Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Egy rokon azzal akar rávenni...

Egy rokon azzal akar rávenni a férjemen keresztül hogy most 4 hónaposan kezdjem a hozzátáplálást, mert kell neki a gyümölcsökből a C vitamin. De anyatejen keresztül is kap, nem? Ha én eleget eszek.

Figyelt kérdés
2022. jún. 19. 07:56
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
86%
#10-es, nem, akkor se állt készen. Sőt, a pálinkás kenyér, meg a máktea se tett jót, bár bevett gyakorlat volt egyes helyeken és voltak babák, akik túlélték.
2022. jún. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
88%

1. Nem állt készen. Még ha egészséges lenne ez a korosztály, de nagyon magad közöttük a cukorbetegek, gyomorpanaszokkal, ételintoleranciával küzdők száma. Vajon miért? 100 évvel ezelőtt szigorúan 6 hónapig kizárólag anyatejjel táplálták a kicsiket, csak a nők munkábaállását sürgető találták ki ezt a baromságot. Szóval nem, egyáltalán nem állt készen.


Kérdező, a férjed olvas? Mert gyakori, hogy az apák egy szakkönyvet nem vennének a kezükben, de kompetensnek érzik magukat. Mondd meg neki, drágám, itt ez a könyv ha elolvasod és még mindig így gondolod beszéljük meg. Az idősebbek pedig felnevelték már a gyereküket, most mi neveljük a sajátunkat. Ezt kedvesen, de határozottan el kell mondani.

2022. jún. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
92%

1. Mindd meg a ferjednek hogy meglepő de te is a legjobbat akarod a babának.

2. 40 éve adtak kolbászt 8 hónaposan m3g tehéntejet agyba főbe most meg nincs a korosztályunkban egy ep ember akinek ne lenne valami emésztési kínja

3. Az ajánlásokat, cikkeket olvasod és a mai tudás szerint fogod csinálni, ahogy te jónak látod, punktum.


Nálunk anyós tolja hogy mi ennyi idősen ez meg az,a gyerek apja meg nem tud úgy bemenni a konyhába hogy ne égjen a gyomra és még nem is evett semmit. Ezt megmondtam a mamának is, meg hogy én a legjobb tudásom és a mai ajanlások szerint fogom táplálni a gyerekemet. Ha így is lesz valami allergiája vagy intoleranciája, hát istenem, együtt fogunk vele élni de nem az elavult hülye tanácsok, neadjisten a hátam mögött neki adott dolgok miatt lesz. Mert ha a hátam mögött pl tejjel itataja és később laktózérzékeny, vagy tejfehérje érzékeny lesz, nekem senki nem fogja megmagyarázni hogy nem azért van, mert tejjel itatták holott én megmondtam hogy nem.

Szerintem ilyenkor meg kell húzni egy határt. A kotnyeleseknél meg ha kell, a befolyásolható apukánál is

2022. jún. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
15%
Es igen éljen megjottek a lepontozo osanyak😂😂😂 mindent elhisztek, kutya bajom se nekem se a testveremnek, semmilyen emesztesi gond azt már 4 honaposan almapuret ettunk, a mai fancy semmitnecsinalj, szoptass 70 évig úristen...
2022. jún. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
67%

Mi kb 5 hósan kezdtük. Durván bukósak voltak, ezért (meg a tejem is kezdett kevés lenni). Egyiküknek még megvolt a nyelvkilökő reflexe, nem is erőltettem, kapott, amennyit elfogadott, aztán tápszer.


Válogatósság: ki ilyen, ki olyan. Olvastam egy cikket (már fogalmam sincs, hol) amiben azt találgatták, mitől lehet egy baba válogatós. Megfigyelések alapján azok a babák, akiknek az anyukája a terhesség/szoptatás alatt változatosan evett, kevésbé volt válogatós a babája mint aki mondjuk első perctől tápszert kapott. Szóval csak azért 4 hósan kezdeni a ht-t, hogy ne legyen válogatós... Szerintem pont ettől az erőszakoskodástól lesz az egy baba.


Jól csinálod, ha szépen gyarapszik, jókedvű és van elég tejed, akkor (már bocsánat) hülye lennél elkezdeni 4 hóbaposan. :)

2022. jún. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
87%
14. Nahát a hozzád hasonlóknak, mindenki ősanya aki életébe egy könyvet a kezébe vett. Lassan büszke vagyok, hogy ősanyának hívnak, mert ez azt jelenti, hogy nem vagyok lusta tanulni és nem úgy csinálom, ahogy a Marika néni mondta, mert jólvanazúgy. Az, hogy neked nincs bajod szupi, csak tudod nem lehet a te szervezetedből kiindulni. Általánosságban több a gond abból ha korábban kezdik a hozzátáplálást. Előre ugye nem lehet tudni kinek milyen baja lesz, de az biztos, hogy abból nem lesz gond, ha megvárjuk a körülbelüli 6 hónapot. Nem kell 70 évig szoptatni, elég még egy pár hetet rádobni, amikor készen áll lelkileg és fizikálisan is a baba. Van amelyiknél ez 5 hónap van amelyiknél 7. Ha te ezt nem tudod megvárni, valóban te nem vagy ősanya, te valami egészen más vagy :)
2022. jún. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
20%
A nagykönyv szerint anyatejes babánál 6, tápszeresnél 4 hónaposan “kell” elkezdeni. Nyilván a fokozatosság a lényeg, először kóstoltatunk, kínálunk, nem durr bele tömjük bele a gyerekbe a gyulai kolbászt. Az én gyerekem tapszeres, védőnő és a gyerekorvos is azt mondta, hogy 4 hónaposan kezdjük el adni az almát, krumplit.
2022. jún. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
90%
17 már a tápszeres babák esetében is 6 hó az ajánlás.
2022. jún. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
92%
17. Melyik nagykönyv ez? A tévedhetetlen védőnői nagykönyv? Mert még olyat nem hallottam, hogy két védőnő ugyanazt mondja🤷‍♀️
2022. jún. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
89%

Nálunk is anyatejes volt, az idős védőnek és anyámnak is konkrétan habozott a szája hogy éhen fog halni a gyerek anyatejen, kell cukros tea, tyukhusleves 4 hónaposan, meg kell tömni ha nem eszik, és a többi baromság. Költözés miatt atkerültünk másik védőnőhöz, ő a hathónapos kizárólagos anyatejes táplálás mellett volt. Az idős gyerekorvos szintén. Hat hónaposan kezdtem a kóstoltatást, nem tetszett neki. 8 hónaposan fogadta el először a szilárd ételt, a pépet élből elutasította. 1 évesen még mindig 90%ban anyatejes volt, ami az orvos és a védőnő szerint is normális, sőt, nagyon is rendben van. A maradék 10% szilárd ételt magától ette villával, egyáltalán nem volt elmaradva, köszöni jól van.

Jól csinálod kérdező, ne aggódj! Amíg rendszeresen nő a súllya, kiegyensúlyozott, érdeklődő baba addig nincs semmi baj. Tudni fogod ha készen áll a hozzátáplásra.

2022. jún. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!