Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hozzatáplálás? Most akkor...

Hozzatáplálás? Most akkor hogy is?

Figyelt kérdés

Elkezdtem a kóstóltatást.

Gyerekorvos annyi tanacsot adott, első nap 1-3 kanállal, 2.nap 3-5kanállal, 3.nap 5-8kanállal mehet. Eddig oké.


Almával és krumplival eddig ezt megcsináltam.

2x3 napnál járunk.


Tervbe van még pár dolog (répa, sütőtök, banán, stb...)


Viszont amit nem tudok.

Ugye új ételt bevezetni a fent említettek szerint, fokozatosan. Ez oké. De most vevezettem az almát, krumplit, vezetgetem tovább be a többit? Mikor adok mennyiséget neki? Mikor váltok ki étkezést?

Ha mindig csak bevezetek, nem haladok, ugy érzem. Hisz van mig bevezetni.

Mikorra és hogy derül ki, ha valamitől baja van?


Gyerekorvos ennyi tanácsot adott, védőnő meg még ennyit sem.


2022. jan. 28. 15:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Szépen lassan mindent bevezetgetsz. Nem kell számolni a kanalakat, ha egy kanállal megeszik, az jó, ha kér még, adj neki. Nem kell még mennyiségeket ennie, meg étkezést kiváltani, most csak az a lényeg, hogy szokja az új ízeket. Ha valamitől baja lesz, az jó eséllyel estére kiderül.
2022. jan. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
60%

Kedves Kérdező,

1. két új étel (gyümi, zöldség, bármi) bevezetése között teljen el kb. 3-4 nap, addig (legtöbb esetben) kiderül, hogy okoz-e vmi problémát az adott étel, és egyszerre csak egy félét adj neki, hogy tudd mi okozza gubancot, ha ne adj'Isten gond van. Vannak olyan ételek, melyek azonnali allergiás reakciót okozhatnak, de vannak melyek később, akár 2-3 nap elteltével.

2. Ha egy étellel nincs fennakadás, gond, akkor nyomathatod ezerrel 😁😁 nehogy számolgasd hány kanállal szabad adni, ez csak a legelején fontos, hogy ne terhelje az újdonság a pocakot.

3. Az étkezések kiváltásával meg csak lazán, 1 éves korra szokták mondani, hogy 1-2 (szerencsés esetben, jóevő gyerkőcnél) 3 kaja is kiváltott legyen, de ez nem törvény. A babókád tudja a legjobban hogy szeretné 😍

Kislányom 19 hónapos, de a zöldségekből sztem mèg egy tucatot nem kóstolt, valahogy nem adódott soha. De jól megvan karfiol nélkül is.

Nem kell ütemtervet készíts, tényleg csak lazán, egy felfedező kaland legyen, mintsem hogy kipipáljatok egy csomó ízt 😉😉

Vannak egyébként nagyon hasznos oldalak (kiskanálkommandó pl.), ahol szakértők iránymutatásait, segítségét olvashatod, ha elakadsz.

Jó étvágyat!! 😍😘😘

2022. jan. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen :)

Igazából 1 éves korára ki kellene/ki szeretném váltani az etkezéseket. Addigra mindent ehet (majdnem).

Lesz egy műtetem, utana nem szoptathatom, tapszert pedig semmi szín alatt nem szeretnék.


Eddig számolgattam 🙈

Nagyon az elején vagyunk még.

Imád enni, ez ebben a 6 napban kiderült. Tátog szépen, nem löki ki. Csak ugye mennyiseget nem kap. Ha elveszem előle, sír mert még enné.

Mert szamomra úgy esett le ahogy a doki mondta, hogy pl 3 nap alma, 3 nap krumpli, 3 nap sütőtök, stb. Következő hónaptól jön a következő adag újdonság.

Így mindig csak kostol, kostol, de sosem jutunk tovább 🙈

2022. jan. 28. 15:55
 4/18 anonim ***** válasza:
48%
Én megértem, hogy ki szeretnéd váltani, de ha majd a kisbabád úgy dönt, hogy ő nem eszik mennyiséget, mit fogsz csinálni? Megtömni nem igazán fogod tudni..
2022. jan. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
74%

Figyi, ha szereti pl. az almát vagy a barackot, és nincs tőle baja, akkor uzsira nyugodtan adj neki (akár többet), ha ízlik neki 😍😍 cukikám 😍😍 és aznap tízóraira kapja majd az újfajta kaját, fő, hogy az újat délelőtt kapja inkább. Megoszthatod így a napot, délelőtt új, délután meg a már bevezetett finomságokból.

2 voltam

2022. jan. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
52%
Jajjj igen, azt még szerettem volna íri, nem tudom mekkora a babókád, de ha elmarad a szoptatás, és akkorra még nincs kiváltva minden étkezés, a folyadékra azért nagyon figyeljetek. A víz is opció persze, de 1 éves koráig nem ártasz vele, ha kap tápszert a szilárd kaják mellé, mellett.
2022. jan. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Köszi 2es ❤


Vizet mar most a krumplival elkezdtem adni neki.

Tápszert írtam, semmi szin alatt nem adok neki. 1 eves koráig igény szerint szoptatom. Addigra szeretnék bevezetni mindent.

2022. jan. 28. 16:35
 8/18 anonim ***** válasza:
67%
Kerdezo, azert ugye az megvan, hogy 3 eves korig napi 500 ml tej alapu folyadek kell majd ?
2022. jan. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
38%
Jaaa az más, ha 1 éves koráig megy a cici, azt hittem korábban abba kell hagyd 😉😉 akkor sztornó a tápszeres ötletem!
2022. jan. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
52%

"Kislányom 19 hónapos, de a zöldségekből sztem mèg egy tucatot nem kóstolt, valahogy nem adódott soha. De jól megvan karfiol nélkül is."


Ezt mondjuk nem reklámoznám. Ha ti nem esztek egészségesen és változatosan, attól függetlenül a gyereked táplálkozására azért odafigyelhetnél. Egy majdnem kétévesnek naponta legalább két alkalommal kellene zöldséget ennie, és nem csak krumplit meg paradicsomot.


Nem is értem, hogy nem tud "adódni" lehetőség ennyi idősen mindenféle zöldség bevezetésére. Mi nem eszünk se céklát, se jégcsap retket, mert nem szeretjük, a gyereknek mégis megvettük és vesszük is, mivel szereti.

2022. jan. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!