Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Kislányom 9hónapos 2hónapos...

Kislányom 9hónapos 2hónapos kora óta tápszeres, hozzátáplálást 6hósan kezdtük lassan kapott (ételbe keverve 8hós korátol) görög joghurtot semmi probléma nemvolt vele de?!

Figyelt kérdés
Tegnap délbe kapott egy danoninot. Ma reggelre nagyon híg,nyálkás széklete volt egymás után 3x és kis vér is volt benne, rögtön doki (szerinte allergia...kikaptam mire neki danonino) eltíltott minden tejterméktől, azt mondta tejcsi helyett (tápszer) rízslevet adjak a gyereknek :| . Tudom orvos de ha eddig semmi baja nemvolt tőle tényleg nem adhatom neki? (Tudom vannak már erre kitalált tejporok csak sajnos dupla áron) esetleg kérjem ki más doki véleményét is? A tejcsi a minden elalváskor :(
2021. dec. 8. 23:23
 1/10 anonim ***** válasza:
18 évig semmi bajom nem volt a Sumetrolimtól, aztán egyszer csak lett egy durva allergiás reakcióm. Ez ilyen. Hagyd el a tejtermékeket ahogy az orvos tanácsolta, ha megszűnik a vérszékelés tejfehérje allergia volt az oka. Ne legyél okosabb az orvosnál.
2021. dec. 8. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%

Vannak tejmentes tapszerek, rizsle alatt nem igazan ertem mire gondolsz. Rizstej talan? Na mindegy.

Draga? A gyerekneveles draga. Lesznek itt meg meglepetesek szamodra, ha a baba valoban tejallergias, arak tekinteteben is.

2021. dec. 8. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod. Most estére már megszűnt. Még véletlenül sem akarok okosabb lenni az orvosnál csak abszurdnak tartom,hogy a spéci tápszert sem adhatom neki (szerinte) és rízslevet kapjon helyette napi szinten 6-7 decit...
2021. dec. 8. 23:47
 4/10 anonim ***** válasza:
Két gyerekem is tejfehérje allergiás. Az elején nem feltétlen azonnal jön ki, főleg nem durván, de ahogy telítődik a szervezete vele, úgy jönnek elő az újabb és durvább tünetek. Gasztroenterológus nekünk azt mondta, hogy csak 8 hét hogy az elhalt bélbolyhok fele újra regenerálódjon.
2021. dec. 8. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem rizstej. Főt rizsnek a leve.Szépen elmondta,hogy készitsem (rizset megfőz leszür és kész).
2021. dec. 8. 23:52
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj gasztroenterológussal! Ő tápszert is tud felírni.
2021. dec. 8. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Sajnos nálunk nincs gasztrós aki kicsikkel foglalkozik ma végig telefonáltam mindenkit. Hétfőn allergiateszt,aztán meglátjuk hogyan tovább. Igen 2es drága (nem 7000ft hanem 13000×4 nekem az drága) van ismerősi körbe allergiás (tej) viszont nála nem ilyen tünetek voltak. Köszönöm mindenki válaszát :)
2021. dec. 9. 00:04
 8/10 anonim ***** válasza:
Az összetevők listáját azért mentsd el magadnak. Lehet tej, de az is lehet, hogy a tejen kívül lesz másik allergia is, ha ennyire hirtelen kijött, aztán kihagyjátok a tejet és 10-20 év múlva derült ki, hogy a fehérrépa is gondot okoz.
2021. dec. 9. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Vidd el gasztroenterológiára. Ő tud felírni mentes tápszert 90% javaslatra.


Gyerekkorban én is risznyákból készült tápszert kaptam, ma már persze sokkal modernebbek vannak. Az orvosod nem fiatal igaz?


Nekem is érzékenyek a gyerekeim a fehérjére.

2021. dec. 9. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Jó öreg orvos lehet. Rizslé bazzeg.

Én is feiratnám a speckó tápszert.

2021. dec. 9. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!