Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mivel kezdtétek a hozzátáplálá...

Mivel kezdtétek a hozzátáplálást a babátóknál és mikor?

Figyelt kérdés
Milyen zöldséget, gyümölcsöt kapott elsők között? Gobonát mivel vezettétek be? Húst gondolom először csirkemellett kapot? Tejtermékek között mik adhatók? Puffasztó zöldségeket, péktermékeket, tojás mikortól kaphat? 1 évesen már mindent ehet? Bocsi a sok kérdésért, de nem igazán tudom, hogy mit hogyan.

2022. júl. 10. 18:38
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja és még annyit, hogy ezt milyen étkezésekre kell adni?
2022. júl. 10. 18:39
 2/8 anonim ***** válasza:
64%
Nekünk a védőnő mondta mit mikor kell bevezetni, kaptunk listát is. Neten is rengeteg oldal leírja mit hogyan mikor. Nekünk 4 hónaposan kellett kezdeni a hozzátáplálást, tápszeres baba, őszibarack és alma volt az első két gyümölcs.
2022. júl. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
6 hónaposan kezdtük zöldségekkel pl paszternák, burgonya, répa
2022. júl. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
72%
Répával kezdtük 5 hónaposan.
2022. júl. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%
Akkoriban Nèmetországban éltünk, az ottani ajánlás alapján nem édes zöldségekkel kezdtük 6 hónapos korában.
2022. júl. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
45%
Szakorvosi (gyerekorvos, aki gasztroenterológiai végzettséggel is rendelkezik) ajánlás szerint négy hónaposan kezdtem hozzátáplálni a tápszeres fiamat. Krumplival és almával indultunk.
2022. júl. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
36%
Gabonát én anyatejből főzött tejbegrízzel vezettem be. De sok más módja is van. Húsból meg csirkecombot kapott először. Már kb. 5 hósan engedtem neki, hogy pl. almát, körtét megnyalogasson, 6 hósan kezdtem intenzívebben kóstoltatni. De egy teáskanálnyit sem evett semmiből 7 hós koráig.
2022. júl. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
87%

6 hónaposan kezdtük neki, párolt almagerezdekkel, párolt répával, aztán kapott bundás kenyeret meg babacsintát, na azok voltak az elsők, amik csúsztak is rendesen. Párolt máj, paradicsomos húsgombóc, ezek voltak a húsfélék, amiket kapott, a glutént pedig hát a bundás kenyérrel azt hiszem már bevezettem, de párszor kapott vajas kiflit is csak úgy rágcsálni, főtt tésztát valamilyen szósszal, azokat is egészen szerette. De kb 1 éves kora után kezdett el szemmel is látható mennyiséget enni, a fényevésről meg kb 2 évesen szokott le. Addig teljesen random dolgok voltak, amik néha jobban mentek, a puffasztónál maradva pl az indiai (nem csípős, csak némileg fűszeres) lencsefőzelék pl nagy kedvence volt. Azt hiszem, először 10 hónapos kora környékén kapott, de meglepően sok fogyott belőle magához képest.


A védőnőtől én is kaptam ilyen listát, ha nagyon nem tudod hogy elkezdeni, akkor használd azt, neten is millió félét találsz, de igazából a sorrendiségnek meg a bevezetgetésnek sok értelme nincs. 1 éves koráig a füstöléssel tartósított nyers hústermékek és a méz kivételével kb mindent ehet (egyéni érzékenység, allergiák stb függvényében, természetesen), halál mindegy, milyen sorrendben. Anyai kompetencia, a világon kb mindenhol másképp kezdik a hozzátáplálást, szóval te is nézz utána, hogy mit és hogy gondolsz helyesnek, jónak, számotokra megvalósíthatónak, szimpatikusnak, annak függvényében kezdd el az egészet.

2022. júl. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!