Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogy tehetném élvezetesebbé...

Hogy tehetném élvezetesebbé számára az evést?

Figyelt kérdés
A gyermekem egy ideje szornyen eszik. Szépen indult 6 hos koraban a hozzataplalas, ült a székben, megette az elkészített kajat és ennyi. De most 1,5 hónapja- össze-vissza menne kozben, nem akarja nyitni a szajat, hisztizik, szóval egy rémálom az etetes. Igen vannak olyan menő anyukak akik odateszik a gyerek elé a kajat, és akkor a baba túrja és minden tiszta mocsok- na ez nem ez vagyok, maradnék a megetetem módszernél. Van valami tipp h lehetne újra jó az étkezés? Mert már kezdem elveszíteni a turelmem :( minden nap mást fozok neki. Delelott valami gyumolcsot eszik, délután husit valamikkel, minden nap mást. Azt szeretnem elérni, hogy beleteszem az ulesbe és szépen megetetem vegeztunk és mehet mindenki a dolgára 🤣 kozbe adtam már neki jatekot, nem erdekli, kapcsoltam mesét / erre nem vagyok büszke/ akkor meg se rágja a kajat, csak orokke tartogatja a szájában. Hiába berregek meg ilyenek, és már nagyon elszomorít. Meg annyit nem eszik h kivaltsunk egy teljes etkezest. Anyatejes baba, nem akarom elhagyni a ciciztetest biztosan, de azért szeretnem ha enne.
2022. júl. 25. 10:23
 1/4 anonim ***** válasza:
83%

Engedd egyedül enni, tedd elé a emgfözött zöldségeket, vagy mait éppen akarsz neki adni és ne etesd.

Minden gyerek automatikusan a szájába vesz mindent, ezt tudod kihasználni. Az nem baj, ha kezdetben a köryék úgy néz ki, mintha bomba robbant volna, ez is javulni fog, meg neki is érdekesebb, illetve ö tudja kiválasztani, mi ízlik neki és mi nem.

A pépeket a legtöbb gyerek egy idö után nem szeretni, se nem szépek kinézetre, se nincs igazán jellemzöízük - minden ugyanolyan barnás maszat egyenízzel.

2022. júl. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
86%

😂😂

Hát pedig ez úgy fog menni hogy kipakolod elé a különböző színű, allagú, ízű kajákat és hagyod hogy megfogja, szétnyomja, kiköpje.

Nem fog örökké így enni de ez kell ahhoz hogy élvezze az evést, ne kötelező rosszként tekintsen rá.

Szerintem én is több kaját szedek ki a székéből mint ami belement de nem erőltetrm, nem nyomom, én szoktam neki is adni egy kanalat és ha akar akkor azzal kanalazhat vagy amelyikkel en etetem, megfogjatja és együtt tesszük a szájába. Meg vagy egy kupak, vagy valami van a kezében, amit dobálhat.

Én is várom, hogy javuljon az evése de most itt tartunk,🙃

2022. júl. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
53%

Rossz hírem van, kénytelen leszel hagyni (egy bizonyos szintig) az étellel való pancsolást. Meg szerintem ez a leggyorsabb módja, hogy megunja a dolgot.

Nálunk 7 hónaposan közölte, hogy püré többet nem kell (addig se evett sokat), jöttek a falatkák, mivel végre megtanult ülni és kezdhettük a blwt. Az elején még szivattam magam etető ruhával, meg ilyenek, később már csak egy szál pelenkában leraktam a székbe, adtam neki enni, aztán hagytam, hogy széttrancsírozza. Igen, kb 1,5 hónapig több étel volt a másfél méteres körzetében, mint a szájában, de most már nem olyan érdekes a trancsírozás, lassan 10 hónapos, és ha adok neki enni, akkor többé kevésbé a szájában végzi. Mindig együtt eszünk, látja én hogy eszek, és ő is egyre ügyesebb.

Tudom, hogy agyvérzést lehet kapni attól, hogy naponta 5x takarítod a konyhát, de tényleg nem fogsz tudni egy felfedező kedvű 7 hónapost erőszakosan rávenni, hogy üljön nyugodtan és maszat nélkül egyen kanálról. Az ő agya épp 2000es fordulaton pörög, hogy mindent fedezzen fel, beleértve azt is, hogy mi történik, ha széttrancsírozza az ételt.

2022. júl. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%

én beszéltem hozzá, meséltem neki, mondókáztam.

én se hagytam és soha nem is fogom hagyni széttúrni a kaját, és rohanni se fogok utána, kergetve a kajával.

nálunk is volt ilyen időszak, ha láthatóan nem érdekelte, akkor megkínáltam később, ha később se kérte, akkor megkínáltam mással vagy adtam tápszert (esetedben anyatejet)

nem vagytok elkésve semmivel, nem feltétlen kell kiváltani étkezést ennyi idősen. 1 év alatt a ht a kóstoltatásról szól.

lehet hogy jön a foga? nálunk akkor szokott elutasítóbb és étvágytalanabb lenni.

2022. júl. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!