Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 9 hónaposom nem eszik darabosa...

9 hónaposom nem eszik darabosat. Valami trükk, praktika? Vagy hagyjam rá?

Figyelt kérdés
3 étkezés van kiváltva. Alapvetően megeszik bármit, amit adok neki, de csak ha nagyon finomra van pürésítve. Vettem neki 8 hósnak való bébiételeket, és nem hajlandó megenni, öklendezik, és pár kanál után nem kéri. Ezután viszont akkor sem fogadja már el, ha pürésítem. Erőltetni nem akarom... Elég, ha néha megkinálom, és talán majd egyszercsak elfogadja? Van már 4 foga egyébként. De ha például friss barack darabokat adok neki kézzel, akkor azt elrágcsálja. Vagy a párolt répát is. De kanállal a főzelékben már nem kell neki. Ez gond vagy megoldódik előbb utóbb magától?
2019. szept. 2. 13:31
 1/3 anonim ***** válasza:
74%

9 hósan nem ette meg az enyém sem. Szombaton volt 10 hós. Tegnap véletlenül olyab bébiételt nyitottam fel, amiben rengeteg tarhonya volt. Gondoltam kipróbálom és mind megette. Én a kukóval gyakoroltattam vele a rágást.

Ne aggódj meg fogja enni, kis idő műlva próbáld újra.

2019. szept. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A fiam szintén ekkora, szintén 4 foggal. Ő is szenvedős a darabos ételekkel. Én nem erőltettem. Megkínáltam darabosabb ételekkel, amennyit ha ette, akkor ette, ha nem, akkor adtam neki teljesen püréset. Most már eszegeti, de még nem az igazi. Nekünk segített, hogy adtam neki olyan dolgokat, amit ő tud fogni, és enni. Például extrudált kukoricapehely, babakeksz, főtt sárgarépa, husi darabkák. A lényeg az volt, hogy rá legyen "kényszerítve" a rágásra.
2019. szept. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A kaját pürésítsd továbbra is, de a megfött zölségekböl tegyél elég pár darabot, amit ha akar, kézzel meg tudja enni.

A darabosra pürésítettel az a gond, hogy nem számít arra, hogy van benne darab, ezért csak nyeli, és természetesen megakad a torkán. Ha szemmel jól látható darabok vannak, és ezt elöre tudja, akkor azt nem fogja félrenyelni.

Esetleg egy részét a kajának add oda elé darabosan, egyáltalán nem összetörve, akkor hamarébb felfedezi, hogy vannak darabos ételek is.

2019. szept. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!