Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogyan idegenítsem el a bolti...

Hogyan idegenítsem el a bolti vackoktól?

Figyelt kérdés
Hamarosan kezdjük a hozzátáplálást, és a későbbiekben az lenne a célom, hogy magától utasítsa el a bolti vackokat. Nem akarom tiltani, azt sem mondom hogy én soha nem fogok adni neki, de zavar bennük a sok mesterséges anyag, és én a legjobbat akarom neki. Azt is tudom már előre, hogy apósom folyamatosan bolti édességekkel tömné, ezt szeretném elkerülni, de tiltani sem akarom tőle emiatt. Tudom hogy 1 éves kor alatt nem adunk hozzá sót és cukrot az ételekhez, illetve mi eleve nem használunk sokat, valamint a bolti feldolgozott élelmiszereket is kerüljük. Ha ehhez a házias ízvilághoz szokik hozzá, az elég ahhoz hogy ne kívánjon mást, vagy legalább kóstolás után utasítsa vissza az ágyon sózott, cukrozott, ízfokozós, adalékanyagos ételeket?
2022. máj. 23. 14:45
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
24%

"A só létfontosságú a szervezet ionháztartásához"


Ezt úgy írod, mintha az élelmiszerek természetes módon nem tartalmaznának bőven elég sót és cukrot és csak hozzáadott módon lehetne bevinni 🙊

Ha ezt hiszed, el vagy tévedve.

Az átlag ember az optimális só- és cukorszükségletének sokszorosát viszi be. Ettől érdemes megóvni a kisgyerekeket

2022. máj. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:
84%
Nagyanyám szavaival élve az élet maga mérgező, letezesunk pillanatától pereg a homok és a szimpla étkezés is csak közelebb visz a végéhez, nem számít milyen tökéletes dolgot eszel stb. Genetika és szerencse kérdése ki milyen egészséges...
2022. máj. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:
87%

Kérdező, lépj be a Blw avagy Falatkás hozzátáplálád (vagymi a címe) csoportba, ott ehhez hasonló szemlélet uralkodik, mint amit majd te képviselni szeretnél, ott kérdezhetsz és tájékozódhatsz.


A marginalitás tényleg nem jó, és ha közösségbe kerül, kénytelen leszel engedni. Ugyanakkor nyugodtan képviseld a nézeteidet apósod és anyósod felé, és ha kedveskedni akarnak, az legyen gyümölcs mondjuk, ne édesség. És nem, ez nem szemétség a nagyszülőkkel szemben, mert te lehetővé teszed, hogy kifejezzék a szeretetüket az unoka irànt, épp csak azt szabod meg, hogy ezt milyen eszközökkel tehetik. Pl. csokis süti helyett egy doboz eper, csoki helyett egy mangó. Megtanulhatnak gyümölccsel édesített sütiket sütni. Vagy kiről szólna ez az egész, nagypapáról/nagymamáról vagy az unokáról?


Nálunk a nagyszülők megértették, elfogadták ezt. 1,5 éves, nem kapott még túrórudit meg krémtúrót, csokit se, viszont odavan a gyümölcsökért és nevetve örül, ha ilyet kap. Ehhez hozzátartozik, hogy mi sem eszünk előtte semmi olyat, amit ő ne ehetne.

2022. máj. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:
80%

Én amúgy a zsíros kajákkal vagyok így pont mint te.

Én rosszul vagyok tőlük, hányingerem van, egy más kérdés hogy a gyomrom sem bírja, megy a hasam tőle.

Párom anyja, a vén boszorkány meg iszonyatosan zsírosan főz, 6 centi zsírréteg van minden kaján, egy merő hányinger.

Én meg ezt nem akarom, hogy ilyen kajákat egyen a gyerekem (nekem harmadik, úgyhogy tudom mi az amit lehet tiltani és mi az amit nem).

2022. máj. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:
88%
Én gyűlölöm a zöldséget, rosszul vagyok tőle mégis készítek neki karfiol pürét, ha vegán lennék akkor is kapna húst stb. Ha otthon nem.is kint simán hagynám neki. Nem.lehet a saját életmódot ráerőltetni a gyerekre, ahogy a zsíros pacalt sem erőltethetné most rád anyukád...
2022. máj. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:
89%

"1,5 éves, nem kapott még túrórudit meg krémtúrót, csokit se, viszont odavan a gyümölcsökért és nevetve örül, ha ilyet kap."


Persze hogy örül a gyümölcsnek, ha csak azt kap. 1,5 évesen még nincs választása. Majd ha 10-15 évesen is a gyümölcsöt választja csoki helyett, akkor el lehet vele dicsekedni. De ha titokban esztek olyan dolgot, amit ő nem ehet, akkor ő is ezt fogja csinálni.

2022. máj. 24. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!