Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 5 hós babám normális hogy már...

5 hós babám normális hogy már csak 2x enne tápszert?

Figyelt kérdés

4 hosan kezdtük a hozzataplalast és tízóraira, ebédre, uzsira már csak babakajat fogad el.

Sir ha tápszert adok neki nem fogadja el és utána persze éhes is marad.


2022. márc. 11. 13:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az kevés. Egy éves korig napi 500 ml anyatej vagy tejalapú tápszerre van szükség. Nagyon gyorsan váltottad ki az étkezéseket. Neki még a tápszernek kellene lenni a fő tápláléknak, és a szilárd étel lenne a kiegészítés. Próbálj másik fajta tápszert.
2022. márc. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Uzsit váltottam ki 3 hét alatt majd a tízórai is 2 hét alatt 5 hét alatt 2 étkezést. De hiába adtam neki ebédre tápszert nem ette. Nem írom le újra.
2022. márc. 11. 13:36
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van az egyesnek. 500ml-re szüksége van 1 éves korig, tej vagy tápszer formában. De inkább kérdezd meg az orvost, hogy mit szól hozzá. Mi 5 hós korában kezdtük a hozzátáplálást de én 6 hós koráig igazából csak kóstoltattam vele. Utánna kezdtem arra koncentrálni, hogy kiváltsam az étkezését. Talán próbáld meg, hogy kevesebb baba ételt adsz neki tízóraira, az uzzsonnát meg szüneteltesd egy kicsit. De inkább az orvost/védőnőt kérdezd, jobban értenek hozzá.
2022. márc. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%
Első gyerekem volt ilyen, fél évesen már csak reggel este kapott tápszert.Nem tudtam mit csinálni. De tejpép is jó egy étkezésnek,az is tejalapú.
2022. márc. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%

az én lányom is ilyen volt, raadasul sosem evett 200 ml tapszereket előtte sem


én bevezetés után mindenbe kevertem tapszert: főzelék , gabona kásák 6 hótól...

2022. márc. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is gyors volt a kivaltas… 4 hótól én is csak kostoltattam vele alap dolgokat (nem baba kaját)

Hanem pl főtt zöldséget turmixolva meg ilyenek ! Gyümölcsöket turmixolva … stb ! Szerintem is keverd a kajakba (a babakajaba is ha már azt kap) tapszert, kínáld öt reggel este tejpeppel !!

2022. márc. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
33%

Eleve meg el sem kellett volna kezdeni a hozzataplalast.

Nem veletlen van, hogy a 6 honapot meg kell varni.

Mos a nagy sietsegnek ez az ara, megerte ?

2022. márc. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
33%

Azert hála Istennek ez nem tragédia.

Tápszereseknél pedig még mindig 4 hó az ajánlás ( kérlek senki ne jöjjön a who-val...)

2022. márc. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!