Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogyan idegenítsem el a bolti...

Hogyan idegenítsem el a bolti vackoktól?

Figyelt kérdés
Hamarosan kezdjük a hozzátáplálást, és a későbbiekben az lenne a célom, hogy magától utasítsa el a bolti vackokat. Nem akarom tiltani, azt sem mondom hogy én soha nem fogok adni neki, de zavar bennük a sok mesterséges anyag, és én a legjobbat akarom neki. Azt is tudom már előre, hogy apósom folyamatosan bolti édességekkel tömné, ezt szeretném elkerülni, de tiltani sem akarom tőle emiatt. Tudom hogy 1 éves kor alatt nem adunk hozzá sót és cukrot az ételekhez, illetve mi eleve nem használunk sokat, valamint a bolti feldolgozott élelmiszereket is kerüljük. Ha ehhez a házias ízvilághoz szokik hozzá, az elég ahhoz hogy ne kívánjon mást, vagy legalább kóstolás után utasítsa vissza az ágyon sózott, cukrozott, ízfokozós, adalékanyagos ételeket?
2022. máj. 23. 14:45
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
16%

"Aha, szóval ha házias ételekhez szokik, majd elutasítja az édes dolgokat."


Attól lehet valami édes, hogy nincs beleborítva 1 kg cukor. És igen, ha valaki az ételek természetes ízét kedveli, ami lehet akár édes is, az bizony rosszul lesz az agyoncukrozott kajáktól. Nekem speciel nem finom egy cukrászsüti, amiben csak a cukrot érzem.

2022. máj. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
88%

Én ilyenkor olyan jókat röhögök az elképzeléseken.


Tesómnak voltak ilyen tervei pl. Hiába mondtam neki, hogy a nagy elvek és tervek előtt várja meg, hogy egyáltalán milyen evő lesz a gyerek... ha rossz evő lesz, akkor hiába az ízvilághoz szoktatás. Az első vendégeskedés során kapott sós, cukros étel után tojni fog a fejedre, és amit tehetsz, hogy vagy nem viszed vendégségbe (szívtelen), vagy nem kap az ottani kajából, helyette rágcsálhatja az otthonról hozott répa csíkokat.


Ez a kijelentés hogy só és cukormentesen fogsz főzni.. ühüm, aztán meg nem eszi meg a sótlan ételt és nézel boci szemekkel hogy rossz étvágyú a gyerek. Ízetlen kenyeret fogsz neki sütni? Ha savanyú a paradicsomszósz, és hiába a reszelt répával, hagymával édesítés, hogy teszed ehetővé a bolognai szószt? Én barnacukorral pl, és nem édességről beszélünk.


Csak azt akartam mondani, hogy várd ki először hogy odajussatok, mert a gyerek nem biztos hogy örömmel vesz részt az ízetlen étkezésben, és akkor meg jöhetsz ide más miatt keseregni meg aggódni.

2022. máj. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
6%
Minek is magyarázok, mondjuk azt nem értem. Egyétek csak a sok sz@rt, valamiből meg kell élnie az "élelmiszer-", és a gyógyszeriparnak. Utána meg jöhet a hátezgenetika bullshit. Sziasztok.
2022. máj. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
92%

11, igen mert te is olyan vagy, mint én h nem szeretem a gej dolgojat. De hiába volt nálunk halomban süti, én nem szerettem nem ettem. Nem azért mert így neveltek, hanem mert ilyen vagyok.


Ha a kérdező kifogott egy édesség kedvelő gyereket akkor majd szív vele. Persze még nem tudja a gyerek sem h létezik a világon ilyen finomsag is, hiába nem evett 3 évig. Ha amúgy sem szereti akkor meg 1 éves kora óta se enne meg

2022. máj. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
87%

Engedd el. Nem lehet elzárva tartani a gyereket. Nálam is egy éves koráig nem kapott semmit, amiben hozzáadott cukor van, sózni enyhén sóztam, zoldfuszert használtam, és semmit nem ihatott, ehetett amiben tej van, én csak ehhez ragaszkodtam. Utána ezeket is bevezettük, és azóta kaphat.

