Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Tehéntej érzékeny kisbabáknak...

Tehéntej érzékeny kisbabáknak hogyan vezettétek be a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés
4 hónapos+10 napos a kisbabám, a doktornő szerint el kell kezdeni a hozzátáplálást. Beba silnacot ajánlotta vagy a töpfertől egy grizet az első étkezésekhez. Mivel neki nem szabad tej tartalmú ételt ennie ezek közzül bármelyiket adhatom neki amiben írja hogy nincs tej és mehet 4 hónapos kortól? Ezt a grizet meddig adjam neki és hogyan tovább. Sajnos gyorsan magyarázta el és nem mindent jegyeztem meg pedig fontos lett volna. :(
2022. márc. 3. 22:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
56%

Off: Miért kell már ennyi idősen elkezdeni, mondott valami különös indokot? Nem gyarapszik? Ma már egységesen javasolják, hogy 6 hónapig kizárólag anyatejes/tápszeres legyen a baba.


A kásákhoz és az ételallaergiához sajnos nem tudok hozzászólni :(, mi 6 hósan kezdtük blw-vel.

2022. márc. 4. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%

Én nem nagyon szeretem a 6 hónapos kor előtti bevezetést. Sokkal több rossz tapasztalatom van vele, mint jó (gyerekekkel dolgozom). Mi mindig 6 hónaposan gyümölcsökkel, zöldségekkel kezdtünk (alma, barack, répa, édesburgonya, sütőtök). A gabona jóval később lett bevezetve. Okkal, mivel a kis emésztőrendszerük nincs felkészülve. Először mindig mindenből 1-2 kanállal kaptak. Folyamatosan lett növelve az adag és mindig mindent többször próbáltunk, mert elsőre nem sokan fogadták el.

Az összetételt mindig olvasd el. Sok szemét elméletileg nekik készített babaétel van, amiben hozzáadott cukor van. Erre semmi szükségük. Nyugodtan csinálhatsz neki otthon pürét gyümölcsből. Én ezt jobban szeretem. A vegyszermentes, bio ételeket válaszd inkább. A tejet viszont amúgy is csak később szokás bevezetni. Nem is értem a doktornőt... Egy 4 hónapos gyereknél amúgy is a legnagyobb hülyeség lenne tejet adni. Ugy is, ha birja elméletileg a szervezete.

2022. márc. 4. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
72%

6 honaposan kell elkezdeni a hozzataplalast.

Gondolom valami kokorszaki mami az orvosod, aki nem halad a korral.

2022. márc. 4. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
62%
6 hónap, plusz az én dokim azt mondta,hogy a sinkac egy mű vacak,és egyet ertettem vele. Ne egy dobozos szarral kezd,hanem gyümit,zöldséget adj neki.
2022. márc. 4. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy tejfehérje allergiás gyerek esetén is a ht ugyan úgy zajlik mint egy átlagosnál,csak ugye kimaradnak a tejtermékek. Amellett pedig oda kell figyelni, hogy ne adj neki olyan ételt amiben van tejfehérje származék, tejsavó - lányomat az is kiverte.
2022. márc. 4. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is tejérzékeny a fiam. A gasztrós dokitól kezdve a védőnőig mindenki azt javasolta, hogy 6 hónaposan kezdjem a hozzátáplálást. Krumplival kezdtem, mert még refluxos is volt plusszban és gyümölcsök a sav miatt nem voltak jók az elején. Sinlacot írt fel neki is a gasztrós doki, de nem adtam neki végül. Teljesen jó a szokásos hozzátáplálás (kivéve ugye a tej), nem kell mindenféle bolti kásákkal vacakolni. Ha kását keszítek neki és gyorsan kell akkor max rizspelyhet használok.
2022. márc. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Szerintem is túl korai lenne. Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.
2022. márc. 4. 09:10
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor mindenképp állj ki a véleményed mellett! Hajrá!
2022. márc. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi szépen 😉
2022. márc. 4. 10:26
 10/11 anonim ***** válasza:
35%
Az én kisfiam is tejfehérje allergiás (anyatejes). 4 hósan kezdtük a hozzátáplálást, de úgy, hogy pl. almacikket adtam neki, amit inkább csak megnyalogatott. Következő alkalommal már majszolt belőle (foga nincs) stb. Majdnem 6 hósan kezdtük el ténylegesen, rendesebb mennyiségeket, de ez is inkább csak kóstolgatás. Ha akarod, el lehet kezdeni 4 hósan, de nem kell. A WHO ajánlás az, hogy 4 és 8 hó között, tehát a 4 hó is okés, de ráér.
2022. márc. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!