Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Most kezdjük a hozzataplalast...

Most kezdjük a hozzataplalast 6 hónapos a kislány. 100 anyatejes. De mikor adjam neki ? Meg a későbbiekben hogy csináljam?

Figyelt kérdés

Fel7 kor ébred előtte szopi

9korul szopi alvás (fel11 ig)

12korul szopi alvás (fel2ig)

15 körül szopi alvás

18:00 furcsi

18:30 szopi alvás

Mikorra idozitsen a szilárd kajákat?

Alvás előtt-után? Mert ha fel9kor tízórai fel12 ebéd stb az nem korai?

Ha meg uatan 11 tízórai 14 ebéd az meg késő? Meg később ha az uzsorások 4-5 körül a vacsi meg fel7 az ninxs közel egymáshoz? Totális káosz ;D


2022. márc. 18. 10:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne stresszeld túl. Eleinte délelőtt adj neki (hogy ha valamitől baja lesz, még napközben kijöjjön), aztán mire odajutsz, hogy többször is eszik mennyiségeket, rájössz majd magadtól, hogy melyik szoptatás előtt/helyett jó mindkettőtöknek.
2022. márc. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi :) első baba uh teljes káosz van a fejemben. Szeretnem jól csinálni :) és tudom h nem elsődleges cél a szoptatás kiváltása de szeretnem azért ha mire 1 eves lesz egyen szépen hogy le tudjam szoktatni és jöhessen a teso
2022. márc. 18. 11:08
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy csinálnám, hogy mondjuk 11-fél 12 körül kóstoltatnám pár kanállal, úgyse fog nagy mennyiségeket enni eleinte, aztán majd látod, hogy haladtok (mennyi ideig tart egy étkezés, kell-e hamarabb kezdeni, stb), utána szopi és alvás.
2022. márc. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Mire odáig jutsz, hogy uzsonna, meg ebéd, jó eséllyel el fog hagyni a kislányod egy alvást, és már csak 2x fog aludni, sokkal könnyebb lesz időzíteni a kajálásokat :) Nálunk pl. sokáig úgy volt, hogy első alvás, meg második alvás utáni evés, mert hol ekkor-hol akkor kelt a lányom, nem volt fix még a napirend 7-8 hónaposan. Szóval ahogy az első mondta, csak lazán, figyeld a babádat, hamar bele fogtok jönni.
2022. márc. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsokat :) már nagyon várom a dolgot de kicsit tartok is tőle. Remelem gyorsan belejovunk :)
2022. márc. 18. 11:26
 6/8 anonim ***** válasza:
94%

Nem kell rastresszelni. Napkozben valamelyik szopi elott par kannallal.

Majd latod, hogy fogadja. Az enyem 9 honapos koraig mindent kikopott, de nem baj , 1 eves korig a fo taplalek az anyatej / tapszer.


Olvasd el a legujabb ajanlasokat, fokent kulfoldi oldalakat mert a magyarok borzaszto elavultak, semmi fejlodes semmiben. Ne a 30-40 evvel ezelottiket kovesd.

2022. márc. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A védőnő szerint van baba, aki inkább szopi előtt, szopi után vagy tökmáskor fogadja el. Nekem is az vált be, hogy két szopi közt félidőben van a kóstolás, konkrétan a délelőtti alvás után. Ami neked fél 11 lenne. Ha akkor mégse sikerül, akkor pedig délután van, de akkor inkább olyat adok, amit már próbáltam.
2022. márc. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :) nem stresszelek rá majd alakul akkor szépen :)
2022. márc. 18. 16:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!