Otthon látja hogy étkezünk, ő is azt eszi. A konyhámból ki van tiltva az ízfokós fűszerkeverék és minden amiben nátrium glutamat van. Nem miatta, miattunk, de így ő sem eszi. Most 2,5 éves, vettem egy menzás helyen sült húst rizzsel. Én egy falatot nem ettem belőle, már a szaga is borzasztó volt a fűszerkeveréktől. Ő először evett ilyet és tudod mit mondott? Jaj de finom, nagyon finom, ezeket hajtogatta mikor ketpofara ette. Ez van. Otthon nem fog kapni, máshol ha időnként eszik attól nagy baja nem lesz. Ugyanez mindenre érvényes. Itthon többnyire vizet iszik, vagy házi szörpöt, ha vendégség van bármit ihat. Itthon nincs nagyon édesség, ha mástól kap elrakjuk egy helyre, és néha eszik belőle ha eszébe jut. Játszótéren is ehet a kisbaratok nasijaból, ott szabad. Kizárt hogy ezeket kikerüld. És akkor még a bölcsinél, ovinal nem tartunk. A mérték a lényeg.

2022. máj. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
87%
Kérdező, a te gyereked hisztizni sem fog nyilvánosan, ugye, és jól nevelt lesz mindig? 😘
2022. máj. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
81%

Szegény gyerek…. Elképzelem, ahogy lát majd az oviban valami finomat, de az anyja heppje miatt nem mer majd enni belőle, vagy bűntudata lesz, ha mégis megkóstolja, és nem meri elmondani neked.


Szarnak kell ilyen csőlátásúnak lenni. A mértékletességre tanítsd meg inkább ahelyett, hogy felesleges szorongást okozol neki.


Amúgy aki hasonlóan nem adna soha semmi ‘bolti szart’ a gyerekének, azt gyerekkorában is csak bio uborkával és paradicsommal kergették otthon a szülei az asztal körül, vagy néha-néha azért lecsúszott vacsira egy szép nagy bolti kakaós csiga egy túró rudival és egy nagy pohár kakaóval kiegészítve?

2022. máj. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
21%

Szia kerdezo!


En nagyjabol ertem mire gondolsz :)


A lenyeg: ha nalatok pozitiv es jo peldat lat, valtozatos, minosegi etelekkel akkor szinte biztosan 99%ban jol fog enni.

Lehet neha becsuszik egy-ket bolti nasi stb de nem ez fogja meghatarozni a taplalkozasat, es valoszinuleg igenye lesz az egeszseges, valtozatos etrendre (gyumolccsel, zoldseggel)


2 eves korig a cukrot erdemes mellozni (ez az alap orvosi ajanlas is), tehat 0 gramm. Utana viszont erdemes a mertekletes es minosegi fogyasztasra torekedni, nem tiltani vagy jutalomkent hasznalni. Minosegi csokoladek, igazi fagylaltok, hazi sutemenyek (tele magvakkal, gyumolccsel) szuper alternativak lehetnek.


Amit tudok javasolni az elkovetkezo idoszakra:

- mi blw hozzataplalast kezdtunk amelynek pont azok az alapjai, amelyeket te is gondolsz (BLW/Falatkas vagy darabos, igeny szerinti hozzataplalas)

- nagyszuloknel nalunk a gyumolcsot edessegkent keres bevalt, de ha nehez esetek akkor is erdemes leulni megbeszelni hogy miert tartod ezt fontosnak

- sablonmentes blog/instagram oldal: sok jo otlet ebben a temaban, receptek is stb

2022. máj. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
84%

Ismerős bio zöldséggel dolgozik ismer olyat aki olyan csirkeket ad el ami bio étellel van etetve, hááát fogalmazzunk úgy röhög azon hogy hú bio mennyivel jobb, mert ő belát a színfalak mögé...

Szóval a bio semmivel sem jobb, csak szebben cseng és drágább.max a szomszéd manyi néni kertje tényleg bio.

2022. máj. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
87%

Mindenki erti, hogy mire gondol a kerdezo 18-as, megnyugodhatsz.


Nyilvan mindenki a legjobbat akarja a gyerekenek,etkezes teren is, ki nem? De a vegletekig nem szabad elmenni, mert azt a gyerek szivja meg.

2022. máj. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!