileg nagyon allergizálók. nekem ezt mondta a védőnőm
2022. febr. 24. 19:59
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A legújabb ajánlások szerint az allergéneket érdemes minél előbb bevezetni (lásd: mogyoró pl).
2022. febr. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
93%
Ja ok. Ez tévhit, sőt 1 éves kor előtt adni kell nekik. Sajnos a védőnők sokszor a múlt században maradtak. Na mindegy, így pláne mehet :)
2022. febr. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, 1 év alatt be kell vezetni minden allergént.
2022. febr. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
22%

De nem 7hónaposan


Persze , adhatod neki így szerintem is.


Majd időben vezesd be

2022. febr. 25. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
79%
8. Nem akarok vitatkozni, és tényleg úgy adja mindenki, ahogy szeretné, de mindent adhatsz 6 hónapos kortól. Glutént, epret, tojást, ribizlit is. Blw-ben nincs is vezetgetés, mégis jól vannak a gyerekek. Ettől teljesen rendben van, ha valaki 7 hónaposan nem ad ribizlit, mert tényleg a legfontosabb, hogy a babának és a szülőnek se legyen stressz az étkezés. :)
2022. febr. 25. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

MINDEN adhato 6 honapos kor utan. Ez az 50 eves magyar ajanlas reges reg elavult. Semmiben nem fejlodnek, ebben sem.

Van foldimogyoros bebietel Amerikaban 6 honapos kortol. Minel korabban be kell vezetni az allergeneket - 21. szazad.

2022. febr. 25. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!