Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Borsot mikortól kaphat a...

Borsot mikortól kaphat a baba? Nem magában persze, hanem szeretnék neki adni a pörköltből. 9 hónapos

Figyelt kérdés

2022. márc. 5. 11:46
A kérdező szavazást indított:
Nem ehet még a pörköltből (só, bors, paprika miatt)
Utólag kell fűszerezni magunknak, úgy ehet csak belőle
Ehet belőle, ahogy mi esszük
26 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem ez attól függ mennyi fűszert használsz.
2022. márc. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
46%
Visszafogott fűszerezés mellett nyugodtan eheti azt, amit mi. Kicsit menzásan kell emiatt főzni. A só fogyasztásra nagyon oda kell figyelni. Nálunk ki van mérve a napi ajánlott só adag (mindent magunknak készítünk). Ezt osszuk be a főzésnél. A borsból szó szerint alig rakunk bele. Csípős ételeket sose adunk. Zöldfűszereket használunk. Azokból is frisseket és itthon termesztetteket. Szóval ha nem túl fűszeresen készíted, akkor adhatsz neki, de ha nagyon sok olajjal csinálod (vannak akik így csinálják), akkor inkább még ne nagyon add neki. Nagyon meg tudja terhelni a hasát. Egyik ismerősöm a 10 hónapos gyereket 1 hétre kiütötte, mert kitalálta, hogy attól a naptól a bébiétel helyett az asztaltól eszik. Ebédnél lángos volt jó sok olajjal. Vacsoránál elég fűszeres pörkölt. 1 hétig sírt a gyerek, hasmenése volt, fájt a hasa. Alig aludt emellett. Szóval csak mértékkel. Ha nem túl fűszeres, kevés olajjal készült, akkor kb 1-2 kanálnyit kaphat elsőnek. Annál többet ne nagyon, mert megterhelheti a hasát. Mindig kicsit többet kapjon és nem lesz baj.
2022. márc. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

én már adtam ilyen idősen


de nem árt ismerni a gyermeket, az én lányom pl mindent bir, ahogy mi is az apjával, egy érzékenyebb pocakú gyerek lehet nehezebben birja a borsót egészben


ha tésztával vagy nokedlivel adod akkor rakj rá csak minimális szaftot és par szem borsót

2022. márc. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

hehe bocsi én borsópörköltre gondoltam :D


amúgy borsot kb 8 hónapos korától kapott de nyilván nem vittük túlzásba

2022. márc. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!