Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 4 hónapos babátoknak hogyan...

4 hónapos babátoknak hogyan kezdtétek a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés
4 hónapos lesz a babám pár nap múlva,a védőnő javasolta hogy kezdjem neki,anyatejes,de tápszert is kap pótlásként.Az alma pépet eszegeti,tejpépet is,de a krumpli nem ízlett neki.Fél üveg gyümölcspépet evett meg eddig maximum egyszerre.Természetesen majd én fogok neki készíteni mindent,de most még olyan keveseket eszik hogy nem éri meg vele pacsmagolni.
2013. nov. 12. 14:21
 1/5 anonim ***** válasza:
én 4 hónaposan még nem kezdeném el, föleg ha anyatejes is. Szerintem böven elég 5 hónaposan elkezdeni de alegjobb a 6. A rengeteg étel allergia intollerancia a túl korai hozzátáplálástól van leginkább.
2013. nov. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

én a krumplit ízesítettem.Tettem bele pici vajat,meg tényleg leheletnyi sót később(jaj de le leszek pontozva ezért)

egyik fiam se szerette a sima kruplit,csak ízesítve és nem lett bajuk!aztán jöhet pl a répa és akkor már keverheted a kettőt.Vagy próbálkozhatsz édesburgonyával,esetleg almát keverj a krumplihoz, ha nem akarod ízesíteni.

2013. nov. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket.Ezeket nagyjából tudtam is hogy lehet kombinálni,mert 2. gyermekem,de gondoltam azért megkérdezem ki hogy csinálja.Védőnő javaslatára kezdtem el a hozzátáplálást és szerintem a zöldségektől,gyümölcsöktől nem lehet allergiája senkinek,nem olyasmivel akartam etetni amit nem kaphatna még.
2013. nov. 12. 14:37
 4/5 anonim ***** válasza:
ezt rosszul tudod kérdezö. Gyümölcsökre is van allergia és enzim hiány is kialakulhat miattuk ha a gyomra és emésztö rendszere még nem elég fejlett hozzá hogy megeméssze. Mint tudjuk minden gyerek más ütemben fejlödik ez igaz az emésztö szervekre is.
2013. nov. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem okoskodnék, de korai az még, ha mindenképp szeretnéd, akkor kis hígított zöldség, vagy gyümölcslé, Máté fima 7 hós, és csak kb 3 hete eszik pépeset, mondjuk ő csak anyatejes. Nem kell kapkodni, de te tudod...
2013. nov. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!