Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogyan idegenítsem el a bolti...

Hogyan idegenítsem el a bolti vackoktól?

Figyelt kérdés
Hamarosan kezdjük a hozzátáplálást, és a későbbiekben az lenne a célom, hogy magától utasítsa el a bolti vackokat. Nem akarom tiltani, azt sem mondom hogy én soha nem fogok adni neki, de zavar bennük a sok mesterséges anyag, és én a legjobbat akarom neki. Azt is tudom már előre, hogy apósom folyamatosan bolti édességekkel tömné, ezt szeretném elkerülni, de tiltani sem akarom tőle emiatt. Tudom hogy 1 éves kor alatt nem adunk hozzá sót és cukrot az ételekhez, illetve mi eleve nem használunk sokat, valamint a bolti feldolgozott élelmiszereket is kerüljük. Ha ehhez a házias ízvilághoz szokik hozzá, az elég ahhoz hogy ne kívánjon mást, vagy legalább kóstolás után utasítsa vissza az ágyon sózott, cukrozott, ízfokozós, adalékanyagos ételeket?
2022. máj. 23. 14:45
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
91%
Példamutatás. Mi nem tiltjuk az édességtől a gyereket, de pl két éves, és itthon egyáltalán nem kell neki, mert nem látja tőlünk sem. Itthon rengeteg zöldséget, gyümölcsöt eszünk (növényi étrenden vagyok, ez határozza meg az alapokat), így ő is ezt látja, ehhez szokott hozzá. De vendégségben, mamáéknál stb simán ehet finomságot, meg ihatja a gyümölcslevet (mi csak vizet iszunk itthon, lányomnak sem kell más mivel nincs is itthon).
2022. máj. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
88%

A kérdező célja világos mert leírta:


az lenne a célom, hogy magától utasítsa el a bolti vackokat.


Ezt pedig csak akkor fogja megtenni, ha a gyerek nem kedveli az edessegeket. Nyilván ha nem kap, nem eszi, de egy 3. Helyen ahol anya nincs ott, nem fogja csak azért elutasitani mert tudja h egészségtelen.


Ha tej, tojás, földimogyoró allergiás lesz, akkor ki lehet hagyni minden bolti vackot, de ez már más.. Tapasztalat

2022. máj. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
80%

Sajnálom a gyermeked, mert ahelyett, hogy az aranyközépútat tanítanád meg, kicsesznél vele. Persze a dolgok nem így működnek, és minden gyereknek van egy ízlése már pici korától. Vannak alapban finnyás válogatós akiket nem tudsz megváltoztatni és jóétkű gyerekek.

De nézd.

Első gyermekem ha fejre álltam sem volt hajlandó megenni a házilag frissen készített babakaját, csak is az üvegeset. Mai napig válogatós, de 7 éves, rengeteget javult a helyzet.

Minden áldott nap elkészítettem, majd azzal a lendülettel dobhattam is ki. Addig nem evett, inkább nem evett amíg nem bontottam az üvegeset. Kb 10-11 hónapos volt mire hajlandó volt a rendes házikosztot megenni.


A második gyermekem vegyes táplálz volt, a harmadik pedig csak azt ette amit én főztem és a boltit eszébe sem volt.



Amellett gondold végig. A gyermeked bölis,- ha az nem is - de ovis mindenképp lesz, ahol viszont van kész kaja is reggelire. Inkább tanítsd meg a mértéket mint a teljes megvonást.

2022. máj. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
83%
A kisgyerek szervezetének is szüksége van cukorra és sóra! Csak a mérték a fontos. Különösen a sóhiány okozhat problémát.
2022. máj. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
84%

Milyen mesterséges vackoktól, adalékanyagtól akarod megvédeni a gyereket? Tudod egyáltalán, hogy nem minden mesterséges ami annak tűnik?

Mannit, xilit, maltit, szorbit... mond valamit? Mert ezek például teljesen természetes anyagok (édesítőszerek), nem mesterséges vackok, bár gondolom, egyből rávágnád, hogy fujj.


Kíváncsi vagyok, hogy értesz e egyáltalán a táplálkozástudományhoz, vagy csak rámondod mindenre, hogy vacak, ami nem permetezetlen zöldség.

2022. máj. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
88%
22-t kiegészítve. Aztán meg mikor vendégségben bűntudattal telve evett egy csokit, utána szépen eltitkolja, és már meg is kedted a hazugságra nevelést.
2022. máj. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 A kérdező kommentje:
De jó hogy ennyien végigolvastátok és meg is értettétek... Nem főzök ízetlenül csak szimplán szeretjük az ételek eredeti ízét, amit nem nyom el a sok ízesítő. Az pedig az orvosi ajánlás hogy 1 éves kor alatt nem kell ízesíteni. Azon valahogy átsiklott a figyelmetek is, hogy nem fogom tiltani, és az sem kizárt hogy tőlünk is kap néhanapján ilyet. Egy-két alkalomtól tudom hogy nem lesz baja, nekem a rendszerességgel van bajom.
2022. máj. 23. 16:01
 28/46 anonim ***** válasza:
84%
Nem fogod tiltani hiszen az a zerved hogy magától mondjon nemet. Nem fog nemet mondani a dörmire. Kösd fel a gatyád! 2 év múlva ugyanekkor meglátogatom a kérdésed, és megkérdem: azóta mizu veletek?
2022. máj. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
87%
és a hátsó kertben nevelsz mindent, amit adsz neki? más módon ugyanis nem tudod teljesen elkerülni, hogy feldolgozott dolgokkal találkozzon...
2022. máj. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
87%

Nem attól vagy jó anya ha megtiltod h a nagyszülő edesseget adjon


Megjegyzem az unokádnak bolti edesseget fogsz venni, ezt írásba adom! :)

2022. máj. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!