Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Adhatok levesből húst a 7...

Adhatok levesből húst a 7 hónaposomnak?

Figyelt kérdés
Tárkonyos csirkeragut főztem magunknak, csirkemellből. Kivehetek, és lepürésíthetek egy darabka húst a babámnak, ami a levesben főtt. (A só, és egyéb fűszerek miatt kérdezem).
2022. jún. 25. 08:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Nyugodtan. De tehetsz hozzá a zöldségekből is. Ennyi só kell is neki.
2022. jún. 25. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
Simán
2022. jún. 25. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
Igen
2022. jún. 25. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%
Az egyéb fűszerrel nincs gond, a só kérdéses. Ha nem főzöl nagyon sósan, akkor mehet
2022. jún. 25. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%
Igen.Nekem 5 gyerekem van,mindnek a saját ételünkből pürésítettem,nem főztem külön.
2022. jún. 25. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
78%
Persze! Sőt szerintem érdemes is minél előbb a gyereket hozzászoktatni azokhoz az ételekhez, amit amúgy a család eszik. Nem kell bele sok hús, meg érdemes valami finomabbakat pl. Comb, szárny is néha adni nekik a turmixba, persze mértékkel, de szerintem egy kisujjnyi husi 2-3 naponta nem fogja túlterhelni az emésztését. :)
2022. jún. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
67%

Kövezzetek meg, de én a gyerekeimnek készített ételekbe is raktam sót mindig is. Már hozzátáplálásnál a főzelékekbe is. Nyilván nem sokat, épp csak "mutatóba", de sokkal jobb ízük volt úgy, és szerintem nagyon túl van tolva ez a tiltás a sóval. Később, amikor már ugyanazt ették mint mi, pláne voltak a kajában fűszerek.

Tárkonyosból mondjuk lehet nem adnék levet, de sima húslevest már ettek ennyi idősen, husival, leveszöldségekkel meg egy kis lével összeturmixolva. Imádta mindkettő.

2022. jún. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
78%
7-es igazad van,én is így gondolom.Nyilván nem kiló számra van a mi ételünkben sem a só.5-ös voltam.
2022. jún. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
66%
Én úgy tudom, hogy a sókorlátnak valós biológiai oka van (visszatartja a sót a babák veséje). De nem 0 a javasolt, hanem 1 g-nál kevesebb. Ebbe a leveshús simán belefér, a levéből nem vagy icipicit adnék. A tárkony lutri, ha fáj a hasa aznap, vigyáznék vele később.
2022. jún. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
67%
A túl sok só megterheli a babák veséjét. Egy év alatt a napi sóadagjuk max 1 gramm, ebben minden természetes és hozzáadott sótartalom benne van.
2022. jún. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!