Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Nem korai még a hozzátáplálást...

Nem korai még a hozzátáplálást elkezdeni?

Figyelt kérdés
Kisbabám most lesz 4 hónapos. Anyósom szerint már hetek óta ehetné a húslevest, a védőnő a 6 hónapos korig csak anyatejet ajánlja. Pár napja viszont akármit eszünk, kinézni a szánkból. Babás csoportban azt javasolták, hogy ideje elkezdeni. Nem tudom mi lenne a legjobb döntés.
2022. márc. 20. 06:30
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
Én megvártam a 6 hónapot,hiszek az ajánlásnak. Húslevessel amúgy sem kezdenék,mert fűszeres,zsíros még egy éretlen emésztőrendszernek. Ha nagyon nézte a kaját,felváltva ettünk,hogy ne lássa. (Mai napig "elbújok" ha nem neki valót eszek,csokit pl). Ha mégis szeretnéd,akkor sima vízben főtt répával kezd vagy párolt almával. Aztán úgyis látod,készen áll-e a babó,a fiam pl.még 6 hónaposan is az első 2 próbánál fintorgott és kitolta a nyelvével a kaját. Kb.3.próbánál már eszegetett. Ne anyós döntse el, te ismered a babádat. Ha az én anyósomra hallgatok,3 hónaposan tejszínhabot evett volna a gyerekem..szóval hallgass magadra.
2022. márc. 20. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
61%

Először is, a 6 hónap az egy ajánlás... 4 és 6 hónap közt bármikor elkezdheted.

Másodszor. Ha el is kezded, az első hónapokban gyümölcs, külön főzött főzelèk... a saját kajátokból kivett fűszeres kaja majd olyan 8-9hónapos kora körül

Én mind a 2 gyerekemmel 4 hónaposan kezdtem, pont ezért, mert kinézték a szánkból. Imádnak enni (a kicsi most fél éves)

2022. márc. 20. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%
4-5hónaposan a diam is elkezdte kinézni a szánkból a kaját de én megvártam a 6hónapos kort. Nem sietek sehova, ráértünk. Így is volt 8hónapos mire igazi mennyiséget tudtam neki adni
2022. márc. 20. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%

A "kinézi a szátokból" az csak egy és nagyon is csalfa jel az érettségre. Kinézné az alkoholt és a kávét is, mégse adsz neki, nem igaz?

Ennél többnek kell teljesítenie, hogy érdemes legyen megkezdeni.

Minimum ölben "ülve" stabilan tartja a felsőtestét? Divat pihenőszékben etetni, de nem egészséges.

Nyúl a tárgyakért, képes a szájához vinni? Nem jó tömni mint a libát, az a kívánatos, ha ő is nyúl a kanálért.

Leépült már a nyelvkilökő reflex? Ha az üres kanalat közelíted a szájához tátog vagy kilöki a nyelvével?

Stb.


Lehet korán kezdeni a hozzátáplálást, de ha sikert is szeretnél, nem jó kapkodni. Abból lesz a sok kudarc.

2022. márc. 20. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%

Nálunk is kinézte a szánkból a kaját, de en megvártam a 6 hónapos kort.

A férjemnek gyomorégése van, ha elmegy a konyha mellett, persze anyósom szerint fél évesen már mindent is ehetett volna, após szerint meg a "mieink is felnőttek rajta", ja fel.... Én az ajánlást követtem. Lehet így is érzékeny lesz a gyomra, de legjobb tudásom szerint kezdtem a hozzátáplálást.

Semmiképp sem agyon fűszerezett levessel.

De ha még most lesz 4 hónapos, a tápszeres babáknak sem ajánlják, nem anyatejesnek.

Szerintem az hogy kinézi a szátokból nem tudatos, hiszen fogalma sincs mi az,az íze, semmiről, nem azért nézi ki, mert kívánja hanem mert nem tudja mit csináltok.

Mindenképp várnék még.

2022. márc. 20. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
73%
Ha csak anyatejes, akkor 6 hónapos kortól érdemes elkezdeni. Olyan nincs, hogy 4 hónaposan kinézi a szátokból. Vagy ha mégis, csak ezért nem kell neki adni.
2022. márc. 20. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
86%

4 hósan kezdtem, de nem hús levessel, odáig el kell jutni.

Mi nem gyümivel kezdtük mert, nem szerette és savat csinált neki.

2022. márc. 20. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
66%

Azt mondta a védőnőnk, hogy legkorábban 4 hónaposan el lehet kezdeni a hozzátáplálást, de csak óvatosan, mert meglehet h még éretlen a bélrendszer.

Én 5 hónapos korban tervezem.

2022. márc. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

4 hónapos a lányom, “kinézi a számból” az ételt, csapkodja az asztalt, de nem kap még. Anyatejes, majd 1,5-2 hónap múlva kezdjük, ha megérett rá.

Nem kell rohanni, ez nem verseny. Anyós korában máshogy volt, meg az idő is szépített a dolgokon.

Anyum szerint másfél évesen szobtiszták voltunk…én meg emlékszem, hogy tesóm ki volt kötve a bilire, és addig ott volt, míg nem produkált valamit. Nyilván ez nem szobatisztaság.


A tàplálkozástudomány folyamatosan fejlődik. Ma már nem az az ajánlás, mint 5 évvel ezelőtt. Pláne nem az, ami 25-30 évvel ezelőtt volt.

2022. márc. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!